ناسا هاست ارائه دهنده سرور مجازی لینوکس و هاست پرسرعت وردپرس به همراه سی پنل و دایرکت ادمین
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13

موضوع: ارتباط دو شبکه با 2 رنج Ip متفاوت

کاربر عادی shahram_yy آواتار ها
    تشکرها / پسندها

ارتباط دو شبکه با 2 رنج Ip متفاوت

سلام.
    من چند وقته که به شبکه علاقه مند شدم و چندتا مقاله و سی دی آموزشی در این خصوص خوندم و دیدم.فقط خوندم و تا حالا بجز دوتا کامپیوتر خونه که به هم شبکشون کردم و سرویس های
    AD,iis,dns.dhcp و ... رو برای یادگیری روشون نصب کردم ، هیچ کار دیگه ای انجام ندادم.
    راستش چنتا مورد داخل شبکه هست که یکم برای من هنوز خوب روشن نشده است.اولین مورد رو در زیر میپرسم و خیلی خوشحال میشم اگه به صورت کامل و ساده راهنماییم کنید.

فرض کنیم ما دوتا شبکه استار داریم که رنج
    ip شون با هم دیگه یکی نیست.(هر شبکه هم دارای یک سوئیچ هست برای خودش).

حالا ما با یک کابل کراس دوتا سوئیچ رو به هم متصل میکنیم.

با توجه به اون چیزایی که من تا حالا خوندم ، چون رنج
    ip شون یکی نیست پس نمیتونن همدیگرو ببینن و با همدیگه ارتباط داشته باشن.

حالا باید چیکار کرد.

باز با توجه به مطالبی که تا حالا خوندم میشه :
    از
    vpn استفاده کرد که این شبکه با vpn به اون شبکه وصل بشه و ip جدید در رنج اون شبکه بگیره و بعد با هم ارتباط داشته باشن.
    راه دوم استفاده از پل و یا مسیر یاب.

راه دیگه ای هم بلد نیستم.آیا راه دیگه ای هم هست؟

حالا همین قضیه پل و یا مسیر یاب برای من روشن نیست.
    1- این پل یا مسیر یاب هم مثل سوئیچ و یا هاب سوکت
    rj45 داره و بین دوتا سوئیچ شبکه ما قرار میگیره؟
    2- اگه پل یا مسیریاب گذاشتیم ، حالا دیگه به راحتی میشه روی شبکه اول یک فولدر شیر کرد و روی شبکه دوم دید؟یا اینکه تنظیماتی هم داخل ویندوز باید انجام داد؟

پیشاپیش از راهنماییتون ممنونم.

2. # ADS
    Circuit advertisement

کاربر عادی dj_mesmol آواتار ها
    تشکرها / پسندها

حالا ما با یک کابل کراس دوتا سوئیچ رو به هم متصل میکنیم.
    اين وسط يه pc با 2 تا كارت شبكه نصب ميكني يه كارت شبكه به يه سويچ كارت شبكه دوم هم به اون يكي سويچ و ip اين دستگاه ميشه گت وي ميري رو تك تك كلاينها اين ip رو ست ميكني

کاربر عادی mss آواتار ها
    تشکرها / پسندها

نقل قول نوشته اصلی توسط dj_mesmol نمایش پست ها
    اين وسط يه pc با 2 تا كارت شبكه نصب ميكني يه كارت شبكه به يه سويچ كارت شبكه دوم هم به اون يكي سويچ و ip اين دستگاه ميشه گت وي ميري رو تك تك كلاينها اين ip رو ست ميكني
    سلام
    دوست عزیز جوابتون خیلی ناقصه....
    و اما راهکار این مشکل وجود یک Router بین راه هست.به طور کلی برای ارتباط دو یا چند شبکه که دارای Net ID مختلف هستند از Router استفاده میشه که باز دو نوع داره.یکی سخت افزاری که البته هزینه بسیاری داره و دوم نرم افزاری.برای راه اندازی Router نرم افزاری شما نیاز به یک سیستم با 2 کارت شبکه دارید که هر کدام با کابل استاندارد و نه کراس به هر دو سوئیچ وصل شوند.رنج IP هر کارت شبکه باید با سوئیچی که در ارتبط هست یکی باشه.قدم بعدی شما باید سیستم عاملتون سرور باشه که از فرمایشاتتون معلومه که هست.حالا کافیه مراحل زیر رو دنبال کنید...
    Start --> Settings --> Control Panel --> Administrative Tools --> Routing and Remote Access
    حالا با اجرای Routing and Remote Access وارد کنسول RRAS میشوید و بر روی نام کامپیوتر خود که همراه یک فلاش قرمز رو به پایین است کلیک راست کرده وگزینه اول یعنی
    Configure and Enable Routing and Remote Access را انتخاب میکنید.
    در ادامه دکمه Next را فشرده و آخرین گزینه یعنی Custom configuration را انتخاب میکنیم و Next را میفشاریم.در این مرحله باز هم گزینه آخر یعنی LAN routing را انتخاب میکنیم و Next را میفشاریم و در آخر هم دکمه Finish.البته یک سوال هم از شما پرسیده میشه که باید Yes را انتخاب کنید.
    کار ما تموم شده و کامپیوتر شما تبدیل به یک Router نرم افزاری شده حالا تنها کاری که باید بکنید اینه که برای کامپیوترهای هر شبکه آدرس Default Gateway تعریف کنید و اون رو معادل IP کارت شبکه Router قرار بدید که رو به اون شبکه قرار داره یعنی سوئیچ اون شبکه بهش وصله....
    در ضمن سرویس RRAS که گفته شد نیاز به نصب نداره مثل DHCP یا DNS و غیره و مستقیما قابل دسترسه.
    موفق باشید
    ویرایش توسط mss : 2008/01/05 در ساعت 04:01 AM

کاربر عادی saeedtamis آواتار ها
    تشکرها / پسندها

جای این همه بد بختی اگر رو کامپیوتری که می خاد با شبکه دوم کار کنه یک ip دیگه از رنج شبکه دوم بده که کار حله
    پس چرا انقدر دردسر

کاربر عادی mss آواتار ها
    تشکرها / پسندها

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedtamis نمایش پست ها
    جای این همه بد بختی اگر رو کامپیوتری که می خاد با شبکه دوم کار کنه یک ip دیگه از رنج شبکه دوم بده که کار حله
    پس چرا انقدر دردسر
    سلام
    نه قربان اینطور که شما میفرمایید نیست....
    خواهش میکنم با اطلاعات کافی دیگران رو راهنمایی کنید.اگر به این سادگی بود که شما فرمودید ما هم وقت اضافی نداشتیم که اینجا کلی مطلب بنویسیم.
    موفق باشید
    بني آدم اعضاي يكديگرند **** كه در آفرينش زيك گوهرند
    چو عضوي به درد آورد روزگار *** دگر عضوها را نماند قرار

کاربر فعال webgard3 آواتار ها
    تشکرها / پسندها

عاقلانه ترین کار همین کاریه که آقا سعید گفتن.
    اگر برای تست میخواید میتونید همون روتر رو راه بندازید.
    من اوایل که میخواستم شبکه بخونم میخواستم 3 تا کامیوتر شبکه کنم اما hub نداشتم دقیقا از همین روش استفاده کردم با 4 تا nic.
    ...Thechnology is faster than you
    .so Try HARD

کاربر عادی mss آواتار ها
    تشکرها / پسندها

نقل قول نوشته اصلی توسط webgard3 نمایش پست ها
    عاقلانه ترین کار همین کاریه که آقا سعید گفتن.
    من اوایل که میخواستم شبکه بخونم میخواستم 3 تا کامیوتر شبکه کنم اما hub نداشتم دقیقا از همین روش استفاده کردم با 4 تا nic.
    سلام
    دوست عزیز اینجا یه فروم علمیه.ما با هم چت نمیکنیم که یه چیزی میگی و میری.اگر راهکاری داری کامل توضیح بده و اگه نه لطفا چیزی هم نگو....
    من نمیدونم طبق کدوم قوانین شبکه این راه
    "جای این همه بد بختی اگر رو کامپیوتری که می خاد با شبکه دوم کار کنه یک ip دیگه از رنج شبکه دوم بده که کار حله
    پس چرا انقدر دردسر"

به این سادگی جواب میده...
    موفق باشید

RezaBehroozi admin آواتار ها
    تشکرها / پسندها

اول بايد معلو كرد چكاري مي خواد صورت بگيره
    اما اگر هدف ما 2 سابنت جدا داريم و هر دو به switch مشترك وصل هستند..ميشه در صورت نياز اگر vlan نداشته باشيم با اضافه كردن ip به يك كامپوتر به شبكه ديگر دسترسي داشت....
    البته چنين شبكه اي مسلما در حد آزمايشگاه هست ، چونكه امنيت پاييني داره و هر كس با اضافه كردن ip مي تونه به شبكه ديگه دسترسي داشته باشه..در چنين شرايطي بهرتين كار قرار دادن كامپيوترها در vlanهاي مجزا هست
    [فقط اعضا می توانند لینک ها را مشاهده کنند برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید]

کاربر عادی mss آواتار ها
    تشکرها / پسندها

نقل قول نوشته اصلی توسط admin نمایش پست ها
    اول بايد معلو كرد چكاري مي خواد صورت بگيره
    اما اگر هدف ما 2 سابنت جدا داريم و هر دو به switch مشترك وصل هستند..ميشه در صورت نياز اگر vlan نداشته باشيم با اضافه كردن ip به يك كامپوتر به شبكه ديگر دسترسي داشت....
    البته چنين شبكه اي مسلما در حد آزمايشگاه هست ، چونكه امنيت پاييني داره و هر كس با اضافه كردن ip مي تونه به شبكه ديگه دسترسي داشته باشه..در چنين شرايطي بهرتين كار قرار دادن كامپيوترها در vlanهاي مجزا هست
    سلام
    فرمایش شما زمانی صادقه که ارتباط 2 سابنت با یک یا چند سوئیچ مشترک باشد و یا به قولی هر کامپیوتر بتونه از طریق سوئیچ مستقیما به یک کامپیوتر دیگر در سابنت دیگر دسترسی داشته باشه اما در این حالت
    "عاقلانه ترین کار همین کاریه که آقا سعید گفتن.
    من اوایل که میخواستم شبکه بخونم میخواستم 3 تا کامیوتر شبکه کنم اما hub نداشتم دقیقا از همین روش استفاده کردم با 4 تا nic."

هیچ سوئیچی در کار نیست و از یک کامپیوتر واسط با 2 کارت شبکه برای ارتباط 2 سابنت استفاده شده و در نتیجه تا زمانی که Router نرم افزاری راه اندازی نشه ارتباط دو سابنت میسر نخواهد بود.
    البته با دستور Route ADD هم شاید بشه یه کارایی کرد ولی نه جالبه و نه اصولی.

کاربر فعال webgard3 آواتار ها
    تشکرها / پسندها

پسر خوب!
    ما نمیایم اینجا که کل کل کنیم که.
    رابطه دوستانست.
    وقتی 2 تا شبکه استار با یه کابل به هم وصل میشن همه رو هم توی یه رنج ip میدیم دیگه.
    اونی هم که من گفتم میتونه و طرفش به جای 2 تا کامپیوتر 2 تا شبکه باشه.
    بعدشم هدف هم رسیدن جواب به کسی که پرسیده بود که اون بنده خدا جوابشو گرفت و رفت. شما چرا خون خودتو کثیف میکنی؟
    ...Thechnology is faster than you
    .so Try HARD

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)