اطلاعیه

بستن

اطلاعیه به روز رسانی انجمن

سلام و احترام خدمت کاربران گرامی پرشین ادمینز. در حال به روز رسانی انجمن میباشیم و تا چند روز آینده با اختلالاتی مواجه خواهید شد که قادر به فعالیت نخواهید بود. پیشاپیش از صبر و بردباری شما سپاسگذاریم.
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

فایروال ویندوز ویستا ضعیف عمل می کند

بستن
این موضوع بسته شده است.
X
X
 
 • فیلتر کردن
 • زمان
 • نمایش
Clear All
پست های جدید

 • فایروال ویندوز ویستا ضعیف عمل می کند

  کمپانی مایکروسافت ادعا می کند که قابلیت های امنیتی ویندوز ویستا نسبت به ویندوز XP بیشتر و محکم تر می باشد. اما کارشناسان امنیتی عقیده دارند که ویندوز ویستا حداقل در قابلیت دیواره آتش بسیار ضعیف عمل می کند.

  بر طبق تحقیق انجام شده، ویندوز ویستا کنترل کاملی به کاربر خود نمی دهد تا ترافیک خروجی از سیستم خود را تحت نظارت قرار دهد. برای مثال ابزارهایی مانند : ZoneAlarm ، Norton Personal Firewall و یا McAfee این ویژگی را دارند که کاربران می توانند ترافیک خروجی شبکه را از سیستم خود کنترل نمایند و یا ارتباط نرم افزارهایی که در حال ارسال اطلاعات هستند را قطع کنند.

  اما قابلیت کنترل ترافیک خروجی در ابزار دیواره آتش ویندوز ویستا بطور پیش فرض خاموش می باشد و در واقع هیچ روش کاربردی وجود ندارد تا بتوانید کنترل ترافیک خروجی از سیستم را تحت نظارت قرار دهید. بطور معمول شما از این آدرس (Control Panel -->Security -->) فایروال کنترل ترافیک در حال ورود به سیستم را روشن یا خاموش می نمایید و هیچ روشی برای ***** کردن ترافیک خروجی وجود ندارد.

  کنترل و نظارت ترافیک خروجی از آنجا مهم تلقی می شود که بیشتر ابزارهای مخرب، مانند : تروجان ها ، ابزارهای جاسوسی و یا ابزارهای مخرب میتوانند از طریق گذر کردن از فیلترینگ مسیر خروجی به هکر اجازه دسترسی مستقیم به رایانه را بدهند.

  مایکروسافت در واکنش به این خبر ادعا کرد که ابزار دیواره آتش ویندوز ویستا تا حدودی توان فیلترینگ ترافیک خروجی را دارد. مدیر ارشد محصولات مایکروسافت می گوید: " قوانین فیلترینگ مسیر خروجی بطور پیش فرض برای هسته سرویس های ویندوز (Windows Services) تعریف شده است و آنها زمانی عمل می کنند که رفتار مشکوکی مانند اجرا شدن یک کد مخرب صورت گیرد."

  و اما نتیجه چیست؟ - شما به عنوان یک کاربر ویندوز ویستا باید امنیت ترافیک خروجی رایانه خود را در نظر بگیرد و برای اطمینان خاطر بیشتر میتوانید حتی از محصول امنیتی OneCare Live خود کمپانی مایکروسافت و یا ابزارهای دیگر امنیتی بهره ببرید.


  مشاهده: OneCare Live
  آخرین ویرایش توسط root; در تاریخ/ساعت 2007/02/10, 07:27 PM.

در حال انجام ...
X