ShirazOnline
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 17

موضوع: چگونه Ccna گرفتم

کاربر مستعد Supervisor آواتار ها
    تشکرها / پسندها

پیش فرض چگونه Ccna گرفتم

با سلام به همه بچه های خوب و با هوش ایران
    بنا به در خواست یکی از آقایون تجربه خودم رو در اخذ مدرک CCNA براتون مینویسم . امیدوارم به دردتون بخوره .
    من در سال 1381 در یک ISP مشغول کار شدم و در حین کار فهمیدم که روتر هم هست :D و همین تور با این مدرک آشنا شدم . اولش خیلی برام سخت بود چون انگلیسی در حد دبیرستان و دانشگاه می دونستم . حدود یک سالی طول کشید تا از اینترنت گشتم و ته توی قضیه رو در آوردم و در واقع سیسکو رو باور کردم.
    اون موقع منبعم فقط یه کتاب کپی شده بود که دوستم از یه نفر در تهران گرفته بود و اونم چون خودش مسخواست بخونه به من نمیداد :confused: . خلاصه یه روز که از جلوی نمایندگی مجتمع فنی در ارومیه میگذشتم دیدم که نوشته برگزاری کلاسهای Cisco . منم رفتم تو و با مسئول شبکه اونجا آشنا شدم که CCNA رو از تهران گرفته بود . خیلی حیجان زده بودم و ازش درباره منابع پرسیدم اونم گفت که تو کتاب خونه 2 تا کتاب هست میتونی از اونا استفاده کنی .
    رفتم کتاب خونه و هر 2 کتاب رو خریدم که یکیش Intro و یکیشم ICND بود .

اولش فقط عکسها رو نگاه می کردم و میگفتم کی میخواد اینا رو بخونه . بلاخره خرداد 1383 شروع کردم به خوندن و با وضع فجیعی از نظر انگلیسی ادامه دادم . حتی جوری بود که معنی کلمات رو زیرش مینوشتم . خلاصه سرتون رو درد نیارم بعد از یک سال و نیم خوندن و تست زدن به مرحله خوبی از آمادگی رسیدم ولی هنوز بزرگترین مشکل این بود که کجا باید امتحان بدم .

اولش فکر میکردم که تهران مدرکش معتبره به همین دلیل رفتم مجتمع فنی و ازشون پرسیدم ولی پیچوندنم و جواب سر بالا دادن منم فهمیدم که یه کاسه ای زیر نیم کاسه هست و بعدش به گوشم رسید که گند مدرک اون پسره که مسئول شبکه مجتمع تو ارومیه بود در اومد . رفتم به سایت سیسکو تا ببینم کجا میشه امتحان داد اونجا گفته بود که واسه امتحان به سایت [فقط اعضا می توانند لینک ها را مشاهده کنند برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید] برین و نزدیک ترین محل امتحانات بین المللی رو پیدا کنید .

همین کار رو کردم و دیدم که مقرون به صرفه ترین جا باکو هستش. اتو سایت آدرس و شماره باکو بود و منم باهاشون تماس گرفتم ولی سخت بود چون زبونشون یه کمی با آذری ما فرق داره . هرچی من میگفتم کی امتحان میگیرین میگفت باید register کنی تا ملوم بشه کی امتحان میدی .

آخرش دل رو زدم به دریا و با یکی از دوستام که باکو رو میشناخت رفتم و با یه دردسری محل امتحان رو پیدا کردم . رجیستر کردم و اونقدر حول بودم 2 تا فرم رو خراب کردم اما بلاخره شد و گفتن که دو روز بعد ساعت 2 ظهر امتحان دارم . روز موعد زسید و دوستم نتونست باهام بیاد منم تک و تنها تو یه کشور دیگه رفتم واسه امتحان . میترسیدم که قبول نشم . البته از کتاب همه چی رو خونده بودم چون آخر کتاب شرایط روز امتحان رو نوشته . آماده که شدن رفتم تو یه اطاق 2*3 با یک کامپیوتر و یه دوربین که منو داشت . هیچ پنجره ای نبود و منم احساس تنهائی کردم . حالا دیگه امتحان شروع شده بود و منم اولین بار بود که این برنامه رو میدیدم و تو چنین جائی امتحان میدادم . تا وسطا خوب رفتم یعنی 20 سوال اول ولی یهو یه سوال Lab اومد و منم خودمو گم کردم .

هر کاری کردم درست در نیومد . با خودم گفتم بی خیال یکی رو هم جواب نمیدیم .ردش کردم و چند تا سوال خواب نداده بودم که باز هم یه LAB دیگه این دفعه از همون جائی که زیاد بلد نبودم یعنی Switch . دیگه کفری شدم و داشت گریم میگرفت . مراقب هم هی می اومد و هی میرفت خلاصه 5 یا 6 سوال رو بی خیال زدم ولی بعد گفتم شاید قبول شدم و با بدبختی تا آخر زدم .

وقتی تموم شد دیدم که امتیازم 750 اومد و fail شدم حالم گرفته شد نمیدونستم چه جوری برگردم ایران ولی باهاش راه اومدم و خودم رو واسه دفه بعد آماده کردم . اقلا این دفه میدونستم که باید چس کار کنم .

از عید 1385 نشستم و دوباره از صفر خوندم تا اینکه تیر ماه به آمادگی کامل رسیدم بعد قرار شد که مرداد برم و تا اون موقع تست زدم . این دفه دیگه همه چیزو میدونستم . رفتم باکو و وقتی واسه register رفتم گفتن داریم اطاق امتحان رو عوض میکنیم و یه هفته بعد آماده میشه . بدشانسی آوردم و داشت گریم میگرفت ولی مجبور بودم . خلاصه یه هفته اونجا موندم و روز امتحان با خیال راحت رفتم و همو ن شرایط دوباره تکرار شد . این دفه بهتر بود و راحت تستها رو میزدم . حتی چند تا LAB هم بود که فقط یکی رو جواب ندادم . وقتی آخرین تست رو زدم حال عجیبی داشتم . Finish رو زدم و با خوشحالی دیدم که بهم تبریک گفت و امتیازم 898 شد . پریدم هوا و یه کمی گریه کردم . با افتخار برگشتم و بعد از یک ماه هم مدرکم از USA رسید و الانم که دارم واسه CCNP میخونم.

امیدوارم که تجربم به دردتون بخوره . اگه سوالی باشه با کمال میل در خدمتم

فایل JPEG مدرکم رو هم میزارم برای دیدن بدک نیست :rolleyes:

ویرایش توسط Supervisor : 2007/09/03 در ساعت 03:58 PM

2. # ADS
    Circuit advertisement

RezaBehroozi admin آواتار ها
    تشکرها / پسندها

تبریک میگم
    باکو چقدر هزینه داشت امتحان و رفت وامد؟
    من البته ccnp گذاشتم کنار چون تجهیزات ایتنجا در حد صفره
    اینها رو که دیدم تازه فهمیدم workshop یعنی چی
    [فقط اعضا می توانند لینک ها را مشاهده کنند برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید]

تشکرها / پسندها

البته باید بگم که منم واسه ایران Ccnp رو نمیخونم و قصد خروج دارم البته یه پیشنهاد از همون باکو بهم شده که احتمالا برم اونجا .
    در مورد هزینه هم حداقل هزینه واسه رفت و برگشت 300000 تومان هست و امتحان هم اونجا 170 $ دادم . کلا 500000 تومان کافیه

تشکرها / پسندها

عالیه که با این قیمت من تهران 350 پول امتحان کلی هم پول جا و رفت و امد دادم 5 بار هم امتحان لغو شد
    بالای 600 پام افتاد
    باکو امتحان های دیگه برای لینوکس هم میگیرن؟جای ارزونتر هم هست بنظرتون؟
    میخواین برین باکو یعنی اونجا هم از ایران کارشون درستتره؟ فکر کنم منم باید به فکر یه جای دیگه باشم

تشکرها / پسندها

شما که تهران امتحان دادی الان Cisco ID معتبر داری ؟ یعنی میتونی وارد سایت بشی ؟ اونجا که من امتحان دادم مرکز امتحانات بین المللی prometric بود یعنی هر امتحانی که بخوای میتونی بدی و در مورد رفتن هم شک نکن که باید بری ایران متاسفانه جای موندن نیست . اول یه CV خوب بنویس و بعدش میتونی واسه سایت شرکتها بفرستی و اگه قبول کردن پرواز.
    اینم بگم که از باکو ارزان تر جائی نیست چون از لحاظ ویزا 40000 تومان هستش و موندن اونجا هم زیاد نمیشه .

تشکرها / پسندها

من مشکلی ندارم با login کردن چه سیسکو چه ماکروسافت
    ولی نمیدونم چرا مدارکم نمیرسه

تشکرها / پسندها

خیلی سادست وقتی وارد این قسمت میشی [فقط اعضا می توانند لینک ها را مشاهده کنند برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید] برو ببین که تاریخ ارسال مدرک داری یا نه اگه بود که میاد اگه نبود میری قسمت Certification online support و یه موضوع باز میکنی که به کارت رسیدگی کنن . در ضمن بگو ببینم چه موقع امتحان دادی چون بیشتر از 1 ماه طول نمیکشه که مدرکت بیاد . من در حال حاضر 2 تا مدرک دارم یکیشو خودشون فرستادن یکیشم من 15 $ خریدم . فقط بگو بینم به Login وارد میشی یا نه

کاربر فعال l!nux آواتار ها
    تشکرها / پسندها

پیش فرض salam

farzinbn دوست عزیز ممنون که زحمت کشیدی
    دوست عزیز دو سوال
    یک . سوالهای امتحان بیشتر از کدام قسمت می باشد و آیا با خواندن کتاب و آزمایشگاههای
    Boson_NetSim_for_CCNَA می شود کاری کرد یا نه ؟
    دو . به نظر شما ارزش دارد به کلاس برم یا خودم بخونم ؟
    باز هم ممنون دوست عزیز ;)
    موفق و شاد باشید

تشکرها / پسندها

من الان login کردم اینم مشخصات
    Event Name Shipping Options Kit Sent Kit Type Returned CCNA Kit n/a 27-Nov-2006 Printed No

تشکرها / پسندها

آقا رضا شما همون کاری که گفتم بکن یعنی در certification online support یه سابجکت باز کن و بگو که مدرکت نرسیده البته نمیدونم به خاطر امتحان دادن در ایران با مشکل مواجه میشی یا نه . در کل راهش اینه چون من بعد از 1 ماه مدرکم به همراه کارت دستم رسید.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)