اطلاعیه

بستن
No announcement yet.

تغییر پورت ssh

بستن
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

• تغییر پورت ssh

سلام
    جطور میشه پورت ssh را تغییر داد؟
    بعد اینکه تغییر دادیم چطور بهش وصل بشیم با اون پورت؟
    میشه اجازه نداد با روت هم وارد نشه کسی؟اگه اجازه ندیم از کنسول هم بشه میشه؟
    مرسی

برای تغییر پرت این فایل رو باز کنین و مقدار port 22 رو تغییر بدین. اگرم چندین تا پرت میخاین باز باشه برای ssh میتونین چند بار تکرار کننی
    کد:
    /etc/ssh/sshd_config
    برای اتصال بهش تو putty که جا برای تغییر پرت داره . همون صفحه ای که ایپی رو وارد میکنین کنارش جا برای پرت گذاشته
    برای تغییر پرت در ترمنال هم از اپشن 22 p- استفاده کنین که مقدار 22 رو به شماره پرت تغییر بدین .
    برای این که ssh رو برای root ببندین این مقدار رو تو همون فایل بالا اضافه کنین اگرم بود که به no تغییر بدین
    کد:
    PermitRootLogin no
    اینو نفهمیدم :
    اگه اجازه ندیم از کنسول هم بشه میشه؟

کامنت

فکر کنم منظورشون این بوده که دسترسی مستقیم از کنسول سرور هم برای rootقطع خواهد شد که جواب خیر هست

کامنت

راستی فراموش نکنید قبلش با دستور adduser یا useradd یک یوزر بسازید وگرنه دسترسی به سرور قطع خواهد شد

کامنت

نوشته شده توسط admin مشاهده پست
          فکر کنم منظورشون این بوده که دسترسی مستقیم از کنسول سرور هم برای rootقطع خواهد شد که جواب خیر هست
          برای consol هم میشه دست رسی روت رو بست
          این جا برای ردهت 4 روش گفته
          https://access.redhat.com/site/docum...es-noroot.html

راحت ترین راهش همون تغییر shell به نظر من که البته دستور su هم دیگه کار نمیکنه ولی sudo کار میکنه .
          برای کار کردن su از اپشن s- استفاده کنین .
          آخرین ویرایش توسط ali.abry; در تاریخ/ساعت 2013/12/01, 01:49 AM.

کامنت

نوشته شده توسط admin مشاهده پست
            راستی فراموش نکنید قبلش با دستور adduser یا useradd یک یوزر بسازید وگرنه دسترسی به سرور قطع خواهد شد
            من این قسمت رو متوجه نشدم. میدونم که با تغییر پورت ssh دسترسی به سرور قطع نمیشه؟؟ چرا باید یوزر جدید ساخته بشه؟

کامنت

اگر در تنظیمات ssh مشخص که کاربر root نتواند وارد شود ،نیاز داریم که قبل از ان یوزر ایجاد کنیم
              سوال دوم ایشون بود

کامنت

در حال انجام ...
              X