ShirazOnline
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18

موضوع: اینترنت دار کردن روتر میکروتیک با استفاده از اینترنت موبایل

کاربر عادی saeid_f آواتار ها
    تشکرها / پسندها

پیش فرض اینترنت دار کردن روتر میکروتیک با استفاده از اینترنت موبایل

با سلام
    بنده اینترنت گوشی را به صورت بی سیم به pc منتقل کرده ام .آیا امکان دارد با استفاده از کارت شبکه pc از اینترنت موجود در pc خروجی گرفته و با استفاده از آن،روتر را اینترنت دار کرد تا در شبکه مورد استفاده قرار گیرد؟

2. # ADS
    Circuit advertisement

کاربر فعال حرفه ای alisc آواتار ها
    تشکرها / پسندها

با سلام

نقل قول نوشته اصلی توسط saeid_f نمایش پست ها
    بآیا امکان دارد با استفاده از کارت شبکه pc از اینترنت موجود در pc خروجی گرفته و با استفاده از آن،روتر را اینترنت دار کرد تا در شبکه مورد استفاده قرار گیرد؟
    بله امکانش هست

باید اینترنت را توسط ICS برای LAN خود شیر نمائید !
    روش کار : [فقط اعضا می توانند لینک ها را مشاهده کنند برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید]

4. Thanks saeid_f thanked for this post
    تشکرها / پسندها

نقل قول نوشته اصلی توسط alisc نمایش پست ها
    با سلام

بله امکانش هست

باید اینترنت را توسط ICS برای LAN خود شیر نمائید !
    روش کار : [فقط اعضا می توانند لینک ها را مشاهده کنند برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید]
    خیلی ممنون دوست عزیز
    قسمت اول کار رو شما راهنمایی کردید. من تست کردم و تونستم اینترنت بی سیم موجود در پی سی رو از طریق پورت لن خروجی بگیرم و در یک سیستم دیگه ازش استفاده کنم.
    ولی قسمت دوم ماجرا این هستش که میخوام روتر رو بوسیله همین پورت پی سی اینترنت دار کنم .
    با استفاده از مودم و تعریف بریدج در مودم میتونم روتر رو اینترنت دار کنم ولی با استفاده از یک پورت لن اینترنت دار نمیدونم چطوری باید به روتر اینترنت بدهم.

تشکرها / پسندها

خیلی ممنون دوست عزیز
    خواهش میکنم

ولی قسمت دوم ماجرا این هستش که میخوام روتر رو بوسیله همین پورت پی سی اینترنت دار کنم .
    با استفاده از مودم و تعریف بریدج در مودم میتونم روتر رو اینترنت دار کنم ولی با استفاده از یک پورت لن اینترنت دار نمیدونم چطوری باید به روتر اینترنت بدهم.
    خیلی ساده است !
    ما فرض میکنیم که شما قصد دارید ether2 میکروتیک رو به LAN سیستم متصل کنید تا میکروتیک هم به اینترنت متصل گردد

برای این کار :
    ابتدا ether2 میکروتیک را به LAN سیستم متصل کرده
    سپس بر روی ether2 میکروتیک سرویس DHCP Client ران کنید ( از قسمت IP > DHCP Client ) فقط هنگام افزودن یک DHCP Client جدید حواستون باشه Add Default Route هم فعال باشه !
    سپس یک NAT هم بنویسید که اینترنت داخل میکروتیک Share گردد !

یک راه دیگه هم اینه که به جای افزودن DHCP Client برید از قسمت IP>Address یک IP آدرس در رنج کارت شبکه LAN سیستم ست کنید
    سپس از قسمت IP>Route هم یک Default Route بزنید به سمت LAN کامپیوتر همین !

بررسی کنید . جایی مشکلی بود بفرمائید بیشتر راهنمایی کنم

7. Thanks saeid_f thanked for this post
    تشکرها / پسندها

خواهش میکنم

خیلی ساده است !
    ما فرض میکنیم که شما قصد دارید ether2 میکروتیک رو به LAN سیستم متصل کنید تا میکروتیک هم به اینترنت متصل گردد

برای این کار :
    ابتدا ether2 میکروتیک را به LAN سیستم متصل کرده
    سپس بر روی ether2 میکروتیک سرویس DHCP Client ران کنید ( از قسمت IP > DHCP Client ) فقط هنگام افزودن یک DHCP Client جدید حواستون باشه Add Default Route هم فعال باشه !
    سپس یک NAT هم بنویسید که اینترنت داخل میکروتیک Share گردد !

یک راه دیگه هم اینه که به جای افزودن DHCP Client برید از قسمت IP>Address یک IP آدرس در رنج کارت شبکه LAN سیستم ست کنید
    سپس از قسمت IP>Route هم یک Default Route بزنید به سمت LAN کامپیوتر همین !

بررسی کنید . جایی مشکلی بود بفرمائید بیشتر راهنمایی کنم

ممنونم دوست عزیز و باز هم ممنون
    با استفاده از راهنمایی شما و راه اندازی سرویس DHCP CLIENT و تعریف NAT به راحتی اینترنت وارد شبکه شد .
    در واقع تا اینجا بنده توانستم با راهنمایی شما اینترنت پرسرعت گوشی موبایل را وارد شبکه کنم تا همکارانم در اداره استفاده نمایند.
    فقط میمونه 2 تا مشکل
    اول یه توضیح در مورد شبکه بدم بعد اون 2 تا مشکل رو عرض کنم خدکمت شما
    راستش هدف از آوردن اینترنت گوشی به شبکه این هستش که برخی مواقع اینترنت ثابت adsl قطع میشه و برخی همکارانم که کار اورژانسی دارند به مشکل میخورند از این به بعد به راحتی میتونم در مواقع قطع اینترنت ثابت به شبکه اینترنت بدهم .
    در ضمن همکارانم با استفاده از سرویس PPPOE Server و اکانتینگ UserManager و ساخت کانکشن در سیستم خود میتونند از اینترنت استفاده کنند. برای هر کاربر هم حجم و سرعت محدودی از اینترنت در نظر گرفته شده است.
    و اما 2 تا مشکل:
    1 - مشکل اول مربوط به اینترنت ثابت هستش که با اعمال تنظیمات جدید بوجود میاد:
    وقتی گزینه Add Default Route در سرویس DHCP CLIENT فعال هست،اینترنت ثابت قطع میشه و به خاطر NAT که نوشتیم تا اینترنت در شبکه share بشه این NAT باعث میشه که کاربران مستقیم و بدون زدن کانکشن به اینترنت وصل بشن و محدودیت ها رو نداشته باشند.
    2 - وقتی اینترنت ثابت قطع هست و از طریق اینترنت گوشی و با فرایندی که تعریف کردیم به شبکه اینترنت میدیم ،با فعال کردن کانکشن ها اینترنت قطع میشه و باید بدون کانکشن از اینترنت استفاده کرد که در این صورت حجم اینترنت موبایل به راحتی توسط کاربران مصرف شده و تمام میشه.
    جهت اعمال محدودیت بر روی اینترنت موبایل هم، باید سرویس PPPOE Server جدید ساخته بشه؟ممنون میشم یه مقدار توضیح بفرمایید.

تشکرها / پسندها

وقتی گزینه Add Default Route در سرویس DHCP CLIENT فعال هست،اینترنت ثابت قطع میشه
    خوب ، ببینید وقتی قصد دارید 2 اینترنت داخل روتر داشته باشید یک موضوعی پیش میاد :

روتر بصورت پیشفرض نمیتونه دو Default Route فعال داشته باشه ! حتما باید یکی غیر فعال باشه ! در غیر اینصورت روتر یکی رو غیر فعال میکنه !!!

این مشکل رو میتونید خیلی ساده حل کنید !

ببینید دیفالت روت به سمت چه IP خورده ؟ مثلا فرض کنید خورده به سمت 192.168.3.1

1. شما برید داخل DHCP Client و گزینه Add Default Route رو NO کنید
    2. سپس برید قسمت IP>Route و بر روی "+" کلیک کنید - سپس یک Default Route بزنید به سمت همون آی پی ذکر شده و فقط خاطرتون باشه Distance رو از 1 به مثلا 2 تغییر بدید
    3. حالا دیفالت روت شما ایجاد میشه

فقط کافی هست ، هر موقع که اینترنت ثابت شما قطع شد ، تشریف بیارید و Default Route اصلی خودتون رو غیر فعال کنید تا بسته ها از طریق این دیفالت روت هدایت شوند

به خاطر NAT که نوشتیم تا اینترنت در شبکه share بشه این NAT باعث میشه که کاربران مستقیم و بدون زدن کانکشن به اینترنت وصل بشن و محدودیت ها رو نداشته باشند.

اوکی !
    NAT رو حذف کنید. من چون از شبکه شما اطلاعی نداشتم عرض کردم که NAT بزنید !
    فقط NAT قبلی رو ویرایش کنید و اگر out interface داره حذف کنید !

2 - وقتی اینترنت ثابت قطع هست و از طریق اینترنت گوشی و با فرایندی که تعریف کردیم به شبکه اینترنت میدیم ،با فعال کردن کانکشن ها اینترنت قطع میشه و باید بدون کانکشن از اینترنت استفاده کرد
    نباید این مشکل پیش بیاد !!!
    احتمالا داخل NAT بلی شما برای شبکه داخلی ( PPPoE ) یک out interface انتخاب کردید ! اون رو حذف کنید مشکل برطرف میشه !

جهت اعمال محدودیت بر روی اینترنت موبایل هم، باید سرویس PPPOE Server جدید ساخته بشه؟
    خیر نیازی نیست !
    شما یک سرویس PPPoE Server راه اندازی نمودید ! حالا چه یک درگاه اینترنت داشته باشید چه ده درگاه اینترنت ، هیچ فرقی نمیکنه ! فقط بحث NAT و Manage دیفالت روت ها باید انجام بشه !

10. Thanks saeid_f thanked for this post
    تشکرها / پسندها

اگر نتونستید انجام بدید ، لطفا داخل ترمینال کامند export را وارد کرده و خروجی را اینجا قرار بدید تا بیشتر بررسی کنیم

12. Thanks saeid_f thanked for this post
    تشکرها / پسندها

اگر نتونستید انجام بدید ، لطفا داخل ترمینال کامند export را وارد کرده و خروجی را اینجا قرار بدید تا بیشتر بررسی کنیم
    امکان ارسال پیغام خصوصی وجود نداره؟
    راستش چون داخل روتر اطلاعات مربوط به سیستم ها و سامانه های اداری هستش،فکر کردم اگه به صورت خصوصی ارسال بشه بهتره
    من چندین بار ارسال کردم ولی قسمت پیغام های ارسال شده چیزی نیست. شما پیغام رو دریافت فرمودید؟

تشکرها / پسندها

[فقط اعضا می توانند لینک ها را مشاهده کنند برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید]

اون قسمت advanced مربوط به NAT سورس آدرس UM_internet وقتی فعال هست اینترنت موبایل قطع میشه و وقتی غیر فعال میکنم کانکشن pppoe ساخته شده در کلاینت متصل نمیشه
    البته این رو هم عرض کنم که اکثر کانفیگ ها و تنظیمات روتر توسط یه شرکت انجام شده

تشکرها / پسندها

امکان ارسال پیغام خصوصی وجود نداره؟
    مشکلی نیست !
    پیام های شما را دریافت کردم

اون قسمت advanced مربوط به NAT سورس آدرس UM_internet وقتی فعال هست اینترنت موبایل قطع میشه
    یعنی اینترنت موبایل برای کلاینت ها قطع میشه ؟!؟

وقتی غیر فعال میکنم کانکشن pppoe ساخته شده در کلاینت متصل نمیشه
    یعنی کانکت میشه اما اینترنت نداره ؟

ببینید چند مورد هست باید توجه کنید :

1. شما یک Address List دارید با نام Allow که توسط کانکشن pppoe-hamara به اینترنت متصل میشود . در اولین قدم باید در قسمت out-interface اون کانکشن pppoe-hamara را حذف نمائید ( این داره میگه در صورتی که از این کانکشن خارج شد NAT انجام بشه ! ) ما میخوایه مکاری کنیم که از طریق اینترنت موبایل هم NAT شود . پس pppor-hamara را حذف می کنیم

2. چرا داخل Address List هاتون آدرس لیستی به نام UM_Internet ندارید ؟ در صورتی که در چند جا استفاده شده ! شرط گذاشته شده که اگر آدرس کاربرن برابر بود با UM_Internet عملیات NAT انجام بشه !!!

کد:
    /ip firewall nat

add action=masquerade chain=srcnat out-interface=pppoe-hamara \
        src-address-list=Allow

add action=masquerade chain=srcnat comment=LAN->Sazman dst-address-list=\
        Sazman out-interface=pppoe-hamara src-address-list=LAN

add action=masquerade chain=srcnat comment=Servers->internet out-interface=\
        pppoe-hamara src-address-list=Servers

add action=masquerade chain=srcnat comment=Servers->internet \
        src-address-list=UM_Internet
    در رول های بالا تمام out-interface ها را حذف نمائید !

یک مورد دیگر این که ، حتما بر روی Interface که به اینترنت موبایل متصل هست ( فکر کنم ether4 هست ؟ ) یک IP ست کنید در رنج همون اینترنت موبایل !
    یعنی ابتدا از اون سیستم که اینترنت رو شیر کردید بر روی LAN ، ببینید در چه رنجی IP میده و چه Gateway به سیستم میده سپس در همون رنج به این Interface آدرس IP بدید
    سپس برید داخل IP>Route و یک Default Route اضافه کنید به سمت IP سیستم بزنید

کد:
    /ip route
    add comment="3G/4G Internet" disabled=no distance=2 gateway=IP-LAN-Share-Internet-Mobile

سپس کلا اون قسمت IP>DHCP Client را حذف نمائید

بدین شکل دیگه نباید مشکلی باشه !

16. Thanks saeid_f thanked for this post
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)