اطلاعیه

بستن
No announcement yet.

چگونه از نقطه a به نقطه b اینترنت و شبکه انتقال بدیم؟

بستن
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

• چگونه از نقطه a به نقطه b اینترنت و شبکه انتقال بدیم؟

سلام.
    دوستان من یک سناریو واسه خودم طراحی کردم ،میخوام با کمک شما پیاده سازی نماییم. خب ابتدا تجهیزاتی که داریم رو لیست کنم:یک عدد nano station m5 , nano bridge m5 , mikrotik router board rb2011 و یک لپتاپ و یک پی سی. در نقطه a ما اینترنت داریم و سیستم های فرضی هم با شبکه شده اند حالا میخواهیم این شبکه و اینترنت رو به نقطه B هم بدیم.(فرضا فواصل زیاده و باید وایرلس کار کنیم) اینترنت یا بصورت وایرلس موجود هست و یا بصورت کابلی که در هر صورت ما یک ای پی ولید داریم (200.1.1.1) همین یک ای پی هم بیشتر نیست. در نقطه b هم که قراره اینترنت و شبکه توسط میکروتیک (که هم وایرلس هست و هم توسط انترفیس هاش) خب سوالاتی که من داریم اینه که:
    1.ایا این سناریو شدنی هست یا خیر؟
    2.تجهیزات را چگونه باید کانفیگ کرد(منظور اینه که کانفیگشون چی باشه)؟
    میخواهیم روتربورد در سمت a باشد و اینترنت را به روتر بدهیم و وظیفه شبکه کردن رو هم بهش بدیم و از روتربورد یک لینک (یا وایرلس یا بصورت کابلی)بدیم به رادیو و از اون سمت در نقطه b رادیو اونو بگیره(nano station)و بده به کامپیوتر.خواهشا تنظیمات را ریز به ریز توضیح بفرمایید.یعنی کانفیگ بدید (هم واسه روتربورد وهم واسه رادیوها)
    منتظر نظرات اساتید هستیم.
    من فکر میکنم که این سناریو خیلی خیلی کامل و اموزنده باشه و پیاده سازی اون کمک بسیار زیادی به ارتقای سطح فنی شخص میکنه.
    متشکر

خب خودم رفتم این سناریو رو پیاده سازی کنم ، واقعا از این سناروی لذت ببرم!!!
    اما چه سود که نشد یعنی هم از لحاظفنی و هم از لحاظ تئوریک به مشکل برخوردم.
    خب جریان از این قراره که یک ap هست که ما با ای پی:فرضا 200.20.20.20 با گیت وی 200.20.20.1 ودی ان اس 200.20.20.22 بهش بصورت وایرلس وصل میشیم.
    خب پس باید روتربورد بوسیله اینترفیس وایرلس خودش بهش وصل بشه.(من هر کاری کردم نشد که نشد)اصلا فقط میشه بهش ip داد و dns نمیشد ست کرد.
    خب مورد دوم اینکه گیرا ما تونستم به اینترنت متصل بشیم.حالا مورد دوم اینه که ما روتربوردمون 10 تا پورت داره.من در نقطه a میخوام به وصل بشم.از طریق وایرلس که نمیشه مجبورم از طریق کابل بهش وصل بشم.من میام به اینترفیس شماره 1 روش ای پی 10.1.1.1/24 ست میکنم. و روی کامپیوتر هم ای پی 10.1.1.2/24 خب حالا اینترنت را چطور در این کامپیور داشته باشم؟
    خب چون که قراره اینترنت و شبکه بدم به نقطه b پس روی پورت شماره 2 کابل لن رادیو رو بهش میدم.ولی نکته ای که وجود داره اینه که ما نمیتونیم ای پی ثل رنج قبلی (10.1.1.0/24)ست کنیم.؟چون شبکه مون کوچیکه میخواهیم هم در یک رنج باشند؟ایا میشود؟
    خب گه دو رنج باشه(فرضا 10.2.2.0/24) چطور این دو تا با هم تشکیل شبکه بدن؟
    و کانفیگ رادیو ها چی باشه؟سمت a اگه ap باشه سمت b هم station ؟
    هنوز هم مشکل اینترنت هر دو سمت برقراره؟
    دوستان ضمن معذرت بابت سردرد احتمالی که خواهید گرفت، اگه میشه این سناریو رو حل نمایید.

کامنت

یعنی هیچکی واسه این سناریو راه حل نداره در این انجمن...
      یا هیچکی بلد نیست(که عیر ممکنه) یا نمیخوان کمک کنن

کامنت

شما یک سگمنت و lan یک سمت دارید با یک روتر 2011 و یک رادیو نانو
        سمت دیگر هم یک رادیو دیگر گاور بریج
        خیلی میتوانید از نقطه اول شبکه و اشتراک اینترنت را از روتر 2011
        با لینک وایرلس منتقل کنید
        اصلا کار پیچیده ای نیست!!! لینک را به صورت بریج تنظیم کنید
        روی روتر 2011 ادرس ip public را nar SRC
        کنید
        اگر هم نیاز به کنترل ترافیک دارید Q را فعال کنید در میکروتیک 2011

کامنت

در حال انجام ...