اطلاعیه

بستن
No announcement yet.

برای دستگاهی که خروجی آن تا 30dbm قدرت داره تا آنتن چند dbi برای آن مفیده؟

بستن
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

• [سوال] برای دستگاهی که خروجی آن تا 30dbm قدرت داره تا آنتن چند dbi برای آن مفیده؟

با سلام
    من برای میکروتیک 951u قصد دارم یک آنتن 360 درجه تهیه کنم. با توجه به اینکه قدرت خروجی دستگاه 1000mw یا به عبارت دیگر 30dbm است سوالم اینه که برای استفاده تقریبی از نهایت قدرت ارسال این دستگاه به صورت 360 درجه آنتن با چه گینی را پشتیبانی می کنه ؟ دوستی گفت شما محدودیتی ندارید آنتن با هر گینی می توانید به آن متصل کنید ولی سوال من این نیست؛ سوال من این است که برای 1000mw یا به عبارت دیگر 30dbm خروجی دستگاه تا چه گین آنتنی مفیده؟ تا چند dbi ؟

سوال دوم : و این آنتن در فضای باز تا چه مسافتی را پوشش می دهد؟

انتن امني الان تا 15 db گيرتون مياد ،قبلا فکر کنم تا 18 هم بود،پس همچين انتخاب زيادي نداريد
    پوشش هم هيچ کس نميتونه بهتون بگه،به نويز محيط،پوشش گياهي،ديوارها،نوع ساختمون ها و همه اينها متفاوت هست

کامنت

نوشته شده توسط nimadrayaneh مشاهده پست
      انتن امني الان تا 15 db گيرتون مياد ،قبلا فکر کنم تا 18 هم بود،پس همچين انتخاب زيادي نداريد
      پوشش هم هيچ کس نميتونه بهتون بگه،به نويز محيط،پوشش گياهي،ديوارها،نوع ساختمون ها و همه اينها متفاوت هست
      ممنونم از پاسختون؛ حق با شماست حق انتخاب زیادی نیست؛ اما سوال من دقیقا اینه که برای یک دستگاهی که خروجی آن 30dbm است با یک فورمول ریاضی یا ... بشه فهمید حداکثر تا چه گین آنتنی هزینه بشه که اثر هم داشته باشه. مثلاً اگه خروجی دستگاه نهایتا با آنتن 20dbi اثر بخش و مفید باشه دیگه برای آنتن 30dbi هزینه اضافی نکنیم که بیشتر از همون 20dbi هم اثر نداشته باشه.
      یعنی میخوهم بدونم 30dbm برابر با چند dbi است؟

کامنت

این لینک را بخون
        http://www.dslreports.com/faq/14091

در کل قدرت دستگاه شما برای ارسال تاثیر داره و قدرت انتن در گرفتن بیشتر تاثیر داره

کامنت

اگر در محیط داخلی قصد استفاده دارید = فقط 6dBm
          بیشتر از اون برای انسان مضر هست و تاپید نشده طبق استاندارد FCC

بار ها و بار ها بحث کریدم در این رابطه

کامنت

باید گین آنتن + پاور رو جوری در نظر بگیرید که مجموع بشه 36dBm

30dBm = 1 Watts

از این سایت برای تبدیل استفاده کنید : http://www.rapidtables.com/convert/p...Bm_to_Watt.htm
            آخرین ویرایش توسط alisc; در تاریخ/ساعت 2014/05/29, 12:47 AM. دلیل: اصلاح میزان EIRP

کامنت

نوشته شده توسط alisc مشاهده پست
              باید گین آنتن + پاور رو جوری در نظر بگیرید که مجموع بشه 36dBm

36dBm = 4 Watts

از این سایت برای تبدیل استفاده کنید : http://www.rapidtables.com/convert/p...Bm_to_Watt.htm
              میشه لطفا در مورد ۳۶ دی بی ام یه توضیح بدین که از کجا بوجود اومده ؟
              فروشگاه آنلاین محصولات شبکه www.ShirazOnline.Com

کامنت

نوشته شده توسط iman iman مشاهده پست
                با سلام
                من برای میکروتیک 951u قصد دارم یک آنتن 360 درجه تهیه کنم. با توجه به اینکه قدرت خروجی دستگاه 1000mw یا به عبارت دیگر 30dbm است سوالم اینه که برای استفاده تقریبی از نهایت قدرت ارسال این دستگاه به صورت 360 درجه آنتن با چه گینی را پشتیبانی می کنه ؟ دوستی گفت شما محدودیتی ندارید آنتن با هر گینی می توانید به آن متصل کنید ولی سوال من این نیست؛ سوال من این است که برای 1000mw یا به عبارت دیگر 30dbm خروجی دستگاه تا چه گین آنتنی مفیده؟ تا چند dbi ؟

سوال دوم : و این آنتن در فضای باز تا چه مسافتی را پوشش می دهد؟
                ببینید دوست عزیز
                اینطور براتون مثال بزنم
                شما حساب کنید موتوری دارید که ۳۰۰ اسب بخار قدرت داره
                این موتور رو روی چه اتاقی میتونید سوار کنید ؟
                مطمئنا جوابتون اینه که اگر سرعت می خواین اتاق اسپرت و اگر قدرت می خواین اتاق یک ماشین باری
                خب جوابتون هم کاملا درسته
                از جهتی دستتون روی طیف وسیعی از بدنه های اتومبیل بازه و از طرفی نمیتونید نه اون رو روی فرقون و نه میتونید اون رو روی کمر شکن نصب کنید
                امیدوارم متوجه منظورم شده باشید و جوابتون رو گرفته باشید

کامنت

نوشته شده توسط kima مشاهده پست
                  میشه لطفا در مورد ۳۶ دی بی ام یه توضیح بدین که از کجا بوجود اومده ؟
                  اولا عذر خواهی میکنم !
                  36dBm نیست ! من اشتباه ذکر کردم !

صحیح = 30dBm هست !

در ضمن شما استاد ما هستید ! ما درس پس میدیم خدمتتون !

در پرشین نتوورک یه تاپیک دارم کاملا در این رابطه بحث شده ( علمی + تجربی + لینک خوده FCC )

FCC میگه باید رادیو و آنتن طوری باشن که EIRP خروجی بشه 30dBm یعنی کلا بشه 1 وات !

که هیچ کس اصلا کاری به این حرف ها نداره ! من دیدم طرف انتن 30dB میبنده با توان 1 وات ! در مسافت زیر 10 کیلومتر !

لطفا به این تاپیک مراجعه کنید : http://forum.persiannetworks.com/f77/t61890.html

نشد تمام مطالب رو اینجا بزارم !

پی نوشت : ارجاع دادن به بیرون از انجمن خلاف قوانین هست ! ( من با مهندس بهروزی هماهنگ میکنم که لینک رو حذف نکنن ! ) یا اگر تونستن مطالب رو منتقل کنن
                  آخرین ویرایش توسط alisc; در تاریخ/ساعت 2014/05/29, 12:51 AM.

کامنت

معذرت می خوام از شما،من مطالعه نکردم راجب این موضوع ولی منطقا عرض می کنم خدمتتون
                    یا شما استانداردها بد متوجه شدین یا این استانداردها یعنی کشک
                    خوب وقتی رادیو 1وات و بیشتر اومده تو بازار،یعنی بنده باید بیام اینو کم کنم برسونم به 1؟چرا؟اصلا چرا تولید شده؟چرا استاندارد گرفته؟
                    انتن 30 یا 32 که نصب می کنیم یعنی باید توان رادیو بزاریم صفر؟!
                    در اینکه در فاصله کم باید توان کم کرد شکی نیست ولی اون محاسبات شما هم اشتباهه

کامنت

نوشته شده توسط alisc مشاهده پست
                      اولا عذر خواهی میکنم !
                      36dBm نیست ! من اشتباه ذکر کردم !

صحیح = 30dBm هست !

در ضمن شما استاد ما هستید ! ما درس پس میدیم خدمتتون !

در پرشین نتوورک یه تاپیک دارم کاملا در این رابطه بحث شده ( علمی + تجربی + لینک خوده FCC )

FCC میگه باید رادیو و آنتن طوری باشن که EIRP خروجی بشه 30dBm یعنی کلا بشه 1 وات !

که هیچ کس اصلا کاری به این حرف ها نداره ! من دیدم طرف انتن 30dB میبنده با توان 1 وات ! در مسافت زیر 10 کیلومتر !

لطفا به این تاپیک مراجعه کنید : http://forum.persiannetworks.com/f77/t61890.html

نشد تمام مطالب رو اینجا بزارم !

پی نوشت : ارجاع دادن به بیرون از انجمن خلاف قوانین هست ! ( من با مهندس بهروزی هماهنگ میکنم که لینک رو حذف نکنن ! ) یا اگر تونستن مطالب رو منتقل کنن
                      قربان چوب کاری می فرمایید شما خودتون استادید
                      چرا تاپیک در لینکی که دادین بسته شده ؟
                      موضوع خوب و قابل بحثیه
                      در مورد اطلاعاتی که دادین باید عرض کنم که فرمولتون درسته و طبق استاندارد اف سی سی ماکزیمم قدرت خروجی در باند های مختلف متفاوته
                      که در باند ۵.۸ مطابق پارت ۱۵ قوانین اف سی سی به شرح زیر هست
                      Maximum transmitter output power, fed into the antenna, is 30 dBm (1 watt).

Maximum Effective Isotropic Radiated Power (EIRP) is 36 dBm (4 watt).
                      You can obtain the EIRP by simply adding the transmit output power, in dBm, to the antenna gain in dBi (if there is loss in the cable feeding the antenna you may subtract that loss).

If your equipment is used in a fixed point-to-point link, there are two exceptions to the maximum EIRP rule above:

In the 5.8 GHz band the rule is less restrictive. The maximum EIRP allowed is 53 dBm (30 dBm plus 23 dBi of antenna gain).
                      In the 2.4 GHz band you can increase the antenna gain to get an EIRP above 36 dBm but for every 3dBi increase of antenna gain you must reduce the transmit power by 1 dBm. The table below shows the combinations of allowed transmit power / antenna gain and the resulting EIRP.

Transmit Power
                      (dBm)
                      Antenna Gain
                      (dBi)
                      EIRP
                      (dBm)
                      30 6 36
                      29 9 38
                      28 12 40
                      27 15 42
                      26 18 44
                      25 21 46
                      24 24 48
                      23 27 50
                      22 30 52

کامنت

نوشته شده توسط tapesh مشاهده پست
                        معذرت می خوام از شما،من مطالعه نکردم راجب این موضوع ولی منطقا عرض می کنم خدمتتون
                        خوب وقتی رادیو 1وات و بیشتر اومده تو بازار،یعنی بنده باید بیام اینو کم کنم برسونم به 1؟چرا؟اصلا چرا تولید شده؟چرا استاندارد گرفته؟
                        انتن 30 یا 32 که نصب می کنیم یعنی باید توان رادیو بزاریم صفر؟!
                        در اینکه در فاصله کم باید توان کم کرد شکی نیست ولی اون محاسبات شما هم اشتباهه
                        ببینید قوانین رگولاتوری در کشورهای مختلف متفاوته
                        امااز لحاظ کشورهایی که استانداردهای اف سی سی رو قبول دارن در باند ۵ گیگ شما مجاز به ماکزیمم ۵۳ دی بی ام هستید که از این بالاتر رو واسه سلامت مضر دونستن
                        حالا ۵۳ دی بی ام میتونه ۳۴ دی بی ای انتن با ۱۹ دی بی ام رادیو باشه یا بلعکس
                        ماکزیمم رو ۵۳ قرار دادن
                        حالا یکی دیگه بیا انتن ۳۴ رو با رادیو ۳۳ استفاده کنه خوب بحثش متفاوته

کامنت

ممنون kima جان
                          لینک شما باز بهتر بود
                          نوشته جمع انتن + پاور + لاست کابل = 36
                          برای نقطه به نقطه هم 53
                          این منطقی هست
                          ما برای point to point 2 تا 30 تا هم که استفاده کنیم 6-7 تا لاس داریم
                          پس در اصل ما قوانین رعایت می کنیم و خودمونم خبر نداریم!
                          آخرین ویرایش توسط tapesh; در تاریخ/ساعت 2014/05/29, 01:26 AM.

کامنت

ممنون kima جان
                            لینک شما باز بهتر بود
                            نوشته جمع انتن + پاور + لاست کابل = 36
                            برای نقطه به نقطه هم 53
                            این منطقی هست
                            انجام وظیفه بود قربان
                            البته فکر کنم ۳۶ دی بی ام باند ۲.۴ هست و ۵۳ باند ۵.۸
                            واسه دوستانی که اطلاعات بیشتر می خوان لینک مطلب رو هم میزارم
                            http://www.afar.net/tutorials/fcc-rules/

کامنت

استاندارد همیشه برای سلامتی خوده ماست !

تمام دنیا ماشین ها سرعت مجاز دارن ! حالا در ایران 120 هست سرعت مجاز اون هم در اتوبان !
                              آیا شما در یک کوچه فرعی میتونید با سرعت 120 کیلومتر برید ؟

ماشین ها حداکر سرعتی که میتونن برن 200 کیلومتر در ساعت است ! آیا ما باید با این سرعت حرکت کنیم ؟
                              بنده ماشینی دیدم 320 کیلومتر سرعت داشته و وارد ایران هم شده بدون مشکل ! استاندارد هم داره ! آیا صاحب این ماشین باید با 320 کیلومتر در ساعت حرکت کنه در خیابان ها ؟

ولی اون محاسبات شما هم اشتباهه
                              کاش اینطور بود که شما می فرماپید !

کامنت

در حال انجام ...
                              X