اطلاعیه

بستن
No announcement yet.

مشکل برنامه ای که با یوزر ادمین کار میکند ولی با یوزر نرمال کار نمیکند

بستن
این موضوع بسته شده است.
X
X
 
 • فیلتر کردن
 • زمان
 • نمایش
Clear All
پست های جدید

 • مشکل برنامه ای که با یوزر ادمین کار میکند ولی با یوزر نرمال کار نمیکند

  سناریو :
  در یک شبکه دومین، ادمین یک برنامه را با اکانت خود روی کلاینت اینستال میکند. بعد از اینستال تست میکند و میبیند که همه چیز درست کار میکند. یوزر با اکانت نرمال خود لاگین کرده و برنامه را اجرا میکند، چند ثانیه بعد انواع پیغام های خطا Error نشان داده میشود. یوزر با ادمین تماس میگیرد و مشکل را بیان میکند. ادمین برای حل مشکل راه های مختلف را امتحان میکند (چه راهی بماند)، نتیجه ندارد. کمی فکر میکند و سپس یوزر را عضو گروه لوکال ادمین میکند. در این لحظه ادمین عزیز با دست خود یوزری که نرمال بود، تبدیل به پادشاه کامپیوتر میکند !!!از اینجا است که انواع و اقسام مشکلات آغاز میشود، چون یوزر هر برنامه ای که دلش میخواهد اجرا میکند .
  سوال :
  راه حل این مشکل چیست؟چگونه یوزر را تبدیل به لوکال ادمین نکنیم، اما یوزر بتواند آن برنامه را اجرا کند؟
  توجه :
  شبکه به صورت دومین Domain است .امکان دارد دومین کنترول Domain Controller ، ویندوز سرور 2003 یا 2008 یا 2008 R2باشد .کلاینت ویندوز XP یا Vista است (با ویندوز 7 کاری نداریم، چون به راحتی با قابلیت جدید GPO این مشکل برطرف میشود) .از برنامه های 3rd-party اجازه استفاده نداریم (شرکت توان مالی برای خرید ندارد و قانون کپی رایت باید رعایت شود) .
  راه حل :
  برای اینکار ما به دوچیز احتیاج داریم :برنامه رایگان Process Monitor v3.01فرمان Runasاز لینک زیر میتوان برنامه Process Monitor v3.01 را دانلود کرد :Process Monitor v3.01
  مراحل :

  ابتدا روی کلاینت با همان یوزر و پسورد کاربر عادی لاگان میکنیم (چون میخواهیم ببینیم چه اتفاقی دقیق رخ میدهد) .
  سپس با استفاده از فرمان Runas (با یوزر و پسورد ادمین)، برنامه Process Monitorرا اجرا میکنیم (چون باید ببینیم که برنامه برای اجرا به کدام فایل ها، فولدرها و رجیسترها احتیاج دارد که دسترسی پیدا کند) .

  "C:\>runas /user:Contoso\Administrator /noprofile /env "C:\ProcessMonitor\Procmon.exe

  خوب حالا برنامه را اجرا میکنیم و صبر میکنیم که پیغام خطا مشاهده شود .
  حال برنامه Process Monitor را چک میکنیم (میتوانید از ***** استفاده کنید وACCDENIED را چک کنید) که برنامه به کجا احتیاج دارد دسترسی داشته باشد و آنها را برای یوزر اجزای دسترسی میدهیم. دوباره برنامه را اجرا میکنیم و دوباره چک میکنیم و آنقدر این کار را انجام میدهیم که در مرحله آخر با اجرای برنامه، هیچ پیغام خطایی نداشته باشیم و یوزر با اکانت خودش بتواند با این برنامه کار کند و برنامه برای یوزرACCDENIED نشان ندهد (همه تغییرات را یادداشت میکنید که کجا و چه چیز را اجزای دسترسی دادید).


  خوب حال ما میخواهیم این تغییرات را روی تمام کلاینتهای شبکه اجرا کنیم که طبق شکل های زیر از گروه پالسی Group Policy انجام میدهیم .


  source:http://social.technet.microsoft.com/...078.fa-ir.aspx
در حال انجام ...
X