اطلاعیه

بستن
No announcement yet.

برای Adsl و همچنین یادگیری و تمرین شبکه: مودم بی سیم Adsl بگیرم یا یه مودم + روتر جدا

بستن
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

• برای Adsl و همچنین یادگیری و تمرین شبکه: مودم بی سیم Adsl بگیرم یا یه مودم + روتر جدا

با سلام به همه ی دوستان عزیز.
    من تازه عضو شدم

امیدوارم اینجا به کمک دوستان بتونم به جواب سؤالاتم برسم.
    من میخوام برای خونه اینترنت Adsl بگیرم. میخوام علاوه بر اینکه تو خونه ارتباط سیمی و بی سیم Adsl داشته باشم، با مباحث ساده و نیمه حرفه ای شبکه هم تا حد امکان آشنا بشم و بتونم تمرین کنم.
    حالا سؤالم اینجاست که بنظر اساتید محترم فقط یه مودم Adsl بی سیم بخرم یا یه مودم Adsl ساده بگیرم و در کنارش یه روتر هم بگیرم؟
    و سؤال دیگه اینکه کلا خرید یه مودم adsl جدا و یه روتر چه مزیتی نسبت به خرید یه مودم روتر وایرلس مثل d-link 2750 داره؟
    منظورم اینه که چه کارهایی میشه با ترکیب مودم و روتر جداگونه انجام داد که با مودم روتر وایرلس به تنهایی نمیشه؟

پیشاپیش از همه ممنونم.

و یه سوال دیگه هم دارم:
    برای اینکه بتونم یه روتر اکسس پوینت مثل d-link 605L رو بعنوان یه Repeater به یه مودم Wireless وصل کنم حتما باید مودم هم ویژگی WDS رو داشته باشه؟
    آخه بعضی ها میگن حتما نیازی هم به WDS نیست.

آیا مثلا میشه با این دو دستگاه این کارو انجام داد؟ (منظورم گسترش شبکه بصورت بی سیم هست) :

D-Link Wireless N ADSL2+ 4-Port Wi-Fi Router DSL-2750U New

D-link Router 605 L

کامنت

نظر من برای مباحث ساده و عملی
      یک مودم ADSL wirless 4 port
      ویک روتر میکروتیک ساده و کوچک مثل 951-2n
      تهیه کنید خیلی از لابراتوار ها را میتوانید
      پیاده سازی نمایید.

کامنت

نوشته شده توسط hashem_wolf مشاهده پست
        نظر من برای مباحث ساده و عملی
        یک مودم ADSL wirless 4 port
        ویک روتر میکروتیک ساده و کوچک مثل 951-2n
        تهیه کنید خیلی از لابراتوار ها را میتوانید
        پیاده سازی نمایید.
        خیلی ممنون که جواب میدی دوست عزیز.
        این روترهای میکروتیک حدودا چه قیمتن؟ آخه در مجموع خرید مودم وایرلس و روتر جداگونه حدودای ۲۵۰ تا نهایتا ۳۰۰ تومن میتونم هزینه کنم.
        درضمن از دوستان خواهش میکنم به سوالی که تو پست دوم پرسیدم هم جواب بدن.
        با سپاس

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

کامنت

اگر برای تست نیاز دارید یک مودم تهیه کنید و یک روتر میکروتیک rb751
          مودم معمولی بدون وایرلس که هزینه کمتر بشود ،اگر هزینه مهم نیست وایرلس دار
          روتر rb751 که وایرلس هم دارد و شما برای یادگیری میکروتیک که خیلی کاربردی است می توانید از ان استفاده کنید
          وگرنه داشتن یک مودم و یک روتر فرضا هر دو dlink دانش چندانی به شما اضافه نخواهد کرد
          در مورد repeater هم در بعضی مدل ها نوشته ap repeater و بعضی جاها wds ،قبل از خرید راهنما و ویژگی های دستگاه را مطالعه کنید
          اگر یکی از حالت های بالا نباشد امکانش نیست
          قیمت rb751 هم حدود 190 است
          http://www.shirazonline.com/index.ph...product_id=133

کامنت

نوشته شده توسط admin مشاهده پست
            اگر برای تست نیاز دارید یک مودم تهیه کنید و یک روتر میکروتیک rb751
            مودم معمولی بدون وایرلس که هزینه کمتر بشود ،اگر هزینه مهم نیست وایرلس دار
            روتر rb751 که وایرلس هم دارد و شما برای یادگیری میکروتیک که خیلی کاربردی است می توانید از ان استفاده کنید
            وگرنه داشتن یک مودم و یک روتر فرضا هر دو dlink دانش چندانی به شما اضافه نخواهد کرد
            در مورد repeater هم در بعضی مدل ها نوشته ap repeater و بعضی جاها wds ،قبل از خرید راهنما و ویژگی های دستگاه را مطالعه کنید
            اگر یکی از حالت های بالا نباشد امکانش نیست
            قیمت rb751 هم حدود 190 است
            http://www.shirazonline.com/index.ph...product_id=133
            به نظر شما یادگیری میکروتک از سیسکو بهتره؟
            راستی این مدل rb751 که فرمودید آنتن wireless ضعیفی داره! نه؟ آخه فقط 2.5dbi هست! درحالی که الان مدل های روتر اکسس پوینت d-link و tp-link تو رنج قیمت 80 تومن از این ارزونتر، دارای دو آنتن 5dbi هستن! مثل روتر بیسیم d-link 605L. یعنی تقریبا قدرت پوششی ۴ برابر این مدل میکروتک!
            ببخشید، من تخصص ندارم، اینارم از مطالعه ی سایتها و فروشگاههای اینترنتی پیدا کردم. بنابراین سوالات منو بذارید پای اطلاعات کمم و منو راهنمایی کنید که هم خرید خوبی داشته باشم و هم ۴تا چیز جدید یاد بگیرم.
            با سپاس

آخرین ویرایش توسط farshad271; در تاریخ/ساعت 2014/03/16, 05:24 PM.

کامنت

در مورد تجهیزات اطلاعت زیادی ندارم ولی واسه سوال اولت :
              مفاهیم رو شما با سیسکو یاد بگیر چون مفاهیم مهمتر از کارکردن با برندها هست..شما چه با سیسکو کار کنی چه میکروتیک چه هواووی همشون به فرض مثال dhcp رو ساپورت میکنن و میتونی همشون رو کانفیگ کنی حالا با دستورات متفاوت ولی وقتی مفاهیم رو بلد باشی دیگه واست فرقی نداره با چه برندی کار کنی
              ID Telegram : hamedelnino

کامنت

می تونید براش انتن بزارید،بعد از لحاظ قدرت سیگنال به شما پیشنهاد ندادن،از لحاظ یادگیری گفتن!
                روتر میکروتیک هزاران کار برای شما انجام میده ولی روتر دی لینک چند کار محدود
                هدف نهایی چیه؟یادگیری برای چه منظور می خوای؟
                یک مودم وایرلس بگیر با یک روتر rb750 اگر می خوای وایرلست قوی تر باشه،ولی اونوقت نمی تونی تمرین وایرلس میکروتیک کنی
                بنظرم مودم وایرلس + rb751 که وایرلس هم داره برای شما بهترین پیشنهاده

کامنت

نوشته شده توسط hamedelnino مشاهده پست
                  در مورد تجهیزات اطلاعت زیادی ندارم ولی واسه سوال اولت :
                  مفاهیم رو شما با سیسکو یاد بگیر چون مفاهیم مهمتر از کارکردن با برندها هست..شما چه با سیسکو کار کنی چه میکروتیک چه هواووی همشون به فرض مثال dhcp رو ساپورت میکنن و میتونی همشون رو کانفیگ کنی حالا با دستورات متفاوت ولی وقتی مفاهیم رو بلد باشی دیگه واست فرقی نداره با چه برندی کار کنی
                  مرسی عزیز.
                  یعنی اگه من مفاهیم رو یاد بگیرم هرکاری با روتر وایرلس سیسکو و میکروتک میشه انجام داد رو میتونم بر فرض با روتر های وایرلس d-link و یا tp-link هم انجام بدم؟!

کامنت

نوشته شده توسط pooyesh مشاهده پست
                    می تونید براش انتن بزارید،بعد از لحاظ قدرت سیگنال به شما پیشنهاد ندادن،از لحاظ یادگیری گفتن!
                    روتر میکروتیک هزاران کار برای شما انجام میده ولی روتر دی لینک چند کار محدود
                    هدف نهایی چیه؟یادگیری برای چه منظور می خوای؟
                    یک مودم وایرلس بگیر با یک روتر rb750 اگر می خوای وایرلست قوی تر باشه،ولی اونوقت نمی تونی تمرین وایرلس میکروتیک کنی
                    بنظرم مودم وایرلس + rb751 که وایرلس هم داره برای شما بهترین پیشنهاده
                    قبل از هرچیز واقعا از شما سپاسگزارم که وقت میذارید و جواب میدید.
                    پرسیدی یادگیری به چه منظور؟ باید بگم من خیلی قصد ندارم تو شبکه حرفه ای بشم! چون بیشتر تو شاخه ی طراحی وب و ساخت وب اپلیکیشن میخوام کار کنم. اما بهرحال علاقه دارم شبکه هم یاد بگیرم: در حد راه اندازی یه شبکه ی کامل سیمی و بی سیم برای شرکت ها و سازمان های کوچیک و متوسط، و برآورده کردن نیازهای معمول اینجور شبکه ها.
                    حالا نظرتون چیه؟ اگه راهنمایی بیشتری برای من دارید مشتاقانه منتظرم تا نظرات شما رو بخونم.
                    یکبار دیگه هم بابت راهنمایی شما ممنونم.

کامنت

خیلی خلاصه
                      میکروتیک بگیری چون هیچی بلد نیستی اذیت میشی تا راه بندازی،اگه مشکل نداری همون میکروتیک بهترین گزینه هست برای شما
                      و گرنه یک مودم وایرلس بگیر،خودشو بکن روتر و تمام
                      روتر های وایرلس تنظیماتش مثل مودم و نه از لحاظ اموزشی بدردت می خوره نه کاربردی،چون قدرتشم که اندازه مودمه

کامنت

نوشته شده توسط farshad271 مشاهده پست
                        مرسی عزیز.
                        یعنی اگه من مفاهیم رو یاد بگیرم هرکاری با روتر وایرلس سیسکو و میکروتک میشه انجام داد رو میتونم بر فرض با روتر های وایرلس d-link و یا tp-link هم انجام بدم؟!

Sent from my gt-i9100 using tapatalk

مقایسه میکروتیک و سیسکو با تی پی لیتک و ... خیلی مسخرس

بیایم از این به بعد به تی پی لینک یا دی لینک دیگه روتر نگیم :d

کامنت

حالا چون بنز و بی ام و وجود داره دیگه پراید ماشین نیست؟

کامنت

پراید ماشین هست ولی ماشینی که وسط کار آدم رو میذاره تو جاده...
                            اگر با پراید ماشین سواری یاد گرفتیم دلیل نمیشه که بگیم با بنز هم میتونیم ماشین برونیم

کامنت

نوشته شده توسط shiraz مشاهده پست
                              خیلی خلاصه
                              میکروتیک بگیری چون هیچی بلد نیستی اذیت میشی تا راه بندازی،اگه مشکل نداری همون میکروتیک بهترین گزینه هست برای شما
                              و گرنه یک مودم وایرلس بگیر،خودشو بکن روتر و تمام
                              روتر های وایرلس تنظیماتش مثل مودم و نه از لحاظ اموزشی بدردت می خوره نه کاربردی،چون قدرتشم که اندازه مودمه
                              ممنون.
                              پس با این تفاسیر! میتونم فعلا برم یه مودم وایرلس بگیرم و بعد که از نظر تئوری اطلاعاتم بیشتر شد یه روتر وایرلس میکروتک (مثلا rb751) بگیرم در کنارش و بصورت سیمی و بدون سیم شبکه های کوچیک باهاشون راه بندازم؟!
                              اصلا شما چه مودم وایرلسی رو پیشنهاد می کنید؟ (مدلی میخوام که در کنار روتر پیشنهادی دوستان (rb751) بتونم بهترین استفاده رو ببرم)
                              من خودم درمورد مودم به این 2 مدل رسیدم:
                              D-Link DSL-2750U

TP-LINK TD-W8968

نظر شما؟

کامنت

در حال انجام ...
                              X