اطلاعیه

بستن
No announcement yet.

۷ کاری که افراد با بهره‌وری بالا طی یک روز کاری انجام می‌دهند

بستن
این موضوع بسته شده است.
X
X
 
 • فیلتر کردن
 • زمان
 • نمایش
Clear All
پست های جدید

 • ۷ کاری که افراد با بهره‌وری بالا طی یک روز کاری انجام می‌دهند

  همه صرف‌نظر از این که چه عنوان شغلی یا حرفه‌ای دارند به دنبال راه‌هایی هستند تا در کار خود بهره‌وری بیشتری داشته باشند. زمانش فرا رسیده تا لیوان بزرگ قهوه خود را کنار بگذارید، فهرست انجام کارهای سه صفحه‌ای خود را دور بریزید و به فرستادن آن ایمیل‌های به‌شدت طولانی پایان دهید. یک روز کاری به‌شدت پربازده را تجربه کردن می‌تواند یک احساس شعف ایجاد کند؛ اما بر خلاف باور عموم، فقط خط زدن وظایف از فهرست انجام کارهایتان واقعاً نشانه بهره‌وری نیست. افرادی که حقیقتاً بهره‌وری بالایی دارند تمرکزشان بر این نیست که کارهای بیشتری انجام دهند؛ این در واقع مخالف بهره‌وری است. اگر واقعاً می‌خواهید بهره‌وری بالایی داشته باشید، لازم است سعی کنید کارهای کمتری انجام دهید. الیا پوزین (Ilya Pozin) مدیرعامل Open Me و از نویسندگان نشریات برجسته‌ای چون Inc و Forbes با نابغه مدیریت پروژه و بهره‌وری تونی ونگ (Tony Wong) مصاحبه کرده است تا سر یک روز کاری با بازدهی بیشتر را کشف کند. وی به نکات فوق‌العاده‌ای اشاره کرده که وی و افراد با بهره‌وری بالای دیگری همچون او طی هفته کاری خود انجام می‌دهند.

  با در نظر گرفتن این هفت مورد بهره‌وری خود را ارتقاء دهید:

  ۱)
  فهرست انجام کارهای کوتاه‌تری داشته باشید. به انجام رساندن امور نباید به این معنی باشد که بیشترین کارهایی را که ممکن است در هشت ساعت کاری معمول انجام دهید. شاید درک آن کمی دشوار باشد، اما انباشتن تعداد انبوهی از کارها به شکل یک چک‌لیست به‌هیچ‌وجه باعث بهره‌وری نمی‌شود. در مورد فهرست انجام کارهای خود از رویکرد کمتر بیشتر است بهره ببرید و بر روی انجام کارهایی تمرکز کنید که واقعاً تأثیرگذارند.

  ۲)
  به خودتان استراحت بدهید. آیا آن احساس درد در سرتان زمانی که چندین ساعت مشغول کارهای مختلفی بوده‌اید برایتان آشناست؟ این به دلیل این است که مغزتان همه گلوکز موجود را مصرف کرده است. افراد بسیاری این را با یک احساس خوب اشتباه می‌گیرند به‌جای این که متوجه شوند این علامتی است مبنی بر این که لازم است استراحت کنند. بلند شوید و کمی قدم بزنید، چیزی بخورید، کمی نرمش کنید – به مغزتان اجازه بدهید کمی استراحت کند. به طور مرتب ذهنتان را آزاد کنید تا به بهره‌وری بیشتری طی روز کاری خود دست پیدا کنید. انرژی شما باز خواهد گشت و آماده خواهید بود به بازده بالاتری دست پیدا کنید.

  ۳)
  از قاعده ۸۰/۲۰ پیروی کنید. آیا می‌دانستید تنها ۲۰ درصد آنچه هر روز انجام می‌دهید ۸۰ درصد نتایجی را که به دنبال آن هستید حاصل می‌کنند؟ چیزهایی را که طی روز کاری شما اهمیت ندارند حذف کنید: آنها اثر ناچیزی بر روی بهره‌وری کلی شما خواهند داشت. برای مثال، در یک پروژه، به طور سامانمند کارها را حذف کنید تا اینکه فقط ۲۰ درصدی باقی بمانند که ۸۰ درصد نتایج را حاصل می‌کنند.

  ۴)
  روزتان را با تمرکز بر خودتان آغاز کنید. اگر صبح را با چک کردن ایمیلتان آغاز کنید، این کار به دیگران اجازه می‌دهد به شما دیکته کنند چه کاری را در روز به انجام برسانید. با نادیده گرفتن ایمیل‌ها و صبح را بر خودتان متمرکز شدن خود را در مسیر صحیح قرار دهید، یک صبحانه کامل بخورید، کمی نرمش کنید یا اخبار را بخوانید.

  ۵)
  اول به سراغ کارهای دشوارتر بروید. هنگامی که هنوز ذهنتان سرحال است چالشی‌ترین کارها را به انجام برسانید. کارهای وقت‌گیر و کم‌اهمیت – اگر چنین کارهایی را مجبورید انجام دهید – برای بعدازظهر بگذارید.

  ۶)
  یک سیستم برای خود ایجاد کنید. اگر یک سری امور خاص به بهره‌وری روزانه شما آسیب می‌رسانند، سیستمی برای مدیریت آن‌ها تعبیه کنید. آیا در سرتاسر روز ایمیلتان را چک می‌کنید؟ یک بازه زمانی را در صبح، بعدازظهر و غروب برای مدیریت ایمیلتان در نظر بگیرید. در غیر این صورت، از تحقق اهداف مهم‌تر در طی روز بازخواهید ماند.

  ۷)
  بهره‌وری را با تنبلی اشتباه نگیرید.
  درحالی‌که هیچ کس دوست ندارد به آن اعتراف کند، تنبلی صرف عامل شماره ۱ در کاهش بهره‌وری است. در واقع، تعدادی از روش‌های صرفه‌جویی در وقت تنها راه‌های برای فرار کردن از انجام کار واقعی هستند. بر این تمرکز کنید که کارهایی که بیشترین اهمیت را دارند به اثربخش‌ترین و کارآمدترین شکل ممکن به انجام برسانید. به یاد داشته باشید، وقتی مسئله بهره‌وری طی روز کاری مطرح است، کمتر بیشتر است. شما از چه روش‌هایی برای افزایش بهره‌وری روزهای کاری استفاده می‌کنید؟
  منبع: Ilya Pozin on Linkedin
  businesstrend.ir

در حال انجام ...
X