ShirazOnline
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: مسدود کردن ip های خارج از شبکه از بیرون

کاربر عادی mostafa_tak2000 آواتار ها
    تشکرها / پسندها

پیش فرض مسدود کردن ip های خارج از شبکه از بیرون

باسلام خدمت دوستان گرامی
    شرکت ما تقریبا در همه شهرستان های استان دارای دفتر می باشد که همه آنها دارای یک شبکه Lan مجزا با رنج IP اختصاصی خودشون هستند که این دفاتر توسط فیبر نوری و یا رادیو توسط Tunel به دفتر مرکزی در استان بهم وصل میشوند .
    رنج IP شهر ما 192.168.2.0/24
    رنج IP شهر دیگر 192.168.3.0/24
    رنج شهر دیگری 192.168.4.0/24
    درحال حاضر همه کاربران در شهرهای مختلف استان میتوانند پینگ همدیگر را داشته و براحتی به سیتمهای یکدیگر دسترسی داشته باشند . مثلا اگر من بخوام IP سرور مالی شهر دیگر را که 192.168.3.2 می باشد روی کامیپترم ست کنم شبکه داخلی دفتر ما در آن شهر از کار میفتند . حال سوال من از دوستان این هست که :
    1- چطوری میتونم به میکروتیک بگم که هرکسی با IP رنج شبکه من از اینترفیس 1 که متصل به فیبر نوری و همان Tunel هست خواست به شبکه من وارد شود مسدودش کند . یعنی اجازه ندم که همکارانم تو شهرهای دیگه با ست کردم IP رنج شبکه من اختلالی در شبکه دفتر من ایجاد کنند . با سپاس از همه

2. # ADS
    Circuit advertisement

کاربر عادی Nolovitska آواتار ها
    تشکرها / پسندها

درود بر شما دوست عزیز
    فکر کنم اول باید برای هر روتر یه Address List از IP هایی که قصد دارید مسدودشون کنید رو تهیه کنید.
    بعد اون Chain رو مسدود کنید. البته In Interface ورودیتون.
    یه موضوع اساسی تر هم هست و اینکه اساسا دیگران و سایر دفاتر نباید اجازه داشته باشند تا IP دستی ست کنند.
    این موضوضع دسترسی ادمین به سیستم ها معمولا در سازمان ها مشکلات زیادی ایجاد می کنه.
    شخصا ترجیح میدم تا کاربرها فقط دسترسی محدود داشته باشند. چه در Work group و چه در Domain

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)