ShirazOnline
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: طراحی شبکه یک شرکت کوچک

کاربر جدید MrsiLeNt آواتار ها
    تشکرها / پسندها

پیش فرض طراحی شبکه یک شرکت کوچک

با سلام خدمت تمامی دوستان و اساتید

یک شرکت هست که شامل 20 الی 25 کامپوتر که همه به هم از طریق سوییچ وصل هستند . یک مودم ADSL هم به سوییچ وصل هست و همه کامپیوتر ها از طریق DHCP مودم آی پی میگیرن و به اینترنت هم وصل میشند. شبکه این شرکت به صورت بسیار ساده workgroup راه اندازی شده و یکی از 25 کامپیوتر به عنوان مرکز شیر کردن انتخاب کردن که همه کاربران یک فولدر مخصوص خود داخل این کامپوتر دارند. کاربران خیلی ساده از طریق یک map network drive به آن کامپیوتر متصل میشوند و میتوانند اطلاعات همدیگر را ببینند. حالا مدیر شرکت از بنده خواسته یک سرور تهیه کنم و کاربران را محدود کنم منتها چند نکته و چالش هست که بنده تقاضا دارم کمکم کنید.

1- بنده اگر سرور راه انداری کنم باید از اکتیو دایرکتوری استفاده کنم . برای همین آی پی Gateway کاربران را باید آی پی سرور بدم و در این صورت اینترنت قطع می شود. حالا بنده می خوام یک میکروتیک بگیرم برای شیر کردن اینترنت بین کاربران و بحث هات اسپات و .... ولی اگر این کار را بکنم باز آی پی Gateway کاربران را باید آی پی روتر میکروتیک بدم و در این صورت اکتیو دایرکتوری به هم میریزه .

2- شرکت دوربین هم داره و میخواد کارهای بک آپ آن روی سرور ایجاد شود . من راجع به این موضوع زیاد اطلاعات دقیقی ندارم اگر میشه راهنماییم کنین و میخوام بعد اینکه فایل ها داخل سرور ذخیره شد هر هفته یک بک آپ بگیره.

ممنونم

2. # ADS
    Circuit advertisement

کاربر عادی www.AdminPortal.ir آواتار ها
    تشکرها / پسندها

سلام

به نظر میرسه که بحث Active directory و Gateway و Mikrotik برای شما اشتباه جا افتاده هست و دید درستی نسبت به اینها ندارید. به عنوان مثال این جمله کاملاً اشتباه است : "

بنده اگر سرور راه انداری کنم باید از اکتیو دایرکتوری استفاده کنم . برای همین آی پی Gateway کاربران را باید آی پی سرور بدم "

راه اندازی Active Directory اصلاً ارتباطی به این نداره که شما آدرس Gateway رو آدرس این سرور Active directory بدهید و هرگز نباید چنین کاری کنید. بلکه باید آی پی DNS Server شبکه را در کلاینتها ، آدرس همین سرور Active Directory ست کنید (با فرض اینکه DNS را هم در همین سرور Active Directory نصب کرده اید).

در کلاینتها ، آدرس Default Gateway شبکه را باید IP راتر یا فایروال شبکه قرار دهید (در سناریو شما IP میکروتیک )

این جمله هم کاملاً اشتباه است:
    گر این کار را بکنم باز آی پی Gateway کاربران را باید آی پی روتر میکروتیک بدم و در این صورت اکتیو دایرکتوری به هم میریزه .

"
    این کار هرگز باعث به هم ریختن اکتیو دایرکتوری نمیشه و اصلاً ارتباطی به این بحث نداره.

بک آپ ها را هم میتوانید مسیر بدهید که درون سرور کپی بشوند و بابت بک آپ گیری هفتگی میتوانید از نرم افزارهای مختلفی از جمله Acronis True image و Symantech backup exec استفاده نمایید که کارکردن با اولی آسانتر است.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)