ShirazOnline
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: مشکل در میکروتیک

کاربر عادی hamidialison آواتار ها
    تشکرها / پسندها

پیش فرض مشکل در میکروتیک

سلام ، بنده یک پهنای باند اختصاصی از شاتل گرفتم، که با روتر میکروتیک بهش وصلم، اینترنت از ether 1 میاد توی روتر و کاربران از طریق سوییچ به ether 2 وصل میشن و اینترنت میگیرن و بریج هم نیست

مشکل از جایی شروع شد که من 8 آیپی اضافه درخواست کردم ، و وقتی ip/29 رو گرفتم همین آدرس رو روی ether 1 ست کردم و در فایروال هم یک نت برای کاربران نوشتم از نوع src-nat که به یکی از آیپی ولید ها نت میشه. ( نمیدونم چرا masquerade نمیشه و اینترنت غیر فعال میشه وقتی این نوع نت رو فعال میکنم)
    حالا نه پورت فوروادینگ ها کار میکنه ، نه آی پی های دیگه که روی کلاینت ها ست میشه قابل استفاده هست و آخرش همون آیپی که نت شده به عنوان آیپی پابلیک شناخته میشه. حتی از بیرون نمیتونم روتر رو ببینم ، فقط از داخل شبکه اینترنت دارم! لطفا کمکم کنید گیج شدم دیگه

اینم بگم که این تنظیمات با ای دی اس ال قبلی کار میکرد و همینجوری همه چی اوکی بود ، تنها فرقش این بود که کانکشن اینترنتم pppoe روی خود میکروتیک بود ، اما این مدل اینترنتو نمیدونم چیکار کنم ، ممنونم

2. # ADS
    Circuit advertisement

کاربر عادی a_ahmadi آواتار ها
    تشکرها / پسندها

[فقط اعضا می توانند لینک ها را مشاهده کنند برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید]

تشکرها / پسندها

ببینید ما یه لینک اینترنت داریم که از اتر 1 وارد روتر میشه ، و کلاینت ها به اتر 2 وصل میشن و اینترنت میگیرن

حالا من میخوام یک آیپی ولید دیگه روی کارت شبکه سرور ست کنم برای سرویس های مختلف ، اما تاثیری نداره و باز آیپی ولید خود روتر رو میگیره ، nat هم نمیخوام بنویسم

کاربر عادی porkareh آواتار ها
    تشکرها / پسندها

وقتی یه رنج آی پی ولید از طریق یه پورت اومده تو میکرونیکت اگه بخوای یکی از اون آی پی ها رو بدی به یه هاست دیگه باید اینترفیس هاستی که خورده به میکروتیک با اینترفیسی که روش رنج آی پی ولید اومده بیریج شه. و دستی یکی از اون آی پی ها رو بدی به اون هاستت.
    اگر منظورتو درست متوجه شده باشم راهش اینه که گفتم

تشکرها / پسندها

سلام ، خیلی ممنون از توضیحات دوستان ، من مشکلم حل شد خوشبختانه

مسئله این بود که باید به شاتل میگفتم که رادیوشون رو طوری تنظیم کنن که gateway آیپی ما روی روتر خودمون باشه ، در اون صورت میشه تنظیماتی که در بالا ذکر کردم روی سرور ها انجام داد

7. Likes porkareh liked this post

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)