اطلاعیه

بستن
No announcement yet.

درخواست راهنمایی و کمک در برقراری لینک بالای 25 کیلومتر

بستن
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

• درخواست راهنمایی و کمک در برقراری لینک بالای 25 کیلومتر

اساتید و دوستان گرامی سلام
    وقت همگی بخیر باشه
    اگر زحمتی نیست لطفا بنده را برای زدن یک لینک نیمه بلند ( نهایتا 25 کیلومتر) با تجهیزات زیر راهنمایی بفرمایید
    تجهیزاتی که خریداری کردم
    آنتن گرید ( پارابولیک) - Grid Antena (Paraboolic
    مدل : PAT5130

البته نمیشه سر گوگل ارث زیاد اطمینان کرد اما در کل بیان صحبت ها بر پایه اطلاعات گوگل ارث خدمت شما عرض می کنم
    نقطه اول 14 متر از سطح دریا ارتفا و نقطه دوم -19 متر از سطح دریا ارتفا داره! فاصله این دو نقطه 24 کیلومتر است.
    لطفا بدون در نظر گرفتن اختلاف سطح بنده را راهنمایی کنید که :
    1- بهترین ccq رو داشته باشم
    2- از چه پروتکلی برای کافیگ وایرلس استفاده کنم تا بهترین کیفیت و بهترین پهنای باند رو داشته باشم؟ ( مثلا nv2 یا هر چیزی....)
    3- نهایتا در تجربه ای که دارید چقدر پهنای باند می تونم داشته باشم با توجه به دستگاه و فاصله و چقدر بار می تونم روش قرار بدم؟
    4- لطف پله پله راهنمایی بفرمایید ( بخصوص کانفیگ مربوط به نوع دقیق فرکانس و قدرت خروجی و تمامی تنظیماتی که نیاز دارد( تا تمای دوستانی که حرفه ای نیستند و دوست دارند یاد بگیرند از این مطلب استفاده کنند
    5- از شما سپاس گزارم که وقت خود را قرار می دهید و قبل از جواب شما تشکر می کنم که مطلب را خوانده اید.

6- لازم به ذکر است که لینک کاملا پایدار می خوام چون دو طرف IPPBX هست و علاوه بر VOIP برای انتقال دیتا استفاده خواهد شد.
    آخرین ویرایش توسط mrysoft; در تاریخ/ساعت 2014/04/11, 05:15 PM. دلیل: اضافه شدن گزینه 6
    خاکی باش! دست بالای دست بسیار است!

بستگی به این داره که چقدر پهنای باند نیاز دارید
    به نظر من رادیو و انتن مناسبی انتخاب نکردید
    شرکت شبکه گستر پارسین
    09123514173

کامنت

نوشته شده توسط nahvi مشاهده پست
      بستگی به این داره که چقدر پهنای باند نیاز دارید
      به نظر من رادیو و انتن مناسبی انتخاب نکردید
      دوست گرامی،سپاس بابت نظر شما
      بنده این تجهیزات رو انتخاب نکردم بلکه دیدم همین تجهیزات 29 مگابیت در فاصله 37 کیلومتری زده شده است و چون بنده فردی که این لینک رو با همین تجهیزات پیدا نکردم مجبور شدم در انجمن مطرح کنم و نظر شما دوستان را اجرا کنم.
      حداقل 20 مگابیت در این فاصله نیاز دارم. و استفاده از این لینک را اجرا کردم
      موفق باشید منتظر نظر شما و مابقی دوستان عزیز و اساتید گرامی هستم

کامنت

اگر نویز زیادی نداشته باشید تجهیزات کاملا مناسبی انتخاب کردین
        انتنتون ۳۰ دی بی هست و رادیوتون ۱۳۰۰ میلی وات میکروتیک
        کیفیت خوبی خواهید گرفت
        تنظیمات خاصی هم نیاز ندارید
        اما ترجیحا ان ی ۲ که پهنای باند بالا رد می کنه ست نکنید چون هر چی پهنای باند بالاتر بره کیفیت لینک پایین تر میاد و قدرت سیگنال ضعیف تر میشه
        ضمنا اختلاف ارتفاع اصلا مهم نیست چون یه طرف رو یتوید ببرید بالا و یکذطرف رو پایین
        فروشگاه آنلاین محصولات شبکه www.ShirazOnline.Com

کامنت

نوشته شده توسط kima مشاهده پست
          اگر نویز زیادی نداشته باشید تجهیزات کاملا مناسبی انتخاب کردین
          انتنتون ۳۰ دی بی هست و رادیوتون ۱۳۰۰ میلی وات میکروتیک
          کیفیت خوبی خواهید گرفت
          تنظیمات خاصی هم نیاز ندارید
          اما ترجیحا ان ی ۲ که پهنای باند بالا رد می کنه ست نکنید چون هر چی پهنای باند بالاتر بره کیفیت لینک پایین تر میاد و قدرت سیگنال ضعیف تر میشه
          ضمنا اختلاف ارتفاع اصلا مهم نیست چون یه طرف رو یتوید ببرید بالا و یکذطرف رو پایین
          وقت زیبا تون بخیر باشه توی چند تا پست دیدم مابقی دوستان رو خیلی واضع و روشن راهنمایی کرده اید داشتم پیغام خصوصی می دادم که دیدم زحمت کشیدید جواب بنده رو دادید.

این نکته رو حتما در نظر می گیرم شما به عنوان فردی که خیلی وقت هست در این زمینه تخصص دارید لطفا بفرمایید وایرلس پروتوکل و مابقی تنظیمات رو بر روی چی قرار بدم تا بهترین کیفیت رو داشته باشم!
          ببنید برای بنده بیشتر کیفیت مهمه بعد پهنای باند
          اگر زحمتی نیست راهنمایی بفرمایید و یا اگر نیاز به دسترسی به روتر دارید برای تون ارسال کنم اما اگر در همین انجام ارسال بفرمایید شاید دوست دیگری نیز به همین تنظیمات نیاز داشته باشه که بتونه استفاده کنه!
          در ضمن فامیلی شریفتون احیانا اقای خسروی نیستید؟ همهن اقای خوش اخلاقه شیراز انلاین؟ یا اشتباه می کنم؟

کامنت

برای پهنای باند مذکور تجهیزات بد نیست
            رادیو و انتنتون dual chain نیستند و به rate با مقدار 300 نمیتونند دست پیدا کنند
            و نهایت rate که می تونند داشته باشند 150 مگ هستش که البته شما فرمودید نیاز به
            پهنای باند زیاد ندارید . انتنی که انتخاب کردید به علت پترن سیگنالی که داره خیلی مناسب
            نیست . البته در مقایسه با دیش عرض میکنم . من پیشنهاد میکنم برای کیفیت بهتر یک دیش
            بگیرید و یک رادیو basebox5 .
            من با انتن دیش و رادیو basebox5 تونستم توی 60 کیلومتر 100 مگ پهنای باند بگیرم
            و توی 30 کیلومتر 150 مگ
            امیدوارم که موفق باشید
            شرکت شبکه گستر پارسین
            09123514173

کامنت

نوشته شده توسط nahvi مشاهده پست
              برای پهنای باند مذکور تجهیزات بد نیست
              رادیو و انتنتون dual chain نیستند و به rate با مقدار 300 نمیتونند دست پیدا کنند
              و نهایت rate که می تونند داشته باشند 150 مگ هستش که البته شما فرمودید نیاز به
              پهنای باند زیاد ندارید . انتنی که انتخاب کردید به علت پترن سیگنالی که داره خیلی مناسب
              نیست . البته در مقایسه با دیش عرض میکنم . من پیشنهاد میکنم برای کیفیت بهتر یک دیش
              بگیرید و یک رادیو basebox5 .
              من با انتن دیش و رادیو basebox5 تونستم توی 60 کیلومتر 100 مگ پهنای باند بگیرم
              و توی 30 کیلومتر 150 مگ
              امیدوارم که موفق باشید
              از اینکه دیش بهتره خوب اصلا بحثی نیست
              اما مسئله اینه که اول مسافت زیاد نیست
              دوم پهنای باند زیاد نیست
              سوم دیش ۳۰ دی بی حداقل ۳ تا ۴ برابر قیمت انتن پارابولیک قیمتشه
              حالا بماند که هزینه دو تا پیگتیل هم اضافه میشه واسه بیس باکس
              اگر مسافت ۳۵-۴۰-۵۰ کیلومتر و یا پهنای باند بالا بود دیش و سالید توجیح داشت
              فروشگاه آنلاین محصولات شبکه www.ShirazOnline.Com

کامنت

نوشته شده توسط kima مشاهده پست
                از اینکه دیش بهتره خوب اصلا بحثی نیست
                اما مسئله اینه که اول مسافت زیاد نیست
                دوم پهنای باند زیاد نیست
                سوم دیش ۳۰ دی بی حداقل ۳ تا ۴ برابر قیمت انتن پارابولیک قیمتشه
                حالا بماند که هزینه دو تا پیگتیل هم اضافه میشه واسه بیس باکس
                اگر مسافت ۳۵-۴۰-۵۰ کیلومتر و یا پهنای باند بالا بود دیش و سالید توجیح داشت
                با سلام و احترام
                لطفا راهنمایی بفرمایید در خصوص کانفیگ تا لینک برقرار شود
                سپاس

کامنت

منم فکر میکنم با توجه به فاصله و مقدار پهنای باند تجهیزات انتخاب شده مناسب هستند
                  فقط بحث آنالیز فرکانس و انتخاب مناسب آن را دارید جهت گرفتن لینک پایدار مناسب

کامنت

چیزهایی که شما در پست اول خواستین در وایرلس نشد هست،هر لینکی فرق داره،یکجا nv2 بهتر جواب میده یکجا 802.11
                    فرکانس هم که ممکنه هر هفته یه چیزی خوب باشه
                    در کل شما باید به صورت کلی بدونید چون میکروتیک کانفیگ میشه و در نهایت اونجا تست کنید که کدام بهتر جواب میده
                    نسخه از قبل نمیشه پیچید در وایرلس

کامنت

نوشته شده توسط shiraz مشاهده پست
                      چیزهایی که شما در پست اول خواستین در وایرلس نشد هست،هر لینکی فرق داره،یکجا nv2 بهتر جواب میده یکجا 802.11
                      فرکانس هم که ممکنه هر هفته یه چیزی خوب باشه
                      در کل شما باید به صورت کلی بدونید چون میکروتیک کانفیگ میشه و در نهایت اونجا تست کنید که کدام بهتر جواب میده
                      نسخه از قبل نمیشه پیچید در وایرلس
                      ممنونم
                      من نسخشو امروز پیچوندم با nv2 اوکی شد مرسی

کامنت

در حال انجام ...
                      X