کارانشان
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: پیدا کردن ip یک device شبکه

Senior Member msherm آواتار ها
    تشکرها / پسندها

پیش فرض پیدا کردن ip یک device شبکه

یک device هست که ip شو ندارم.
    و نمی دونم پی ست شده.
    نمی خوام ریست کنم.
    راهی واسه پیدا کردنش هست.
    در ضمنip دیفالتش هم نیست.

Member kouhestan آواتار ها
    تشکرها / پسندها

نقل قول نوشته اصلی توسط msherm نمایش پست ها
    یک device هست که ip شو ندارم.
    و نمی دونم پی ست شده.
    نمی خوام ریست کنم.
    راهی واسه پیدا کردنش هست.
    در ضمنip دیفالتش هم نیست.
    مستقیم به کارت شبکه یه سیستم وصلش کنید
    با وارد کردن دستورات ساده شبکه در cmd میشه ip رو بدست آورد

Member bihamegan آواتار ها
    تشکرها / پسندها

این چه حرفی ست دوست عزیز که شما می زنید.. از کی تا حالا با دستورات ساده شبکه می شود ای پی یک دیوایس رو به دست اورد..به نظر من اگر دیوایس یک ای پی بی ربط روش ست شده باشه یکی از سخت ترین کارها پیدا کردن ای پی ش هست ..ابتدایی ترین کار و سخت ترین کار این هست که شما اول یک ای پی در با اون نت ای دی روی کارت شبکه خودتت ست کنی تا اگر به فرض ای پی رو به دست اوردی ..جواب پینگ بگیری...
    سعدیا دور نیک نامی رفت..نوبت عاشقی ست یک چندی

تشکرها / پسندها

مشکل من هم دقیقا همینه. این دستگاه پلنت هست که 3 سال پیش کانفیگ شده
    و توی انبار شرکت بوده.
    یک جفت vip هست که ای پیشو ندارم.
    چیزی که به نطر خودم میرسه اینه که وسطشون یک میکروتیک بزارم . اسنبف کنم
    خودم تست نکردم میشه با نه

تشکرها / پسندها

نقل قول نوشته اصلی توسط bihamegan نمایش پست ها
    این چه حرفی ست دوست عزیز که شما می زنید.. از کی تا حالا با دستورات ساده شبکه می شود ای پی یک دیوایس رو به دست اورد..به نظر من اگر دیوایس یک ای پی بی ربط روش ست شده باشه یکی از سخت ترین کارها پیدا کردن ای پی ش هست ..ابتدایی ترین کار و سخت ترین کار این هست که شما اول یک ای پی در با اون نت ای دی روی کارت شبکه خودتت ست کنی تا اگر به فرض ای پی رو به دست اوردی ..جواب پینگ بگیری...
    اگر تنظیمات کارت شبکه شما روی auto باشه و به اون device وصل بشه ، بهش ip در رنج اون device داده میشه و با یه دستور ساده مثل ipconfig میشه ip اون device رو دید
    یعنی فقط اتصال مستقیم و با auto ip

Member bihamegan آواتار ها
    تشکرها / پسندها

دوست عزیز ممنون از توضیحات شما ..این امر در صورتی ست که اون دیوایس یا مودم باشد یا اکسس پوینت و دی اچ سی پی ش ران باشد..در غیر این صورت به این سادگی نمی شود پیدا کرد...بهتره یک امتحان بکنید..در ضمن با دستور ipconfig نمی شود ای پی دیوایس متصل به کارت شبکه را پیدا کرد..بلکه ای پی کارت شبکه را به ما نشان می دهد و یک gateway که اگر یک سری تنظیمات روی دستگاههای که ذکر کردم انجام داده باشید..اون gateway می شه ای پی اون دستگاه ..باز هم می گم ..با تجربه اندکی که من دارم و دوستان دیگه هم می توانند این گفته را تصدیق کنند و همین طور می توانید داخل همین انجمن سرچ بزنید ..کار به این سادگی و با دستورات ساده به انجام نمی رسد..توصیه می کنم کمی دانش تان را از شبکه بیشتر کنید ..
    سعدیا دور نیک نامی رفت..نوبت عاشقی ست یک چندی

تشکرها / پسندها

نقل قول نوشته اصلی توسط bihamegan نمایش پست ها
    دوست عزیز ممنون از توضیحات شما ..این امر در صورتی ست که اون دیوایس یا مودم باشد یا اکسس پوینت و دی اچ سی پی ش ران باشد..در غیر این صورت به این سادگی نمی شود پیدا کرد...بهتره یک امتحان بکنید..در ضمن با دستور ipconfig نمی شود ای پی دیوایس متصل به کارت شبکه را پیدا کرد..بلکه ای پی کارت شبکه را به ما نشان می دهد و یک gateway که اگر یک سری تنظیمات روی دستگاههای که ذکر کردم انجام داده باشید..اون gateway می شه ای پی اون دستگاه ..باز هم می گم ..با تجربه اندکی که من دارم و دوستان دیگه هم می توانند این گفته را تصدیق کنند و همین طور می توانید داخل همین انجمن سرچ بزنید ..کار به این سادگی و با دستورات ساده به انجام نمی رسد..توصیه می کنم کمی دانش تان را از شبکه بیشتر کنید ..
    خب من نهایتا با 20 دستگاه مختلف اینو تست کردم و نمی تونم بگم درباره همه دستگاه ها صدق می کنه یا نه اما قوانین tcp/ip یکسان هستند.

تشکرها / پسندها

دوست عزیز kouhestan حرف شما کاملا درسته ولی فقط زمانی صدق میکنه که دستگاه ip گرفته باشه.
    وقتی یکی اومده ip توی رنجی داده که شما نمی دونین و بصورت استاتیک هم داده از کجا می تونین بفهین که ip ایش چی بوده.
    این یک دستگاه voip gateway هست.
    یک خط تلفن میدی به دستگاه (FXO ) دستگاه رو با شبکه وصل میکنی به اونیکی دستگاه . یه گوشی تلفن میزنی به اونیکی و بوق اون ور رو میگیزی (FXS)

Senior Member mhsaleh آواتار ها
    تشکرها / پسندها

من با دستگاه های پلنت کار نکرده ام اما اکثر دستگاه های VoIP دارای کدهای خاصی هستند که شما می توانید با تلفن آنها را شماره گیری کرده و به دستگاه دسترسی پیدا کنید. توصیه می کنم ابتدا دفترچه مربوط به دستگاه خود را بررسی کنید ببینید آیا چنین کدی دارد که آدرس IP را برای شما بخواند یا نه
    اگر نداشت یک راه این است که با استفاده از نرم افزارهای اسنیف پکت مثل WireShark داده های ارسالی دستگاه را آنالیز کنید فقط کافیست که دستگاه شما ۱ پکت ارسال کند. برای سادگی کار توصیه می کنم دستگاه را مستقیماْ به کارت شبکه متصل کنید.
    --------------------------------
    [فقط اعضای سایت میتوانند لینک ها را مشاهده کنند. ]

Member Errick آواتار ها
    تشکرها / پسندها

یکسری نرم افزار شبیه سولار هست که میاد یه برودکست روی شبکه با یک کلاس ip واست میگذاره و هر دیوایسی که جواب بده رو شناسایی میکنه ولی اسم خاصی رو یادم نیست اگر تو نت بگردی میتونی پیدا کنی

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)