ناسا هاست ارائه دهنده سرور مجازی لینوکس و هاست پرسرعت وردپرس به همراه سی پنل و دایرکت ادمین
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11

موضوع: درخواست مثال برای opnet

کاربر عادی tomharrison آواتار ها
    تشکرها / پسندها

پیش فرض درخواست مثال برای opnet

سلام
    من باید برای پروژه پایان ترم یک شبکه کوچولوی بی سیم رو با opnet شبیه سازی کنم .
    اول از همه که کلی سرویس شدم سر پیدا کردن برنامه که هیچکس نداشت آخرشم مجبور شدم 50 مگابایت رو با دایال آپ دانلود کنم ....

حالا هم که برنامه رو دارم هیچی ازش نمیدونم (این برنامه نسخه دانشگاهیش هستش)
    من اصلآ نمیدونم باید چی کار کنم ؟؟؟
    کسی میتونه یه شبکه هر چقدر هم کوچیک که با این برنامه شبیه سازی شده رو به من بده ؟؟؟

ممنون میشم . تا 16 مرداد وقت دارم

2. # ADS
    Circuit advertisement

تشکرها / پسندها

پیش فرض لطفآ جواب بدید

لطفآ جواب بدید .
    آگر با شبیه ساز دیگه ای هم هست ایراد نداره . فقط یه شبیه سازی از یک شبکه بی سیم باشه

ممنونم

کاربر عادی roohe baran آواتار ها
    تشکرها / پسندها

من فقط یک مثال براتون می ذارم که بدونید opnet چطور کار می کنه ولی در مورد وایرلس نیست
    مثال وایرلس انگلیسی دارم
    این مثال رو هم بدون عکس هاش می ذارم
    اگه نتونستین از پسش بر بیاین اطلاع بدین

این آزمایش برای تعیین لزوم پیاده سازی سوئیچ در شبکه های محلی طراحی شده است. در این آزمایش از 16 station LAN و یک هاب و سپس از دو هاب و یک سوئیچ استفاده می شود و کارایی شبکه در دو سناریو با هم مقایسه می شود.
    نام سناریوی اول را OnlyHub قرار دهید و در ویزارد ایجاد پروژه ازلیست Network Scale ، Office را انتخاب کنید.
    برای ایجاد شبکه LAN مراحل زیر را طی کنید:
    Topology Rapid ConfigurationStar OK
    مقادیر زیر را ست کنید:
    Center Node Model= ethernet16_hub,
    Periphery Node Model = ethernet_station,
    Link Model =10BaseT,
    Number =16,
    Y=50, and
    Radius = 42 OK.
    لینک 10BaseT نشان می دهد که سرعت اتصال Ethernet10Mbps است.
    بر روی node_16 که هاب است کلیک راست کرده و set name را Hub1 کنید(یا از Edit Attributes )

پروژه را save کنید.
    حال باید ترافیکی را که توسط stations تولید می شود را تنظیم کنید.
    روی هر کدام از نودها(node_0 to node_15) به دلخواه کلیک راست کرده و Select Similar Nodes. را انتخاب کنید که باعث می شود همه نودها انتخاب شوند.
    روی هر یک از 16 نود کلیک راست کرده و Edit Attributes را انتخاب کنید.
    Apply Changes to Selected Objects check box را تیک بزنید. این کار برای اجتناب از تنظیم مجدد هر نود مهم است.

توجه داشته باشید که ما ترافیکی که هر نود ایجاد می کند را نشان دادیم. مدل ترافیک یک مدل معروف ON-OFF را پیروی می کند ، که اگر هر نود در وضعیت On باشد ترافیک تولید می شود و اگر در وضعیت OFF باشد هیچ ترافیکی ایجاد نمی شود. طول مدت وضعیت های ON و OFF ، random است . در این مثال از توزیع نمایی( exponential) پیروی می کند. در این مثال مدت وضعیت OFF صفر است.
    برای انتخاب اقلامی که در طول simulation جمع آوری می شوند:
    در صفحه اصلی(workspace) کلیک راست کرده و Choose Individual Statistics DES را انتخاب کنید و در صفحه Choose Results موارد زیر را انتخاب کنید:
    -Ethernet Delay: که تاخیر end-to-end همه packet هایی که توسط station دریافت می شود را نشان می دهد.
    -Traffic Received (in packets/sec) : ازطریق traffic sinks
    -Traffic Sent (in packets/sec): ازطریق traffic sources
    -Collision count : که تعداد collision هایی که هاب در طول انتقال packet با آن مواجه شده است را نشان می دهد.

حال احتیاج دارید که مدت simulation را تنظیم کنید:
    از منوی ، Configure / Run Simulation را انتخاب و DES مقدار duration را به 2.0 minutes ست کنید.
    شبکه ما فقط با اتصال یک هاب و 16 stations ایجاد شد. ما احتیاج داریم که شبکه دیگری را با یک سوئیچ ایجاد کنیم تا تاثیر آن را برروی کارایی شبکه ببینیم. برای اینکار یک duplicate از شبکه اخیر ایجاد کنید.
    از منوی Scenarios، Duplicate Scenario را انتخاب و HubAndSwitch را به عنوان نام سناریو تعیین کنید.
    از Object Palette یک هاب و یک سوئیچ به شبکه اضافه کنید و به شکل زیر درآورید.

برای اجرای همزمان سناریوها:
    از منوی Scenarios، Manage Scenarios را انتخاب و مقدار Results را به <collect> یا <recollect> برای هر دو سناریو تغییر دهید.

روی OK کلیک کنید تا هر دو سناریو simulation شوند.
    بعد از اجرای هر دو simulation (یکی برای هر سناریو) روی Close کلیک کنید و پروژه را save کنید.
    برای دیدن و آنالیز results:
    از منوی Results روی Compare Results کلیک کنید (یا در workspace کلیک راست کنید).
    در قسمت راست پایین صفحه Compare Results ، As Is را به time_average تغییر دهید.
    Traffic Sent (packets/sec) را انتخاب و Show را کلیک کنید.

نمودارنتیجه مبین این مطلب است که میزان ترافیک ارسال شده( تعداد packet هایی که در هر ثانیه station ها برای یکدیگر ارسال می کنند) در هر دو نوع شبکه یکسان است.
    Traffic Received (packets/sec) را انتخاب و Show را کلیک کنید.

با مشاهده نمودارمی توان به این نتیجه رسید که میزان ترافیک دریافتی station ها( تعداد packet ها درهرثانیه ) در شبکه ای که دارای سوئیچ است بیشتراز زمانی ست که تنها هاب در شبکه بکار رفته است.
    Delay (packets/sec) را انتخاب و Show را کلیک کنید.

مشاهده می شود که میزان Delay در سناریو hubonly بسیار بالاست اما زمانی که در سناریوی hubandswitch ، یک سوئیچ و یک هاب به شبکه اضافه شد میزان delay در ابتدا در مقدارmaximum است اما با گذشت زمان کمتر می شود. بنابراین با قرار گرفتن سوئیچ در شبکه packet ها با تاخیر کمتری انتقال می یابند.
    Collision Count (packets/sec) را انتخاب و Show را کلیک کنید.

ازنمودارفوق می توان نتیجه گرفت که Hub1 زمانی که به تنهایی در شبکه قرار گرفته با تعداد بالایی از collision ها برخورد دارد اما زمانی که سوئیچ وارد شبکه می شود تعداد collision های آن را به طور چشمگیری پایین می آورد.

تعداد collision های Hub2 که در سناریوی hubandswitch به همراه سوئیچ به شبکه اضافه شد در مقایسه با Hub1 که collision<=2500 داشت بسیار کمتر است (collision<=1000) و تقریبا برابر با زمانی ست که Hub1 در کنار سوئیچ در شبکه مورد استفاده قرار گرفت.

5. Thanks farshad1989 thanked for this post
    تشکرها / پسندها

نقل قول نوشته اصلی توسط roohe baran نمایش پست ها
    من فقط یک مثال براتون می ذارم که بدونید opnet چطور کار می کنه ولی در مورد وایرلس نیست
    مثال وایرلس انگلیسی دارم
    این مثال رو هم بدون عکس هاش می ذارم
    اگه نتونستین از پسش بر بیاین اطلاع بدین
    ممنونم
    اما من هیچی از شبکه نمیدونم نه نرم افزاری و نه سخت افزاری
    میشه آی دی یاهو تونو بدید ؟

کاربر عادی h_zareian آواتار ها
    تشکرها / پسندها

سلام
    من با نسخه آكادميك دانشگاهي اين نرم افزار تازه آشنا شدم وآن را هم دارم آما ميخواستم بدونم كسي هست كه يك شبكه ساده wireless lan را پياده سازي كرده باشه باهاش .ضمناً از دوست خوبمان roohe baroon هم تشكر ميكنم بابت مثالي كه گذاشتن. من براي پروژه به كار با اين نرم افزار نياز دارم لطفاً محبت كنيد با يك مثال از شبكه wireless lan يا يك lan راهنمايي كنيد .

تشکرها / پسندها

مراحل کلی کار روی هر نوع تمرین شبیه سازی در OPNET
    Step 1: Open the Object Palette and drag and drop into the workspace, the components you will need for the network you want to simulate.
    Step 2: Create the network topology based on the problem given.
    Step 3: Drag and drop the application configuration and profile configuration objects for the network from the object palette. In some problems you don’t need them.
    Step 4: Close the Object palette. Configure each of the objects taken from the object palette.
    Step 5: Right click on the workspace and give the parameters you need to measure for the network in either the Global, Node or Link Statistics.
    Step 6: Run the simulation
    Step 7: View / Compare the results of the scenarios

تشکرها / پسندها

سلام دوست عزیز من یک مثال شبکه اترنت براتون می ذارم امیدوارم که به دردتون بخوره من این مثال ها رو ترجمه کردم و با opnet کار کردم و توی هر مرحله عکسشو هم گذاشتم تا برای کسی که اراده می دادم قابل فهم تر باشه ولی اینجا تو فروم نمی تونم عکسا رو بزارم (ببخشیدا بلد نیستم) مگه اینکه ساتی رو بهم معرفی کند تا فایلا رو توش آپلود کنم

در مورد پروژه وایرلس هم عرض کردم فایلم انگلیسیه و ترجمش نکردم و خودمم کار نکردمش ، اگه اونم می خواید باز شرایط آپلود براش پیش میاد

اين مثال شامل 12 ethernet_station و يك ethernet16_hub و در scenario ديگر ethernet16_switch_adv مي باشد كه با مدل star و لينك 10BaseT به هم متصل شده اند.
    با اتخاب ethernet_station ها و كليك راست و اتتخاب گزينه Edit Attributes مانند شكل زير مقادير داده مي شود.
    انتخاب مقدار constant(1000) براي ON State Time و انتخاب constant(0) براي OFF State Time نشان مي دهد كه station ها همواره در حال ارسال هستند.انتخاب exponential(0.005) براي
    Interarrival Time (seconds) و انتخاب constant(1000). براي Packet Size (bytes) موجب مي شود كه هر Station مقدار ترافيك با ميانگين 1000 بايت پكت در هر 5 ميلي ثانيه ايجاد كند.

با اين مقادير، مقدار average traffic به صورت زير محاسبه مي شود.
    1000 bytes/packet * 8 bits/byte * 1 packet/0.005 sec = 1.6 Mbps
    سپس با استفاده از منوي scenario و انتخاب duplicate scenario ، scenario ديگري اين بار به كمك ethernet16_switch_adv ايجاد مي كنيم . سپس با استفاده از منوي scenario و اين بار انتخاب Manage Senarios پنجره مربوط باز مي شود و در قسمت Results اين پنجره مقدار Collect يا Recollect را انتخاب مي كنيم كه اجراي در اشكال زير نمايان است.

سپس با انتخاب station ها و كليك راست روي صفحه اصلي و انتخاب Choose Individual Statistics پنجره Choose Result باز مي شود و مطابق شكل زير تيك ها را قرار مي دهيم. سپس دوباره تنظيمات Manage Senarios را انجام داده و با كليك راست روي صفحه اصلي و انتخاب Compare Result ( در صورتي كه تنها يك Senarios داريد، گزينه View Result را انتخاب كنبد.)پنجره اي باز مي شود كه با انتخاب Delay و زدن دكمه Show نمودار زير نمايش داده مي شود.

اين نمودار مقدار Delay را در واحد ثانيه نمايش مي دهد.مثلا در زمان 40 ثانيه مقدار Delay براي hub مقدار 20 مي باشد. يعني در اين زمان Packet ها با تاخير 20 وارد hub مي شوند.
    مقدار Ethernet Delay بيان كننده تاخير end-to-endتمام Packet هاي رسيده از Station ها مي باشد.
    مشاهده مي شود كه مقدار Delay براي Swich كوچكتر از مقدار Delay براي Hub مي باشد و اين مقدار مقداري ثابت است، در حاليكه مقدار Delay براي Hub بدون هيچ حد و مرزي رشد كرده است. همانطوريكه بيان شد، مقدار ترافيك ايجاد شده توسط هر Station مقدار Mbps1.6مي باشد و با وجود 12 Station مقدار 19.2Mbps ميشود در حاليكه hub تنها با سرعت 10Mbps كار مي كند.و اين موجب رشد بي حدو مرز نمودار Delay مربوط به hub شده است.
    حال براي انتخاب و مشاهده Traffic Recived(bit/sec) از پنجره Result Choose از قسمت Traffic sink ، Traffic Recived(bit/sec) را تيك مي زنيم.و دكمه Show را مي زنيم. شكل زير نمايان مي شود.
    اين نمودار نمايانگر مقدار بيتهاي دريافتي توسط hub يا Swich در واحد ثانيه مي باشد.اين مقدار براي hub تا نزديك 10،000،000 مي رسد.( Mbps 10) در حاليكه مقدار ترافيك براي Swich ، دو برابر است.
    Traffic Recived(packet/sec): بيانگر تعداد پكت هاي دريافتي در واحد ثانيه توسط hub يا swich است.
    Traffic Recived(packets):
    تعداد پكت هاي دريافتي توسط hub يا swich را مشخص مي كند.

براي انتخاب و مشاهده نمودار Traffic Sent( bit/sec) ، در پنجره Result Choose ، از قسمت Traffic Source ، مقدار Traffic Sent( bit/sec) را تيك بزنيد و سپس دكمه Show را بزنيد. نمودار در شكل زير نمايش داده شده است. اين نموداربيانگر مقدار بيتهاي ارسالي از hub يا Swich به Station ها در واحد ثانيه مي باشد. اين مقدار براي hub و Swich يكسان است.
    براي انتخاب و مشاهده Collision Count ، از پنجره Choose Result ،از قسمت Office Network ،
    Collision Count را انتخاب و با زدن دكمه Show نمودار زير نمايان مي شود.اين نمودار تعداد برخورد ها را در واحد ثانيه نمايش مي دهد.در نمودار زيرحدود 2000 برخورد در ثانيه رخ داده است.

براي مشاهده نمودار Collision Count مربوط به Swich از منوي Senarios زير منوي Switch To Senarioرا انتخاب و مراحل بالا را براي آن اجرا كنيد.
    با انتخاب station ها و سپس كليك راست روي صفحه اصلي و انتخاب Choose Individual Statistics پنجره Choose Result باز مي شود. حال مطابق شكل زير عمل مي كنيم:
    سپس تنظيمات Manege Senario را انجام داده و با كليك راست روي صفحه اصلي و انتخاب Compare Result (در صورت داشتن يك سناريو انتخاب گزينه View Result ) پنجره اي باز مي شود كه با انتخاب bit error rate شكل زير ظاهر مي شود.تعداد بيت error ها را در واحد ثانيه نماش مي دهد.
    با انتخاب bit errors per packet داريم:
    تعداد بيت error هاي هر پكت را در واحد ثانيه نشان مي دهد.كه اين مقدار براي سناريوي Swich ، 0 مي باشد.
    با انتخاب throughput(packet/second)<-- داريم:
    توان عملياتي(ورودي) را با واحد تعداد پكت ها(پكت هاي ورودي) در ثانيه ، مشخص مي كند.

با انتخاب--> throughput(packet/second) داريم:
    توان عملياتي(خروجي) را با واحد تعداد پكت ها(پكت هاي خروجي) در ثانيه ، مشخص مي كند.
    با انتخاب throughput(bits/second)<-- داريم:
    توان عملياتي(ورودي) را با واحد تعداد بيت ها (بيت هاي ورودي) در ثانيه ، مشخص مي كند.
    با انتخاب --> throughput(bits/second) داريم:
    توان عملياتي(خروجي) را با واحد تعداد بيت ها (بيت هاي خروجي) در ثانيه ، مشخص مي كند.

کاربر عادی neda2020 آواتار ها
    تشکرها / پسندها

پیش فرض یک مثال از نرم افزار8.0 opnet به صورت مرحله به مرحله

بـــه نــام او

هدف پیاده سازی یک شبکه است که ابتدا میزان تاخیر کل شبکه و میزان بار سرور را بررسی می کنیم سپس شبکه را گسترش می دهیم و میزان تاخیرکل شبکه و بار سرور را با حالت قبلی مقایسه می نماییم(یکی از قابلیتهای OPNET این است که می توان حالت جاری را با حالت قبل مقایسه کرد و میزان کارایی یا عدم آن را فهمید.)

مراحل فوق را به ترتیب دنبال می کنیم:

1- اجرای نرم افزار OPNET
    2- انتخاب گزینه New از منوی File
    3- انتخاب گزاینه Project از منوی پایین کشیدنی و کلیک روی OK
    4- انتخاب نامی برای پروژه(Proj-new) و سناریو جدید(scnar-new)
    5- انتخاب Create Empty Scnario در بخش Initial Topology
    6- از پنجره Chose network scale گزینه office را انتخاب می کنیم.
    7- انتخاب Use Metric Units در بخش Chose Network Scale
    8- انتخاب 100متر در 100 متر در بخش Specify Size
    9- انتخاب Sm_int_Model_List در بخش Select Technologies (باید از این پنجره که مربوط به مدلهای کتابخانه ای است آن را از NO به YES تغییر داد)
    10- انتخاب دکمه OK در بخش آخر پس از چک و تایید مشخصات واردشده.
    برای ایجاد شبکه طبقه اول از روش Rapid Configuration استفاده می کنیم.
    1- از منوی Topology گزینه Rapid Configuration را انتخاب کنید.
    2- شبکه Star را انتخاب کنید ودکمه OK را کلیک کنید.
    3- گزینه 3C_SSII_11000_3300_4s_ae52_e48_ge3را به عنوان مدل هاب مرکزی مدل Star در نظر می گیریم.
    گزینه Sm_Imt_wkstn را به عنوان مدل کامپیوترهای Peripheral شبکه Star انتخاب میکنیم.
    مدل لینک را نیز 10BaseT (جهت انتقال داده ها) در نظر می گیریم.
    تعداد نودها را 10 تا و فاصله نودها را از همدیگر 50 و 50 و شعاع آن را 25 تعریف می کنیم.

4- سرور Sm_Int_server را به ناحیه کاری اضافه می کنیم و با راست کلیک کردن به کار خاتمه میدهیم.
    5- حال باید سرور را به شبکه Star با لیک 10baseT متصل کنیم. نهایتا برای خاتمه کار راست کیک می کنیم.
    6- برای مدل کردن ترافیک و پیکربندی موضوعات، دو شیء Sm_Application_config و Sm_Profile_Config را از پالت به ناحیه کاری با درگ کردن ماوس اضافه می نماییم. تا این مرحله شکل مطابق شکل زیر آماده شده و می توان به تعریف مشخصات اقدام کرد.

بار سرور یکی از مشخصات کلیدی است که کارآیی کل شبکه را منعکس می نماید.
    برای جمع آوری مشخصات متناسب با بار سرور کارهای زیر را انجام می دهیم.
    1- در گره سرور راست کلیک و گزینه Chose Indivisual Statistics را از منوی باز شده انتخاب می کنیم.
    2- علامت مثبت مربوط به گزینه Ethernet را کلیک سپس گزینه Load(bits/sec) را انتخاب و OK می کنیم.
    برای تعیین مشخصات عمومی مربوط به مدل
    1- روی قسمت خالی ناحیه کاری راست کلیک و گزینه Chose Indivisual Statistics را انتخاب و با کلیک روی علامت مثبت گزینه Global Statistics گزینه Ethernet و گزینه Delay(sec) را انتخاب و OK کنید.
    تمام مراحل کاری را از منوی File گزینه Save را انتخاب می کنیم.
    قبل از اجرای شبیه سازی باید چک کرد اولویت بندی منابع انجام گرفته باشد
    1-از منوی File گزینه Perference را انتخاب می کنیم.
    2- عبارت Repositories ار در فیلد Find تایپ می کنیم تا سریعتر بیابیم روی دکمه FIND کلیک می کنیم.
    3- مقدار Repositories را به STDMOD تنظیم می کنیم. اگرنه بایستی آنرا Insert کنیم.
    اجرای شبیه سازی
    1- از منوی Simulation گزینه Configure Simulation… را انتخاب می کنیم.
    2- عبارت 1 را در بخش Duration برای تعیین محدوده زمانی شبیه سازی به یک ساعت وارد می کنیم.
    3- دکمه RUN را برای شروع شبیه سازی کلیک می نماییم.
    4- پس از اتمام کار دکمه Close را می زنیم.
    مشاهده نتایج حاصل از شبیه سازی(مشاهده مشخصات مربوط به بار سرور)
    1- روی نود سرور راست کلیک و گزینه View Result را انتخاب می کنیم.
    2- ساختار سلسله مراتبی Office network node_6|Ethernet|Load(bit/sec) را تیکدار کنید.
    3- نهایتاً دکمه Show را برای دیدن نتایج کلیک کنید.
    همانطور که می بینید بار ترافیکی سرور کمتر از 1000 بیت بر ثانیه است.

مشاهده نتایج حاصل از شبیه سازی(مشاهده مشخصات مربوط به تاخیر اترنت بر روی شبکه)
    1- روی قسمت خالی ناحیه کاری راست کلیک و گزینه View Result را کلیک می کنیم.
    2- ساختار سلسله مراتبی Global statistics|Ethernet|Delay(sec) را تیکدار کنید.
    3- - نهایتاً دکمه Show را برای دیدن نتایج کلیک کنید.
    همانطور که در شکل نتیجه پایین می بینید میزان میانگین تاخیر شبک در حدود 0.4 میلی ثانیه خواهد بود.

توسعه شبکه
    در ادامه مثال می خواهیم شبکه را توسعه دهیم.مراحل زیر را دنبال می کنیم:
    1- از منوی Scenarios گزینه Duplicate scenario را انتخاب می کنیم.
    2- نام سناریو جدید را Scnario_duplicate می نامیم.
    3- از منوی Topology گزینه Rapid Configuration را انتخاب می کنیم.
    4- توپولوژی Star را انتخاب می کنیمو دکمه OK را کلیک کنید.
    5- گزینه 3C_SSII_11000_3300_4s_ae52_e48_ge3را به عنوان مدل هاب مرکزی مدل Star در نظر می گیریم.
    گزینه Sm_Imt_wkstn را به عنوان مدل کامپیوترهای Peripheral شبکه Star انتخاب میکنیم.
    مدل لینک را نیز 10BaseT (جهت انتقال داده ها) در نظر می گیریم.
    تعداد نودها را 10 تا و فاصله نودها را از همدیگر 50 و 50 و شعاع آن را 25 تعریف می کنیم.
    حال بایستی دو شبکه طبقه اول و دوم را به هم مرتبط کرد. این مراحل را دنبال می کنیم.
    1- Object pallete را باز کرده و روتر Cisco 2514 را انتخاب و به ناحیه کاری درگ می کنیم. برای خاتمه کار راست کلیک می کنیم.
    2- آیکون 10BaseT را انتخاب می کنیم و ارتباط بین روتر با شبکه طبقه اول و طبقه دوم را برقرار می کنیم.
    3- از منوی File گزینه Save را انتخاب می کنیم.
    نهایتاً شبکه به صورت شکل زیر در می آید.

اجرای شبیه سازی
    1- از منوی Simulation گزینه Configure Simulation… را انتخاب می کنیم.
    2- عبارت 1 را در بخش Duration برای تعیین محدوده زمانی شبیه سازی به یک ساعت وارد می کنیم.
    3- دکمه RUN را برای شروع شبیه سازی کلیک می نماییم.

مقایسه کردن نتایج(مربوط به بار ترافیکی سرور در مقایسه با مرحله قبل)
    1- روی سرور راست کلیک کرده و از منوی بازشده گزینه Compare Result را انتخاب کنید.
    2- ساختار سلسله مراتبی office network node6|Ethernet|Load(bits/sec) را تیکدار کنید.
    دکمه Show را برای دیدن نتایج کلیک کنید.

آخرین مرحله مقایسه تاخیر شبکه با اضافه شدن طبقه دوم می باشد. مراحل زیر را دنبال می کنیم.
    1- روی ناحیه خالی راست کلیک و گزینه Compare result را انتخاب می کنیم.
    2- ساختار سلسله مراتبی Global statistics|Ethernet|Delay(sec) را تیکدار می کنیم.
    3- دکمه Show را کلیک می کنیم تا گراف حاصل از تاخیر کل شبکه را مشاهده کنیم.

همانطور که در شکل مشاهده می کنید تاخیر اترنت تغییر آنچنانی نکرده است هر چند که بار سرور افزایش یافته است.

والســــــــــلام

امیدوارم از این مثال استفاده برده باشید،البته عکسهایی هم در متن موجود بود اما نمیدونم چرا عکسها را درج نکرد فایل ورد را خواستم بگذارم حجمش بالا بود اجازه آپلود نداد اگه فایلش را خواستید یا مشکلی داشتید با میل من تماس بگیرید:
    ویرایش توسط neda2020 : 2009/12/09 در ساعت 02:35 PM

11. Thanks farshad1989 thanked for this post
    کاربر عادی mzbcracker آواتار ها
    تشکرها / پسندها

آموزش فارسی OPNET:
    [فقط اعضا می توانند لینک ها را مشاهده کنند برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید]
    دریا باش که اگر کسی سنگ بسویت پرتاب کرد،سنگ غرق شود؛نه آنکه تو متلاطم شوی.

13. Thanks farshad1989 thanked for this post
    کاربر عادی gg1234 آواتار ها
    تشکرها / پسندها

پیش فرض نحوه كار manetها

`sj v, fngdg fd fdf
    ویرایش توسط gg1234 : 2010/09/16 در ساعت 11:01 PM

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)