ناسا هاست ارائه دهنده سرور مجازی لینوکس و هاست پرسرعت وردپرس به همراه سی پنل و دایرکت ادمین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: مشكل در AD User&Computer و گرفتن IP

کاربر عادی parsata آواتار ها
    تشکرها / پسندها

Question مشكل در AD User&Computer و گرفتن IP

سلام.در يك شبكه مبتني بر ip و domain سروري دارم كه اكتيو دايركتوري DNS و dhcp بر روي آن نصب است و سيستم عامل win 2003 سرور است.تعداد حدودا 500 كلاينت به اين دامين وصل هستند.كليه كاربران ip خود را بصورت دايناميك از dhcp ميگيرند (بجز موارد خاص) اما مدتي است كه در برخي كلاينتها اين عمل رخ نميدهد يعني حتي پس از گذشت ساعتها ولي IP نگرفته و عضو دامين نشود درحاليكه همان كامپيوتر در جاي ديگر اين مشكل را ندارد و يا در همان محل كامپيوتر ديگري را قرار دهيم IP از دامين بگيرد. منظور در خصوص خود سيستم مشكلي نيست. و مجبور به دادن IP دستي هستيم.سوال بعدي اين است كه جديدا هر كامپيوتري را كه وارد دامين ميكنيم نام كامپيوتر در Active Directory User and Computer نمي آيد (توجه نام كامپيوتر نمي آيد )اگر كسي جواب سوالات مرا ميداند خواهشا كمك كند .ممنونم

2. # ADS
    Circuit advertisement

کاربر عادی mss آواتار ها
    تشکرها / پسندها

سلام
    دوست عزیز منظور شما از محل دیگه تو شبکه چی هست....؟
    لطف کن ساختار شبکه رو از لحاظ سخت افزاری توضیح بده تا بتونیم کمکت کنیم...
    موفق باشی.
    بني آدم اعضاي يكديگرند **** كه در آفرينش زيك گوهرند
    چو عضوي به درد آورد روزگار *** دگر عضوها را نماند قرار

کاربر فعال webgard3 آواتار ها
    تشکرها / پسندها

بستگی به کانفیگ سرورت هم داره.
    مثلا ممکنه ip کم میاره dhcp.
    ...Thechnology is faster than you
    .so Try HARD

کاربر عادی m3hdiii آواتار ها
    تشکرها / پسندها

نقل قول نوشته اصلی توسط parsata نمایش پست ها
    سلام.در يك شبكه مبتني بر ip و domain سروري دارم كه اكتيو دايركتوري DNS و dhcp بر روي آن نصب است و سيستم عامل win 2003 سرور است.تعداد حدودا 500 كلاينت به اين دامين وصل هستند.كليه كاربران ip خود را بصورت دايناميك از dhcp ميگيرند (بجز موارد خاص) اما مدتي است كه در برخي كلاينتها اين عمل رخ نميدهد يعني حتي پس از گذشت ساعتها ولي IP نگرفته و عضو دامين نشود درحاليكه همان كامپيوتر در جاي ديگر اين مشكل را ندارد و يا در همان محل كامپيوتر ديگري را قرار دهيم IP از دامين بگيرد. منظور در خصوص خود سيستم مشكلي نيست. و مجبور به دادن IP دستي هستيم.سوال بعدي اين است كه جديدا هر كامپيوتري را كه وارد دامين ميكنيم نام كامپيوتر در Active Directory User and Computer نمي آيد (توجه نام كامپيوتر نمي آيد )اگر كسي جواب سوالات مرا ميداند خواهشا كمك كند .ممنونم
    در مورد سؤال اول شما اول یک سؤال دارم و اون اینه که شما که 500 تا کلایت داری چطوری رنج آی پی که dhcp می ده ست کردی ؟ چون اگر class c ست کرده باشی تا 255 تا آی پی بیشتر نمی ده ... اگرم دوتا کلاس C ست کردی چطوری این کار را کردی و آیا سرور دامین شما روی کارت شبکش دو تا آی پی در رنج آی پی dhcp که به یوزرها می ده ست شده ؟؟؟
    سؤال بعدی من اینه که آیا شما در dhcp تون ست کردین که بعد از اینکه ip یک client ریلیز شد سریعاً اون Ip را از database پاک کنه که اون ip بتونه در دسترس قرار بگیره ؟؟؟
    یک سؤال دیگم دارم که آیا dhcp شما authorize شده و آیا شما در داخل dhcp تون ست کردین که موقعی که client از dhcp آی پی می گیره Record ش و اسم کامپیوترش توی dns server اضافه بشه ؟؟؟
    دوست عزیز به سؤالات من پاسخ دهید تا Solution خوبی را برای رفع مشکلتون بهتون پیشنهاد بدم .

شاد باشین
    [فقط اعضا می توانند لینک ها را مشاهده کنند برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید]: 714636
    [فقط اعضا می توانند لینک ها را مشاهده کنند برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید]: 1RaZePenHaN

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)