ShirazOnline
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: مشکل در دسترسی همزمان به وب سایت های داخلی و اینترنت

کاربر عادی Nolovitska آواتار ها
    تشکرها / پسندها

پیش فرض مشکل در دسترسی همزمان به وب سایت های داخلی و اینترنت

سلام به همه دوستان

مشکلی توی یک ارتباط مبتنی بر Site To Site V*P*N هست که گفتم از دوستان سوال کنم. توی یک ارتباط V*P*N به صورت Site To Site دو تا کارگاه دارند با دفتر مرکزی کار می کنند. توی دفتر مرکزی یک روتر V..P..N سرور هست که دو تا کارگاه بهش وصل هستند. کارگاه ها باید همزمان اینترنت هم داشته باشند. اونها هم روتر دارند و به عنوان کلاینت روتر دفتر اصلی کار می کنند.
    روی روترهای کارگاه هم DNS اینترنت ست شده و هم DNS شبکه داخلی دفتر مرکزی شرکت.
    حالا سوال اینجاست که وقتی سمت کارگاه، کلاینتی درخواست بازکردن یک صفحه وب داره روتر از کجا باید متوجه بشه که این درخواست مربوط به کدوم DNS هست؟
    من سعی کردم که گیتوی رو به عنوان DNS بگذارم و بعد با تعریف آدرس هایی بصورت "استاتیک" این مشکل رو حل کنم. ولی متاسفانه روتر کارگاه دائما اشتباه می کنه و درخواست های مربوط به شبکه LAN رو سمت اینترنت می فرسته.

کسی از دوستان می تونه راهنمایی کنه ؟
    ممنون

2. # ADS
    Circuit advertisement

کاربر عادی peyman.sh68@yahoo.com آواتار ها
    تشکرها / پسندها

به جای وی پی ان از gre tunnnle استفاده کنید

تشکرها / پسندها

ممنون از پاسخ تون.
    به نظر می رسه باز همون صورت مسئله وجود داره. ترافیکی که مقصدش شبکه دفتره و شبکه ای که مقصدش اینترنت هست.

Sent from my SM-G850F using Tapatalk

تشکرها / پسندها

خوب من یه راه حل براش پیدا کردم که شاید خیلی فنی نیست ولی بهر حال کار می کنه!

اینکه خود روتر رو به عنوان DNS تنظیم کنیم و URL وب سایت داخلی رو بصورت Static توی DNS ست کنیم.
    به این ترتیب، مشکل حل میشه و درخواست هایی که به مقصد وب سرور داخلی هستند رو هدایت می کنه به مسیر درست.

تشکرها / پسندها

چقدر خوبه که 210 نفر پست آدم رو ببینند و فقط یک نفر جواب بده

بالاخره خودم باید آستین رو بالا بزنم...

ظاهرا مشکلات مرتبط با دامین، توی شبکه های مبتنی بر V-P-N وجود داره به این دلیل که توی یک دامین ما علاوه بر ارتباط لایه 3، یک ارتباط لایه 2 هم نیاز داریم.
    بنابراین باید کاری کنیم که سمت دیگر (در اینجا کارگاه) هم در Broadcast Domain قرار بگیره.

ایجاست که پروتکل BCP یا Bridge Control Protocol مورد نیاز هست. یعنی ما یک بریج می سازیم و اینترفیس Local رو بهش اضافه می کنیم و ... [فقط اعضا می توانند لینک ها را مشاهده کنند برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید]

به این ترتیب مشکل حل میشه. البته این تنظیمات باید در دو سوی ارتباط، یعنی هم V-P-N Server و هم V-P-N Client انجام بشه تا ما ترافیک لایه 2 هم داشته باشیم.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)