ناسا هاست ارائه دهنده سرور مجازی لینوکس و هاست پرسرعت وردپرس به همراه سی پنل و دایرکت ادمین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: cisco config consultation

کاربر عادی m3hdiii آواتار ها
    تشکرها / پسندها

پیش فرض cisco config consultation

در يک پروژه اي که دستم بود به يک مشکل کوچيک بر خوردم .
    در داخل شکلي که براتون گذاشتم :
    1- EIGRP Routing بر روي تمامي Interface هاي Router 2811 بالايي راه انداخته شده .
    2- در Router 2811 پاييني که روتر پاييني سمت چپي مي شه Int Ser 1/0 بر روي EIGRP Routing تنظيم شده و Int Fa0/0 و Int Fa 0/1 روش Routing OSPF ست شده .
    3- در Router 2621 وسطي پاييني هم مثل Router 2811 پاييني سمت چپي Int Ser 1/0 روش EIGRP Routing و بر روي Int Fa 0/0 هم Routing OSPF ست شده.
    4- بر روي Router 2621 سمت راستي پاييني روي Int Ser 1/0 ش EIGRP Routing و بر روي Int Fa0/0 و Loopback Interface ها هم RIP Routing ست شده.
    نکته 1: براي جلوگيري از loop در مواقعي که Routing OSPF و EIGRP به هم Redistribute مي شن هم در EIGRP مربوط به Router 2811 سمت چپي پاييني مون Bandwidth Cost را در لينک Int Ser 1/0 بالا برديم .
    نکته 2 : Split Horizon هم روي روتر بالايي فعال است .
    در اين سناريو همه چيز خوب کار مي کنه ولي موقعي که در Router بالايي Sh ip Route مي گيريم يک Route با نام 199.1.1.0/32 که يک Broadcast Route هستش هم اضافه شده دليل اضافه شدن اين Route چي مي تونه باشه آيا يک Loop است اگر Loop هستش دليلش چيه و چرا بوجود اومده ؟؟؟

2. # ADS
    Circuit advertisement

کاربر فعال webgard3 آواتار ها
    تشکرها / پسندها

این سناریو تمرینیه نه؟
    اون لینک بین 2 تا سوئیچ 2960 یکم عجیبه.
    سولوشنتون یکم ایراد داره. یکم هم شلوغ کشیدید.
    ...Thechnology is faster than you
    .so Try HARD

تشکرها / پسندها

Icon Arrow

دوست عزیز این پروژه مشکل نداره و لینکی که به سوئیچ زدیم واسه اینه که اگر یکی از روترهای متصله از کار بیفته Request از Client ما از اون یکی روتر بره.
    در ضمن یک چیز دیگه و اونم اینه که من ذکر کردم که ما Bandwidth Cost را در روتر سمت چپ پایینی بالا می بریم که در حالت عادی و تا زمانی که روتر مذکور Available هست بعلت Routing Table در داخل روتر مسیر حرکت Packet از سمت این روتر باشد .
    لطفاً به جای این حرف ها یک Solution مناسب ارائه کنین .
    [فقط اعضا می توانند لینک ها را مشاهده کنند برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید]: 714636
    [فقط اعضا می توانند لینک ها را مشاهده کنند برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید]: 1RaZePenHaN

تشکرها / پسندها

یعنی میخواید بگید 2 تا لینک wan اومدن توی یه سایت؟
    اگر آره که کار اشتباهه. چون به 2 روتر مجزا و دو سوئیچ مجزا وصل شدند.
    .so Try HARD

تشکرها / پسندها

اول سلام شاهین جان
    بعد حال شما ؟
    بعد تبریک عزیز بخاطر سمتتون توی این سایت
    فکر می کنمم که منو بشناسی عزیز واسه همین معرفی نمی کنم خودمو .
    بعد از همه اینا بریم سر سؤال, تا حالا نشده که شما بشنوین که یک سایت 2 تا Wan داشته باشه ؟
    این مسئله خیلی ممکنه که بوجود بیاد عزیز دل ...
    در حقیقت یک Redundancy بین دو خط Wan ما توسط این روش وجود دارد ...
    فقط من یک چیزی را بگم که ip interface fa0/0 روتر 2800 پایینی سمت راستی 172.168.100.1 هستش من اشتباهی دوتا صفر جا انداختم.

شاد باشین
    [فقط اعضا می توانند لینک ها را مشاهده کنند برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید]: 714636
    [فقط اعضا می توانند لینک ها را مشاهده کنند برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید]: 1RaZePenHaN

تشکرها / پسندها

سلام
    من transcript شما رو هم دیدم اما نشناختم.

برای redundancy هر 2 تا خط wan رو به یه سوئیچ وصل میکنند اما با روتر جدا و برای اضافه کردن پهنای باند جفت خط ها رو به یه روتر وصل میکنند و bound میکنند جفتشو.
    .so Try HARD

تشکرها / پسندها

نقل قول نوشته اصلی توسط webgard3 نمایش پست ها
    سلام
    من transcript شما رو هم دیدم اما نشناختم.

برای redundancy هر 2 تا خط wan رو به یه سوئیچ وصل میکنند اما با روتر جدا و برای اضافه کردن پهنای باند جفت خط ها رو به یه روتر وصل میکنند و bound میکنند جفتشو.
    عزیز جان این Redundancy ما یک Redundant خود روتر است نه Redundant ی برای Wan Connection .در حقیقت دلیل اینکه من این کار را کردم اینه که اگر احیانا خود روتر 2800 هم ترکید شبکه نخوابه .
    عزیز من خودم می دونم که برای Redundancy بر روی Wan Connection دوتا ماژول سریال روی یک روتر می زارن و توسط یک Interface Multilink و یا Qos ترافیک را Redundant می کنند ولی اینجا مشکل ما ترکیدن ماژول سریال نیست مشکل ما ترکیدن احتمالی روتر 2800 هست .

اصلا سؤال من هم از مسیر خودش منحرف شد من می خوام بدونم بعد از اینکه Routing های مربوطه ای که گفتم را راه انداختیم چه دلیل داره که Route : 199.1.1.0/32 اضافه شده و برای اینکه که این Route خود به خود اضافه نشه من باید کاری می کردم که انجام ندادم و آیا یک Loop توی شبکه بوجود اومده یا نه ؟
    البته من این سناریو را روی Simulator انجام دادم و این Route هم اضافه نشد ولی موقعی که بر روترهای واقعی انجام دادم این مشکل بود و هرچی هم که بررسی کردم دیدم که همه بخش ها درست درست config شدند.

راستی یادم رفت اینو بگم من فکر کنم شما را اشتباهی گرفتم عزیز شرمنده ...

شاد باشین
    ویرایش توسط m3hdiii : 2008/07/29 در ساعت 07:26 PM

تشکرها / پسندها

خروجی sh ip route روتر بالایی رو میتونید بزارید؟
    احیانا جایی DHCP ندارید؟
    .so Try HARD

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)