ShirazOnline
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: سناریوی شبکه وایرلس

کاربر عادی Nolovitska آواتار ها
    تشکرها / پسندها

پیش فرض سناریوی شبکه وایرلس

سلام به همه دوستان
    چهارتا ساختمون 7 طبقه هست که تو هر کدوم 55 واحد وجود داره. من قصد دارم سرویس ایترنت بدم به ساکنین. استفاده از DSLAM به دلیلی یکجا نبودن کابل های تلفن این چهار تا بلوک تقریبا منتفیه. یعنی کابل تلفن پای هر بلوک آمده و توزیع شده.

تصمیم گرفتم از روش وای فای استفاده کنم. چیزی که به ذهن خودم رسید اینه که توی هر طبقه یه اکسس پوینت MikroTik از نوع cAP 2n بگذارم و با اتصال کابل های هر چهارتا بلوک یه مدیریت یکجا داشته باشم. بعد هم از نرم افزار اکانتینگ استفاده کنم برای مدیریت کاربران و غیره...
    کسی از دوستان تجربه مشابهی داشته یا اینکه می تونه کمک کنه؟
    خیلی ممنون

2. # ADS
    Circuit advertisement

کاربر مستعد Hootan آواتار ها
    تشکرها / پسندها

نقل قول نوشته اصلی توسط Nolovitska نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    چهارتا ساختمون 7 طبقه هست که تو هر کدوم 55 واحد وجود داره. من قصد دارم سرویس ایترنت بدم به ساکنین. استفاده از DSLAM به دلیلی یکجا نبودن کابل های تلفن این چهار تا بلوک تقریبا منتفیه. یعنی کابل تلفن پای هر بلوک آمده و توزیع شده.

تصمیم گرفتم از روش وای فای استفاده کنم. چیزی که به ذهن خودم رسید اینه که توی هر طبقه یه اکسس پوینت MikroTik از نوع cAP 2n بگذارم و با اتصال کابل های هر چهارتا بلوک یه مدیریت یکجا داشته باشم. بعد هم از نرم افزار اکانتینگ استفاده کنم برای مدیریت کاربران و غیره...
    کسی از دوستان تجربه مشابهی داشته یا اینکه می تونه کمک کنه؟
    خیلی ممنون
    بهتره به جای میکروتیک از برندهای معتبر تری که امکان کنترل مرکزی اکسس پوینت ها رو میدن استفاده کنید مانند pepwave
    A+,Network+,Server+,MCSE:Sec,MCITP:EMA

4. Likes dangel.amin liked this post
    کاربر عادی dana1975 آواتار ها
    تشکرها / پسندها

میکروتیک هم این امکان رو داره و اسمش capsman هست

تشکرها / پسندها

سلام. ممنون از توجهتون. فکر کنم میکروتیک هم یه ابزار برای مدیریت متمرکز داره بنام capman . این برندی که شما گفتین، قیمتش نسبت به میکروتیک چطوره؟

تشکرها / پسندها

ببخشید ظاهرا مطلب، تکراری شد. تو فاصله ای که مشغول تایپ بودم، یکی از دوستان مطلب مشابهی گذاشتند.

کاربر عادی yashgin128 آواتار ها
    تشکرها / پسندها

سلام
    من تجربه کار با pepwave را ندارم و نمیتوانم نظر بدم اما قیمت بالایی دارند (بالای یک میلیون) .
    میکروتیک هم که دوستان مثال زدند قیمتی در حدود 250 داره اما از اونجایی که بنده از روتربورد های میکروتیک بیشتر خوشم میاد تا وایرلس (وایرلسش خیلی از نظر من جالب نیست و خیلی از موارد و اپشن ها پیچیده و گیج کننده هست)
    پیشنهاد من استفاده از برند ubnt هست. من چندتا پروژه با ubnt کار کردم واقعا راضی بودم.
    در ضمن شما مشخصات هم واحد و طبقه را اعلام کنید که بهتر بشه به نتیجه رسید

کاربر جدید h_nikan آواتار ها
    تشکرها / پسندها

سلام
    من می خواهم یک شبکه بیسیم در یک ساختمان بزرگ و چند طبقه داشته باشم که در آن بتوانم محل تعدادی نود متحرک (لپ تاپ یا موبایل) را محاسبه کنم. می خواهم محدودیتی برای ابعاد ساختمان وجود نداشته باشد یعنی بتوانم این سناریو را در هر ساختمانی با هر ابعادی پیاده کنم و دیگر اینکه تعداد نودهای متحرک هم ممکن است در حدود 1000 نود باشد. البته می دانم این موضوعی که مطرح کرده ام جوابی در حد چند خط ندارد و پروژه نسبتا بزرگی است فقط می خواستم خواهش کنم اگر این کار شدنی است در صورتی که کتاب یا مرجع مناسبی برای انجام آن دارید به من اطلاع دهید. باتشکر فراوان

کاربر مستعد Hootan آواتار ها
    تشکرها / پسندها

نقل قول نوشته اصلی توسط h_nikan نمایش پست ها
    سلام
    من می خواهم یک شبکه بیسیم در یک ساختمان بزرگ و چند طبقه داشته باشم که در آن بتوانم محل تعدادی نود متحرک (لپ تاپ یا موبایل) را محاسبه کنم. می خواهم محدودیتی برای ابعاد ساختمان وجود نداشته باشد یعنی بتوانم این سناریو را در هر ساختمانی با هر ابعادی پیاده کنم و دیگر اینکه تعداد نودهای متحرک هم ممکن است در حدود 1000 نود باشد. البته می دانم این موضوعی که مطرح کرده ام جوابی در حد چند خط ندارد و پروژه نسبتا بزرگی است فقط می خواستم خواهش کنم اگر این کار شدنی است در صورتی که کتاب یا مرجع مناسبی برای انجام آن دارید به من اطلاع دهید. باتشکر فراوان
    باید از [فقط اعضا می توانند لینک ها را مشاهده کنند برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید] استفاده کنید دوست عزیز.
    A+,Network+,Server+,MCSE:Sec,MCITP:EMA

تشکرها / پسندها

من به دقت نظر همه دوستان رو زحمت کشیدند و راهنمایی فرمودند رو مطالعه کردم. برای کسی که امکان استفاده از این روش ها رو داشته باشه، راهنمایی های خیلی ارزشمندیه. ولیکن من موفق نشدم مدیریت اون مجتمع رو برای استفاده از این شیوه متقاعد کنم. ودر نهایت مجبور شدم از dslam استفاده کنم. البته این کار محاسنی داره ولی به لحاظ قیمت، روش گرونتریه.
    باز هم از همفکری و توجه همه دوستان سپاسگزارم.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)