ShirazOnline hotspotplus
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: وجود دو کارت شبکه و استفاده از dns مرتبط با isp

کاربر عادی mshahab آواتار ها
    تشکرها / پسندها

Question وجود دو کارت شبکه و استفاده از dns مرتبط با isp

سلام
    من ی سرور 2012 دارم که دو تا کارت شبکه داره ، در صورتی که DC هست و سرویس DNS هم روی اون قرار داره
    یک کارت شبکه برای کاربران داخلی (lan) و یکی هم که مستقیما به مودم خورده (adsl)
    مشکل اینجاست که وقتی میخام سیستم های داخل lan رو browse کنم بر اساس FQDN امکان پذیر نیست و در واقع درخواست هام روی DNS مربوط به ISP خودمون resolve میشه (nslookup اونو برمیگردونه )
    الان وقتی esx1.net.local رو سرچ میکنم ، میفرسته روی dns اینترنتی و نمیتونم host رو با اسم ببینم

lan card :
    ip : 192.168.10.10
    default gateway :blank
    DNS : 192.168.10.10
    adsl card :
    ip : 192.168.1.3
    defalt gateway: 192.168.1.1
    DNS : 85.16.1.20

modem ip address : 192.168.1.1

لطفا راهنمایی کنید چطور از dns داخلی بگیرم و ماشین ها اینترنت داشته باشند؟
    ممنونم

2. # ADS
    Circuit advertisement

کاربر عادی www.AdminPortal.ir آواتار ها
    تشکرها / پسندها

نقل قول نوشته اصلی توسط mshahab نمایش پست ها
    سلام
    من ی سرور 2012 دارم که دو تا کارت شبکه داره ، در صورتی که DC هست و سرویس DNS هم روی اون قرار داره
    یک کارت شبکه برای کاربران داخلی (lan) و یکی هم که مستقیما به مودم خورده (adsl)
    مشکل اینجاست که وقتی میخام سیستم های داخل lan رو browse کنم بر اساس FQDN امکان پذیر نیست و در واقع درخواست هام روی DNS مربوط به ISP خودمون resolve میشه (nslookup اونو برمیگردونه )
    الان وقتی esx1.net.local رو سرچ میکنم ، میفرسته روی dns اینترنتی و نمیتونم host رو با اسم ببینم

lan card :
    ip : 192.168.10.10
    default gateway :blank
    DNS : 192.168.10.10
    adsl card :
    ip : 192.168.1.3
    defalt gateway: 192.168.1.1
    DNS : 85.16.1.20

modem ip address : 192.168.1.1

لطفا راهنمایی کنید چطور از dns داخلی بگیرم و ماشین ها اینترنت داشته باشند؟
    ممنونم

باسلام

اول اینکه ساختار فعلیتون ساختار اشتباهی هست :

اشتباه اول: DC نباید Default Gateway هم باشه.
    درستش این هست که یا کارت شبکه داخلی خود مودم رو به عنوان DG برای کلاینتها و DC تعریف کنید و یا یک سیستم دیگه رو هم به مودم متصل کنید و اون بشه DG برای کلاینتها و همینطور برای خود DC (روی این سیستم مجزا میتونید نرم افزارهای فایروالینگ مثل **** نصب کنید بابت کنترل بهتر ارتباطات اینترنتی کلاینتها)

اشتباه دوم : رو 2 کارت شبکه نباید DNS server تعریف کنید ، این تنظیمی کاملاً اشتباه هست.
    همیشه باید فقط روی کارت شبکه LAN مربوط به DC ، آی پی DNS server رو ست کنید (بهترین حالت هم هم آی پی 127.0.0.1 ) و برای Query های اینترنتی به جای تعریف کردن آی پی DNS روی کارت شبکه بیرونی ، از ابزار Standard Forwarder موجود در کنسول DNS استفاده کنید. این درست ترین ساختار هست.

با این ساختاری که الان شما راه اندازی کرده اید ، همیشه کل query های DNS ی ( چه LAN و چه WAN ) ، فقط از DNS ی که روی یکی از کارت شبکه ها تعریف کرده اید پرسیده میشه (در حال حاضر کارت شبکه WAN ) و عملاٌ DNSی که روی کارت شبکه LAN تعریف کرده اید به کار گرفته نمیشه.
    البته میتونید در صفحه ncpa.cpl با زدن دکمه Alt و در تنظیمات Advaneced ، کارت شبکه LAN را به بالای لیست بفرستید که همه query ها از اون پرسیده بشه. اما بهترین کار همن مراحلی هست که گفتم. اما حتی اگر امکان راه اندازی یک کامپیتو جدید به عنوان DG ندارید ، حداقل ساختار DNS تون رو به این شکل اصلاح کنید:

1- در صفحه ncpa.cpl با زدن دکمه Alt و در تنظیمات Advaneced ، کارت شبکه LAN را به بالای لیست بفرستید
    2- در صفحه ncpa.cpl ، در properties روی کارت شبکه WAN ، تمام DNS سرورهایی را که تعریف کرده اید پاک کنید
    3- در صفحه ncpa.cpl ، در properties روی کارت شبکه LAN، تمام DNS سرورهایی را که تعریف کرده اید پاک کنید فقط یک DNS server تعریف کنید ( IP 127.0.0.1 )

موفق باشید
    ویرایش توسط www.AdminPortal.ir : 2017/03/28 در ساعت 12:52 PM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)