ShirazOnline
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 25

موضوع: آموزش راه اندازی mpls

کاربر عادی cisco2010 آواتار ها
    تشکرها / پسندها

salam file 4share moshkel dare lotfan 2 bare upload konin

2. # ADS
    Circuit advertisement

کاربر عادی Hector_K2 آواتار ها
    تشکرها / پسندها

یه مسلمونی که این عکس رو داره دوباره آپلود کنه

کاربر مستعد nimabagheri آواتار ها
    تشکرها / پسندها

[فقط اعضا می توانند لینک ها را مشاهده کنند برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید]

فقط بجای اون روترهای داخل ابر یک روتر بزار :D
    فقط برای پروژه
    ۰۹۳۶۲۰۹۴۰۰۳

کاربر عادی atiit آواتار ها
    تشکرها / پسندها

خوش بحالتون شبکه بلدین من ترم چهار رشته آی تی ام دوس دارم شبکه رو زود یادبگیرم کسی نیس کمکم کنه از کجا باید شرو کنم
    ازتون ممنون میشم

کاربر عادی mms2565 آواتار ها
    تشکرها / پسندها

من تو این سایت عضو شدم فقط بخاطر این پست بینظیرت....دمت گرم
    فقط میشه عکس این سناریو رو دوباره اپلود کنی چون لینکش میزنه موجود نیست!

کاربر عادی senior_network_eng آواتار ها
    تشکرها / پسندها

متشکر از پست های بسیار مفیدتان
    همکاری با نایکونت | استخدام و فرصت های شغلی jobs.nyconet.com

کاربر مستعد cybercoder آواتار ها
    تشکرها / پسندها

نکته قابل توجه این است که در شرایطی که از مخابرات لینک های mpls لایه دو یا لایه سه را بر روی مدم dsl تحویل می گیرید مدل استفاده بسیار ساده می باشد و صرفا نیاز به روتری جهت برقراری ارتباط آی پی / یا ایجاد تانل و یا موارد مورد نیاز دیگر می باشید و لزوما نیاز به پیاده سازی mpls از نوع سیسکو نخواهید داشت. در صورتی که جهت پیاده سازی در ساختارهای متفاوت دچار مشکل شدید می توانید جهت توضیحات بیشتر به لینک زیر مراجعه نمایید
    mpls سیسکو دیگه چجوریه؟ جدیده؟! Multi protocol label switching پروتکلی proprietary نیست دوست عزیز!

در ضمن شما یک کم تبلیغ کن :
    ویرایش توسط cybercoder : 2013/04/13 در ساعت 03:56 AM
    Microsoft Certified IT Professional,Mikrotik Certified Consultant/Engineer => http://www.netd.ir

کاربر عادی minoor آواتار ها
    تشکرها / پسندها

سلام
    سال نو مبارک
    این مطلب رو جایی نوشته بودم ، دوستان راهنمایی کردند اما کامل جواب نگرفتم ( البته فروم های دیگه اصلا جواب ندادند) [فقط اعضا می توانند لینک ها را مشاهده کنند برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید][فقط اعضا می توانند لینک ها را مشاهده کنند برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید]

چند وقتی هست پیگیر برقراری ارتباط mpls برای اداره بوق واحد خودمان هستیم
    و از اونجایی که اطلاعات چندانی در این مورد ندارم دست به دامن شما بزرگواران شدم.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    طرح مسئله :

مسئله به این صورت هست که عرض میکنم :

یه سایت مرکزی داریم که میخوایم به سایر سایت های کاری خودمان remote شویم.
    بعضی این سایت ها درون استان و برخی خارج از استان هستند. تقریبا 16 نقطه خواهد بود که حدود 5 نقطه خارج از استان هست.
    در ضمن فقط میخواهیم از سایت مرکزی به سایر سایتها ریموت شویم و از سایر سایت ها نیازی نیست به دیگر جاها ریموت شویم
    (هر سایتی دو سه تا سیستم و احتمالا همین تعداد دوربین داره)
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    کارهای انجام شده :

برای چند نقطه داخل استان درخواست خودمون رو به اداره دیتای مخابرات شهرمون ارسال کردیم و قراره برای هر شهر حدود 4m پهنای باند vpn-mpls در اختیارمون قرار بدند. (در ارتباط داخل استان برای هر لینک mpls قراره تنها یک Vlan در اختیارمون بزارند و ip بمون تعلق نمیگیره)

برای سایت هامون در سایر استان ها هم درخواست خودمون رو به تهران فرستادیم که در حال حاضر منتظر جواب مناطق هستند
    و بعد گفتند که یک ip بهمون میدند.
    همچنین ارتباط رو از طریق فیبر یا دو زوج سیم (خط تلفن ، روی هر خط 2m ) تا در ساختمان اداری ما تا استان مربوطه میارند.

اما سوالات :
    1-برای تهیه تجهیزات ایا تجهزات میکروتیک و سیسکو پاسخگو هست یا حتما مخابرات باید بگه چه تجهیزاتی استفاده کنیم.

2-با توجه به پهنای باند 4 مگ و استفاده از فیبر برای هر نقطه که تقریبا 16 نقطه خواهد بود امکان این هست که بجای 16 کر تمام پهنای باند رو روی یک کر فیبر از مخابرات تحویل بگیریم و بتونیم در ایستگاه مرکزیمون اون رو تبدیل به 16 خروجی کنیم .برای این کار باید از چه وسیله ای استفاده کنیم.

3-با توجه به این که مخابرات برای vpn-mpls داخل استانی گفته تنها vlan به ما میدن و نیازی به ای پی نیست نمونه کانفیگ جهت سوییچ یا روتر سیسکو چطور خواهد بود و چه پروتکل مسیر یابی استفاده خواهد شد. در صورت استفاده از میکروتیک چطور؟

4-پاسخ سوال قبل برای برقراری ارتباط های خارج استان که مخابرات به ما یک ای پی خواهد داد چطور است ؟
    5-ایا با توجه به ای پی که مخابرات به ما میده نیاز به nat داریم.

6-و اینکه ما در این ارتباط نیاز داریم به سیستم سمت مقابل ریموت شویم و با نرم افزاری کار کنیم که صدا و تصویر اون رو به موقع دریافت کنیم ایا روترهای میکروتیک به راحتی این کار انجام میدند؟

7-ایا این ارتباط از نوع hub & spoke هست ؟

با تشکر
    ویرایش توسط minoor : 2014/03/25 در ساعت 01:54 PM

کاربر عادی hirad123 آواتار ها
    تشکرها / پسندها

کسی اینجا نیست در اره خدا کمک کنه بگه چرا mpls من توو gns3 کانفیگ نمیشه و ایرادد میگیره ؟ هی میگه invalid.....
    نمیتونم ادامه بدم پروژمو

کاربر جدید coolgee6 آواتار ها
    تشکرها / پسندها

همین کار را در روترهای R6,R7 انجام میدهیم .بدین صورت به تمامی روتر ها یک IP داده و ارتباط اولیه را برقرار میکنیم .و یک Default Route میزنیم به سمت روتر های Edge.(برای این کلیه دستورات رو ننوشتم چون زیاد بود )
    [فقط اعضا می توانند لینک ها را مشاهده کنند برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید]
    از این به بعد کار اصلی شروع میشه .
    در گام اول ما میبایست Routing protocol OSPF رو ما بین روترهای R3,R4,R5 راه اندازی کنیم .برای اینکه روتینگ ما Stable تر باشه ما میاییم و یک اینترفیس Loopback در تمام روتر های ابر mpls ایجاد میکنیم . و به هر اینرفیس لوپبک یک IP اختصاص میدهیم

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)