ShirazOnline
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: درخواست راهنمایی برای ارتباط سه تا روتر با هم و ارتباط شبکه بین آنها

کاربر عادی sadeghpa80 آواتار ها
    تشکرها / پسندها

پیش فرض درخواست راهنمایی برای ارتباط سه تا روتر با هم و ارتباط شبکه بین آنها

سلام و خسته نباشید
    یه مشکل دارم خواستم با اساتید در میون بزارم تا یه راهکاری به من بدن
    من توی ساختمان اصلی شرکت یه روتر دارم ( روتر A ) ( رنج آی پی 24/192.168.1.0) که اینترنت رو اینجا تحویل میگیرم با آی پی 10.10.10.10
    و در محل دوم شرکت هم یه روتر دارم ( روتر B ) رنج آی پی 24/192.168.3.0 و اینترنت اینجا روتر A میاد
    ارتباط این دو تا روتر با هم از طریق Point2Point هستش و اینترنت از روی بستر همین P2P از روتر A به B انتقال پیدا میکنه .
    من الان توی شبکه آی پی های این دفتر و اون دفتر با هم روت دارن یعنی انگار هر دو دفتر یکی هستن
    اما مشکل من :
    یه موقع هایی این ارتباطه قطع میشه (P2P) و من باید یه جوری این ارتباط رو وصل نگه دارم بخاطر برنامه حسابداری
    برای حل این مشکل اومدم یه روتر سومی تهیه کردم ( روتر C) که یه اینترنت جدا از یه شرکت دیگه دارم با یه آی پی استاتیک و این روتر با کابل به روتر B متصل هستش ( پورت 5 )
    حالا می خوام کاری کنم که وقتی ارتباط روتر A و B ( که با هم از طریق P2P متصل بودند ) قطع شد
    کاربرهای روتر A بتونن به روتر B از طریق روتر C با هم ارتباط داشته باشن
    روتر هام میکروتیک هستن

امیدوارم واضح مشکلم رو توضیح داده باشم
    ممنون از تمام اساتید

[فقط اعضا می توانند لینک ها را مشاهده کنند برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید][فقط اعضا می توانند لینک ها را مشاهده کنند برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید]

2. # ADS
    Circuit advertisement

کاربر عادی ohum آواتار ها
    تشکرها / پسندها

سلام
    اگه میشه یه شکل از سناریوتون رو بذارید

تشکرها / پسندها

نقل قول نوشته اصلی توسط ohum نمایش پست ها
    سلام
    اگه میشه یه شکل از سناریوتون رو بذارید
    سلام تصویر هست اما چون سفیده یکم بد دیده میشه
    در انتهای پست اول هست

کاربر عادی cliffborton_am آواتار ها
    تشکرها / پسندها

نقل قول نوشته اصلی توسط sadeghpa80 نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید
    یه مشکل دارم خواستم با اساتید در میون بزارم تا یه راهکاری به من بدن
    من توی ساختمان اصلی شرکت یه روتر دارم ( روتر A ) ( رنج آی پی 24/192.168.1.0) که اینترنت رو اینجا تحویل میگیرم با آی پی 10.10.10.10
    و در محل دوم شرکت هم یه روتر دارم ( روتر B ) رنج آی پی 24/192.168.3.0 و اینترنت اینجا روتر A میاد
    ارتباط این دو تا روتر با هم از طریق Point2Point هستش و اینترنت از روی بستر همین P2P از روتر A به B انتقال پیدا میکنه .
    من الان توی شبکه آی پی های این دفتر و اون دفتر با هم روت دارن یعنی انگار هر دو دفتر یکی هستن
    اما مشکل من :
    یه موقع هایی این ارتباطه قطع میشه (P2P) و من باید یه جوری این ارتباط رو وصل نگه دارم بخاطر برنامه حسابداری
    برای حل این مشکل اومدم یه روتر سومی تهیه کردم ( روتر C) که یه اینترنت جدا از یه شرکت دیگه دارم با یه آی پی استاتیک و این روتر با کابل به روتر B متصل هستش ( پورت 5 )
    حالا می خوام کاری کنم که وقتی ارتباط روتر A و B ( که با هم از طریق P2P متصل بودند ) قطع شد
    کاربرهای روتر A بتونن به روتر B از طریق روتر C با هم ارتباط داشته باشن
    روتر هام میکروتیک هستن

امیدوارم واضح مشکلم رو توضیح داده باشم
    ممنون از تمام اساتید

[فقط اعضا می توانند لینک ها را مشاهده کنند برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید][فقط اعضا می توانند لینک ها را مشاهده کنند برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید]

با سلام
    دوست عزیز سوال من از شما این هستش که زمانی که ارتباط P2P شما قطع می شه آیا روتر Bشما از لحاظ سخت افزاری مشکل پیدا می کنه(مثلا خاموش و روشن می شه؟) این سوال رو می پرسم چون اگر مشکل سخت افزاری پیدا نمی کنه می تونه نویز محیط یا چیزه دیگه ایی باشه که با تغییر فرکانس مشکلتون حل می شه،اما سوال دیگم این هستش که بازم اگر روتر B شما سخت افزاری مشکل پیدا نمی کنه پس چرا روتر C رو خریداری کردید؟ می تونید تنها یک خط اینترنت با همون آی پی Public بخرید و کارتون رو انجام بدید و در نهایت یک Loadbalancing هم روی روترهاتون انجام بدید.البته با سه روتر هم مطمئنا می تونید Loadbalancing انجام بدید.
    اگر سوالی بود فرمایید تا بتونیم بیشتر کمک کنیم.
    با تشکر

تشکرها / پسندها

نقل قول نوشته اصلی توسط cliffborton_am نمایش پست ها
    با سلام
    دوست عزیز سوال من از شما این هستش که زمانی که ارتباط p2p شما قطع می شه آیا روتر bشما از لحاظ سخت افزاری مشکل پیدا می کنه(مثلا خاموش و روشن می شه؟) این سوال رو می پرسم چون اگر مشکل سخت افزاری پیدا نمی کنه می تونه نویز محیط یا چیزه دیگه ایی باشه که با تغییر فرکانس مشکلتون حل می شه،اما سوال دیگم این هستش که بازم اگر روتر b شما سخت افزاری مشکل پیدا نمی کنه پس چرا روتر c رو خریداری کردید؟ می تونید تنها یک خط اینترنت با همون آی پی public بخرید و کارتون رو انجام بدید و در نهایت یک loadbalancing هم روی روترهاتون انجام بدید.البته با سه روتر هم مطمئنا می تونید loadbalancing انجام بدید.
    اگر سوالی بود فرمایید تا بتونیم بیشتر کمک کنیم.
    با تشکر
    ممنون از شما
    در مورد قطع شدن ارتباط روتر a و b من این لینک رو تو فاصله 150km از تهران دارم و بین راه یه ریپیتر هست توی یه پاپ سایته که ممکنه بعضی اوقات بخاطر برق رفتن اونجا ( هرچند ups هست ولی شده که قطع برق طولانی شده و ups خوابیده ) یا مشکلات دیگه اون ریپیتر که خودش از دوتا رادیو تشکیل شده از کار میافته و ارتباط روتر a و b با هم قطع میشه .

در مورد روتر c : این روتر منظور همون روتر 411ah میکروتیک هست که به یه پارابولیک وصله و از یه شرکت توی اون منطقه اینترنت میگیرم ( در اصل روی این 411ah یه کانکشن ppoe هست که به شرکتشون وصله و اینترنت اینجوری میاد توش ) و روی دکل هست و با کابل به روتر b ارتباط داره

امیدوارم متوجه شده باشید

تشکرها / پسندها

دوستان من الان روی روتر b هر دوتا اینترنت رو دارم و وقتی اینترنت یک قطع میشه میره روی اینترنت 2

اما مشکلم اینه که نمیدونم چجوری بهش بگم برو فلان آی پی رو از روی این اینترنت شماره 2 بیار برام

اگه کسی بتونه کمک کنه خیلی عالی میشه

کاربر عادی peyman.sh68@yahoo.com آواتار ها
    تشکرها / پسندها

نقل قول نوشته اصلی توسط sadeghpa80 نمایش پست ها
    دوستان من الان روی روتر b هر دوتا اینترنت رو دارم و وقتی اینترنت یک قطع میشه میره روی اینترنت 2

اما مشکلم اینه که نمیدونم چجوری بهش بگم برو فلان آی پی رو از روی این اینترنت شماره 2 بیار برام

اگه کسی بتونه کمک کنه خیلی عالی میشه
    مبلغ 200000 تومان میگیرم کانفیگ میکنم
    09360007430 پیمان شریفی

تشکرها / پسندها

نقل قول نوشته اصلی توسط peyman.sh68@yahoo.com نمایش پست ها
    مبلغ 200000 تومان میگیرم کانفیگ میکنم
    09360007430 پیمان شریفی
    دوست عزیز بحث هزینه نیست
    ولی هدف از مطرح کردن مشکل توی این انجمن ها کسب تجربه و آموزش هست
    بگر می خواستم پول بدم برای هر کاری که وقتم رو اینجا طلف نمیکردم بیام دوساعت مشکلم رو تایپ کنم
    می خوام خودم تجربه بدست بیارم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)