ناسا هاست ارائه دهنده سرور مجازی لینوکس و هاست پرسرعت وردپرس به همراه سی پنل و دایرکت ادمین
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11

موضوع: ايجاد شبكه وايرلس بين فقط دو سيستم با فاصله 3 كيلومتر

کاربر عادی Amin.2178 آواتار ها
    تشکرها / پسندها

Sm Ok ايجاد شبكه وايرلس بين فقط دو سيستم با فاصله 3 كيلومتر

سلام اساتيد ارجمند.فروم و زياد گشتم جواباي زيادي گرفتم چون تجربه نكردمش تصميم گيريش واسم با ترديد همراهه ميخوام دوستايي كه تجربشو دارن و قطعي ميدونن راهنمايي كنن مرسي
    هدف من ايجاد شبكه وايرلس بين دو سيستم كاملا خونگيه كه تا الان فقط مودم ديال آپ(خط تلفن شهري!) و كارت شبكه Onboard دارن و ديگه امكانات شبكه اي ديگه اي ندارن
    1) محل دو سيستم در كرج و فاصله تقريبي 2تا3كيلومتر هست كه مجتمع 4 طبقه و 12 واحد ولي يكي در ارتفاع بيشتري از سطح زمين و بالاتر قرار دارد و از پشت بام يك ديد كلي با زاويه تقريبا 25-30 درجه نسبت به هم قرار دارند
    2) در اين بين ساختمانهاي بلندي كه به طور كامل ديد را مسدود كنند وجود ندارند ( چون تقريبا هرچه از ساختمان بلند تر به سمت ديگري ميروي شيب ملايم زمين و بافت شهري پايينتر قرار داره امكان افزايش ارتفاع و چيزي شبيه دكل تا 6-5 متر هم وجود داره. )
    3) در اين بين دكل يكي دو آي اس پي و مخابرات هست كه البته در مسير مستقيم نيست و ارتفاعشون زياده و فاصله دارند
    4) هركدام از سيستمها هم در طبقه اول يعني با فاصله 20-18 متري از پشت بام تا پشت كيس نياز به كابل كشي دارند
    5) ترجيحا اگه به صرفه تر باشه ميخوام براي كلاينت (يكي از دو سيستم ) كمترين هزينه رو در بر داشته باشه البته اگه نياز باشه يكي رو قويتر و با راديوهاي قويتر تجهيز ميكنيم
    6) هدف از اين كار و اين ارتباط بيشتر اشتراك و تبادل ديتا بين دو سيستم است
    7) ميشه بعدها به اين شبكه 2 سيستمي !!! چند تا سيستم ديگه از طريق كابل و كارت شبكه معمولي اضافه كرد ؟ (نهايتا هركدام از دو سيستم 5 تا جمعا كل سيستمها در كل شبكه بشه 10 تا ) و مثلا ADSL رو اشتراك گذاشت ؟ چه هزينه هاي بعدي داره واسه گسترشش در همين حد ؟
    چطوري ميتونم فاصله دو ساختمون رو با توجه به زاويشون تخمين زد ؟ كه مثلا چند كيلومتر نزديك ترين فاصلشونه ؟ هان ؟؟؟
    خوب سرتونو درد آوردم ببخشيد اما اگه شما اساتيد راهنمايي نكنين كه عمرا جايي بشه جوابه درست و حسابي از بيرون گرفت
    در مورد تجهيزات شما كمترين هزينه رو بگين كه بشه يه ارتباط بين دو سيستم اصلي برقرار شه چون بيشتر هدف همينه !!!
    خيلي ممنونم منتظر ميمونم

2. # ADS
    Circuit advertisement

کاربر فعال webgard3 آواتار ها
    تشکرها / پسندها

بستگی به فاصله داره
    فاصله رو با گوگل ارت یا gps در بیار.
    یه لینک بزن روش هر چی میخوای رد کن.
    هر چند تا که کامپیوتر میخوای.
    ...Thechnology is faster than you
    .so Try HARD

کاربر فعال adel28 آواتار ها
    تشکرها / پسندها

نقل قول نوشته اصلی توسط mrfm نمایش پست ها
    سلام
    بايد اطلاعات دقيق تري بدي
    به من ميل بزن تا دقيقتر راهنماييت كنم.
    قيمتهاشو هم بهت ميگم.
    دوست من
    اگه میخوای راهنمایش کنی پست بزن.
    بازاچه هم جای دیگه است.
    آنقدر شكست ميخورم تا راه شكست دادن را بياموزم!

تشکرها / پسندها

شاهین جان مرسی دمت گرم ممنونم

کاربر عادی sadegh124 آواتار ها
    تشکرها / پسندها

با سلام
    خود من فاصله 1800 متری را با اکسس پوینت سنائو 3054 تست کردم و از نظر ارتباطی هیچ مشکلی نداشت (لازم به ذکر است از همون آنتن 2db اکسس پوینت استفاده کردم)
    یک جعبه پلاستیکی گرفته و آنرا به اندازه خروج آنتن اکسس پوینت سوراخ کرده و آنتن را خارج کردم و دور آنرا عایق بندی نمودم
    برای انتقال برق هم کابل آبی را بعد از سوکت زدن جدا کردم (ابتدا به طور کراس دو سر کابل را سوکت زده بودم ولی بعدا در جای دیگر تجربه کردم اصلا نیازی به این کار"کراس زدن سوکتها" نیست ) و یک فیش نرگی آداپتوری برق به آن لحیم کردم دقیقا همان کار را در قسمت پایین انجام دادم با این تفاوت که فیش برق را مادگی گرفتم تا بتوانم آداپتور را به آن وصل کنم
    اینو هم بگم کابل بلدن مورد استفاده 55 متر طول داشت
    بعد از تست های متفاوت دیدم لینک مورد اعتماد و قابل قبولی است (Pocket lost 0%)
    برای من باور کردنی نبود که این لینک جواب بده ولی دیدم جواب داد
    برای لینک های با فاصله بیشتر من اکسس پوینت سنائو 3220 اکسترنال با قدرت خروجی (400 میلی وات) و یا 3610s با قدرت خروجی (600میلی وات ) را پیشنهاد میکنم
    با استفاده از آنتن پارابولیک 24dbاندرو (و یا مدلهای ایرانی آن) و یک اکسس پوینت 3220 میتونی لینکی با اعتماد 99/99% داشته باشی
    یک آنتن پارابولیک 24db خوب قیمتی حدود 130 هزار تومان داره
    اکسس پوینت سنائو 3610 را هم حدودا میتونی 240-270گیر بیاری
    برای اتصال اکسس پوینت به آنتن هم نیاز به پیگتیل داری که قیمتی بین 10 تا 13 هزار تومان داره

- بله میتونی در دوسر این شبکه با استفاده از سوئیچ سیستمهای دیگری رو هم به هم مرتبط کنی
    (این لینکی که درست میکنی یک بریج هست و سیستمها در دوسر این لینک مثل یک شبکه واحد هستند )

- میتونی اینترنت را هم Share داشته باشی (بهتر آن است که اکسس پوینت در طرف آی اس پی یا جایی که از طریق ADSL یا هر مدیای دیگری اینترنت را گرفته و Share کردی به صورت اکسس پوینت تنظیم شود و در طرف دیگر به صورت کلاینت ، اگر بر عکس انجام بدی در ارسال اطلاعات داخل شبکه مشکلی نداری ولی در اینترنت مشکل خواهی داشت)

اگر بخواهی مستقیم از طریق اکسس پوینتها یا کارتهای شبکه وایرلس دیگر به اکسس پوینت اصلی وصل شوی حد اکثر 15 دستگاه میتونه به طور همزمان به آن اتصال داشته باشه

در کل هزینه آنچنانی برای اضافه کردن کلاینت به شبکه نیاز نیست اما برای شیرینگ اینترنت و مدیریت شبکه بیسیم حداقلها را باید بدونی تا از ** شدنت جلوگیری بشه

اگه لازم میدونی عکس کارایی که انجام دادمو میتونم برات بزارم

"اینو فراموش کردم بگم اگه از اکسس پوینت 3220 استفاده میکنی کابلت بیشتر از 20متر نباید باشه بنده خودم بعد از سوختن 2 دستگاه 3220 علتو از شرکت سازنده پرسیدم به من گفتن نباید کابلت بیشتر از این باشه ، اگه واقعا بیشتر از این نیاز داری باید یک سوئیچ 8 پورت و آداپتور برق را این وسط بزاری و دوباره کابل رو به سمت سیستمت ببری"
    ویرایش توسط sadegh124 : 2008/09/14 در ساعت 09:14 PM

تشکرها / پسندها

از راهنماييت ممنون دمت گرم
    ممنون ميشم اگه ميشه و واست امكان داره چند تا عكس هم بگذاري ممنون ميشم
    مرسي

کاربر عادی gfor آواتار ها
    تشکرها / پسندها

با سلام و خسته نباشید!
    خیلی خوشحالم که با این سایت آشنا شدم و مطالبی رو که مورد علاقه من هست درش وجود داره.
    من یک سئوالی درباره اتصال لپ تاپ با مودم وایرلس دارم که اگر لطف کنید و منو راهنمای کنید ممنون میشم.
    من مودمم [فقط اعضا می توانند لینک ها را مشاهده کنند برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید][فقط اعضا می توانند لینک ها را مشاهده کنند برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید] هست و در حال حاظر تا فاصله حدود 70-80 مترو با سیگنال مناسب میتونم استفاده کنم ولی من میخوام تا فاصله حدود 400-500 یا بیشتر بتونم وصل بشم لطفأ اگر امکان داره منو راهنمایی کنید.
    sadegh124 عزیز اگر امکان داره عکس کارهای رو که انجام دادید بگذارید تا ما هم از تجربیات شما استفاده کنیم.
    باتشکر
    تصویری از مودم من

RezaBehroozi admin آواتار ها
    تشکرها / پسندها

انتن قوی تر می تونید تهیه کنید
    [فقط اعضا می توانند لینک ها را مشاهده کنند برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید]

کاربر عادی roohe baran آواتار ها
    تشکرها / پسندها

ممنون می شم عکس کاراتونو بزارین جناب sadegh124

کاربر عادی sadegh124 آواتار ها
    تشکرها / پسندها

با سلام خدمت همه دوستان گرامي
    قبل از هر چيز از اينكه دير تونستم عكسها را بزارم از همه سروران عذرخواهي ميكنم
    براي شروع كار اكسس پوينت را بايد باز كنيم ، برد و آنتن آنرا از داخل باكس بيرون مي آوريم

براي جلوگيري از رسيدن باران ،براي آن يك سايبان با استفاده از حلبي روغن ساختم ، براي اين كار ابتدا آنرا بريدم سپس چهار طرف آنرا در قسمت تا خوردگي لحيم كردم 2 تا سوراخ براي بستن آن به جعبه و يك سوراخ بزرگتر براي عبور آنتن دستگاه در آن ايجاد كردم.

در اين دستگاه براي انتقال برق از سيمهاي قهوه اي كابل استفاده كرده ام (اگر مشكل بلندي كابل داريد مي توانيد از هر دو زوج سيم آبي و قهوه اي استفاده كنيد - براي مثبت از سيمهاي آبي و قهوه اي و براي منفي از سيمهاي سفيد آبي و سفيد قهوه اي )

براي اينكه هوا به راحتي جريان داشته باشد و دستگاه خنك كار كند در بالاي باكس زير سايه بان و زير جعبه سوراخهاي ايجاد كردم

خب فكر كنم تصاوير گويا باشند

درآخر اگر سوالي بود بنده در خدمت دوستان هستم
    ویرایش توسط sadegh124 : 2008/09/28 در ساعت 02:51 PM

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)