اطلاعیه

بستن
No announcement yet.

برای این مشگل چه سلوشنی پیشنهاد میدید ؟

بستن
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

• برای این مشگل چه سلوشنی پیشنهاد میدید ؟

سلام

توی کارخانه نی که من مشغولم یک عدد خط ADSL داشتیم با یک عدد مودم Linksys X3000 و بنا به دلایلی ما ADSL رو تعطیل کردیم و از یک شرکتی اینترنت رادیو Point to Point گرفتیم با دیوایس Bullet . تا اینجا کار همه چیز عالیه توپولوژی شبکه به این صورت که از بولت سیم مستقیم اومده داخل یکی از چهار پورت مودم ADSL ( که با گفتم ADSL رو کنسل کردیم ) و از یک پورت دیگه خارج می شه و وصل میشه به سویچ های لایه یکی و از اونم هم به طبع به شبکه کابلیم که برای End User هام هم با CCPROXY بهشون اینترنت می دم. اومیدوارم تا این جا رو متوجه شده باشید حالا مشگل من :
    دلیلی که سیم مستقیم از رادیو اومده به مودم ADSL از کار افتاده این بوده که بتونم از Wireless مودم بتونم استفاده کنم سوال منه اینه که چه طوری میتونم به تعدادی مدیر از خود راضی اینترنت بدم به موبایل هاشون ؟ ؟ ؟

من یه روشی رو امتحان کردم ولی جواب نداد (البته برای موبایل ها ولی پی سی تونستن) اومدم حالت مودم رو روی بریج گذاشتم و روی اون یک IP Valid روش ست کردم ور رنج DHCP خود مودم ADSL رو به رنج IP Valid که از شرکت گرفتم گذاشتم که یک رنج ۲۹/ ولی فقط لب تاب و پی سی تونستن وصل شن و اونم به خاطر این بوده که DNS رو باید دستی ست کنم و بد تر از این که مودم NAT رو انجام نمی ده ؟ ! و فقظ ۶ تا کلاینت می تونم داشته باشم سوال دوم : چه طوری NAT مودمی که روی بریج رو فعال کنم
    سوال سوم : بغیر از این کاری که من کردم چه چیز دیگه پیشنهاد میدید ؟ ؟

ببخشد اگه گنگ توضیح دادم
    یا علی
    ۱!

راستش خیلی گنگ توضیح دادی. اگه داری وایرلس اینترنت میگیری پس چرا رفته توی پورت مودم ADSL؟ میخوای از وایرلسش به عنوان اکسس پوینت استفاده کنی؟ (اگه آره که دیگه مشکل چیه؟)
    اگه از CCProxy استفاده میکنی چرا اینترنت رو بردی توی سوئیچ؟
    یه شکل بکشی خیلی راحت تر میشه متوجه شد

کامنت

سلام
      شرکت رسپینا اینترنت رو با رادیو اورده تا دم کارخانه من میخوام توی یک فضای محدود که مودم ADSL هست یک سری افراد خاص بتوند با وای فای گوشیشون برن تو اینترنت حالا چرا اومده توی مودم ADSL هم همین بوده حالا چرا مودم ADSL این که از دیوایس های موجود استفاده کنیم یعنی فقط از Wi-Fi اون مودم فقط استفاده میشه مشگل اینه که برادر من مودم ADSL ی رو که ADSL نداره به چه صورت کانفیگ بشه که بتونم از اینترنت استفاده کنم بخاطر همین سیم از بولت مستقم اومده توی مودم بعد رفته به CCProxy بعد به سویچ (بالا اشتباه توضیح دادم)

شکل هم گذاشتم
      MODEL.jpg

کامنت

شما وقتی یک سیستم را مستقیم به بولت وصل میکنید انترنت دارد؟؟؟ اگر جواب مثبت است
        فقط کافی هست مودم ADSL را در قسمت wirless تنظیم کنید
        ,ssid + key
        تنظیم کنید همین !

کامنت

شما می تونید بولت رو در حالت روتر قرار بدید و ipvalid رو روی اینترفیس وایرلس و ip که میخواید کلاینتها بگیرند
          روی پورت اتر قرار بدید . با مودم اینترنت هم می تونید این کارو انجام بدید
          شرکت شبکه گستر پارسین
          09123514173

کامنت

نوشته شده توسط nahvi مشاهده پست
            شما می تونید بولت رو در حالت روتر قرار بدید و ipvalid رو روی اینترفیس وایرلس و ip که میخواید کلاینتها بگیرند
            روی پورت اتر قرار بدید . با مودم اینترنت هم می تونید این کارو انجام بدید
            سلام مودم ADSL این قابلیت رو نداره که روی اینترفیس وایرلس یک ای پی و رپی لن همی ای پی دیگری ست بشه کلا به صورت پیش فرض IP 192.168.1.1
            و اگه انو تعغییر بدهم و IP Valid روش بزارم این مشگل به وجود میاد که بع تعداد ۲۹/ کلایت بیشتر نمی تونم داشته باشم حدود ۶ تا فکر کنم حالا اگه مودم NAT رو انجام بده مشکلم حل میشه

کامنت

نوشته شده توسط hashem_wolf مشاهده پست
              شما وقتی یک سیستم را مستقیم به بولت وصل میکنید انترنت دارد؟؟؟ اگر جواب مثبت است
              فقط کافی هست مودم ADSL را در قسمت wirless تنظیم کنید
              ,ssid + key
              تنظیم کنید همین !
              سلام خیر این روش جواب نداد و مشگل اینه که پکت ها Route نمشن سمت بولت

کامنت

مودم روتر یا بریج باشه فرقی نداره چون در هر صورت فقط نقش سوییچ را داره
                شما یک مشکل داری که فقط با اضافه کردن سخت افزار مشکلت حل میشه
                باید به موبایل ها نت شده اینترنت بدی که در این صورت چون بقیه هم به شبکه وصلن اونها از این رنج اینترنت می گیرن و از کنترل شما خارج میشه
                تنها راهش اینه که یک روتر وایرلس بخری،به wan روتر اینترنت بدی تا به هر کس وایرلس وصل شد اینترنت بده
                یا یک کارت شبکه به سرورت اضافه کن،مودم بهش وصل کن و تنظیمات نت و dhcp‌را براش انجام بده

کامنت

نوشته شده توسط shiraz مشاهده پست
                  مودم روتر یا بریج باشه فرقی نداره چون در هر صورت فقط نقش سوییچ را داره
                  شما یک مشکل داری که فقط با اضافه کردن سخت افزار مشکلت حل میشه
                  باید به موبایل ها نت شده اینترنت بدی که در این صورت چون بقیه هم به شبکه وصلن اونها از این رنج اینترنت می گیرن و از کنترل شما خارج میشه
                  تنها راهش اینه که یک روتر وایرلس بخری،به wan روتر اینترنت بدی تا به هر کس وایرلس وصل شد اینترنت بده
                  یا یک کارت شبکه به سرورت اضافه کن،مودم بهش وصل کن و تنظیمات نت و dhcp‌را براش انجام بده
                  ممنون از پاسخون

یکی به من گفت dhcp , بولت رو فعال کن مودمو روی بریج بزار درست میشه ؟ نظرتون چیه ؟

کامنت

خوب با این کار بقیه هم ای پی میگرن در شبکه کابلی،فقط وایرلس ها نیستن
                    اگر با این مشکلی ندارید اوکی هست

کامنت

یعنی با توجه به این که من یه Win 2008R2 دارم که روش DHCP فعاله با DHCP بولت Conflit ایجاد می کنه ؟؟ نمیشه کاریش کرد ؟

ممنون که کمکم می کنید

کامنت

از اونجایی که همه دستگاه ها در یک شبکه سوییچینگ قرار دارند وجود ۲ تا dhcp‌مشکل ساز خواهد شد
                        شما باید با روتر(مودم این قابلیت نداره) این شبکه ها از هم جدا کنید

کامنت

سلام

البته من توضیح بدم که سیمی که از سمت مودم میاد میره داخل یک کیس و از کارت شبکه دیگر ان کیس خارج میشه یعنی مستقیم به سویج وصل نیست بازهم مشکل سازه ؟

با تشکر

کامنت

اگر کاربران کابلی از کارت شبکه دوم سیستم استفاده می کنند پس مشکلی نیست،شما باید رادیو را روتر کنید تا هم نت کند هم dhcp سرور باشد

کامنت

سوییچی که استفاده میکنی قابلیت vlan داره؟واینکه nat رو چرا رو سرور راه نندازی؟
                              آخرین ویرایش توسط m.ghashghayi; در تاریخ/ساعت 2014/04/07, 06:53 PM.

کامنت

در حال انجام ...
                              X