ShirazOnline
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: عدم امکان دسترسی به سیستم ها در دو رنج Ip مختلف

کاربر عادی CSsh آواتار ها
    تشکرها / پسندها

پیش فرض عدم امکان دسترسی به سیستم ها در دو رنج Ip مختلف

با سلام

از یک میکروتیک استفاده می کنم که یک شبکه وایرلس با رنج Ip :192.168.2.0/24 و یک شبکه lan با رنج IP:192.168.1.0/24 دارم ، چرا سیستم هایی که در دو رنج Ip مختلف قرار دارند امکان دسترسی به اطلاعات هم ندارند و اصلاً همدیگر را نمی بینند اما همدیگر را ping می کنند . ؟؟

2. # ADS
    Circuit advertisement

کاربر عادی ermya آواتار ها
    تشکرها / پسندها

نقل قول نوشته اصلی توسط CSsh نمایش پست ها
    با سلام

از یک میکروتیک استفاده می کنم که یک شبکه وایرلس با رنج Ip :192.168.2.0/24 و یک شبکه lan با رنج IP:192.168.1.0/24 دارم ، چرا سیستم هایی که در دو رنج Ip مختلف قرار دارند امکان دسترسی به اطلاعات هم ندارند و اصلاً همدیگر را نمی بینند اما همدیگر را ping می کنند . ؟؟

سلام
    اگه همدیگه رو میتونن پینگ کنن یعنی میتونن همدیگه رو ببینن یعنی پکت از یک ماشین ارسال میشه و اون یکی ماشین بهش جواب میده پس ارتباط برقرار هست و حالا اگه میخواین به یه پورت خاصی وصل بشین روی ماشین دیگه! اول فایروال میکروتیک و سپس فایروال و انتی ویروس ماشین مبدا و مقصد رو بررسی کنید که اجازه دسترسی بهتون میده یا نه !

---
    موفق و پیروز باشید

تشکرها / پسندها

نقل قول نوشته اصلی توسط ermya نمایش پست ها
    سلام
    اگه همدیگه رو میتونن پینگ کنن یعنی میتونن همدیگه رو ببینن یعنی پکت از یک ماشین ارسال میشه و اون یکی ماشین بهش جواب میده پس ارتباط برقرار هست و حالا اگه میخواین به یه پورت خاصی وصل بشین روی ماشین دیگه! اول فایروال میکروتیک و سپس فایروال و انتی ویروس ماشین مبدا و مقصد رو بررسی کنید که اجازه دسترسی بهتون میده یا نه !

---
    موفق و پیروز باشید
    با سلام

از راهنمایی شما تشکر می کنم فایروال میکروتیک رو بررسی کردم و پورتهای مربوط به sharing پورتهای 445 ، 135، 137-139 که drop می شد را غیر فعال کردم الان با ip می توان به دو سیستم با رنج ip مختلف دسترسی داشت اما با اسم نمی توان سیستم مورد نظر را در شبکه جستجو کرد به نظر شما مشکل مربوط به تنظیمات میکروتیک میشه ؟
    چون سیستم هایی که داخل یک شبکه با رنج ip یکسان هستند به اسم می توان جستجود کرد اما سیستم هایی که با دو رنج ip مختلف می باشند فقط با ip می توان دسترسی داشت با اسم نمی توان جستجو کرد .

کاربر عادی ermya آواتار ها
    تشکرها / پسندها

سلام

منظورتون رو از اینکه میگید با اسم نمیشه جستجو کرد متوجه نمیشم دقیقآ چه کاری میخواید انجام بدید ؟

تشکرها / پسندها

نقل قول نوشته اصلی توسط ermya نمایش پست ها
    سلام

منظورتون رو از اینکه میگید با اسم نمیشه جستجو کرد متوجه نمیشم دقیقآ چه کاری میخواید انجام بدید ؟

با سلام

منظورم این هست که در بخش network هر سیستم در شبکه محلی ، اسامی سیستم هایی که در رنجی غیر از رنج ip آن سیستم باشد قابل مشاهده نیست در واقع پروتکل netbois به درستی عمل نمی کند ]چرا؟؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)