ناسا هاست ارائه دهنده سرور مجازی لینوکس و هاست پرسرعت وردپرس به همراه سی پنل و دایرکت ادمین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: مشکل با منطق super scope

کاربر عادی MS-DOS آواتار ها
    تشکرها / پسندها

پیش فرض مشکل با منطق super scope

با سلام - وقت گرامی بخیر -
    من یک مقاله اموزشی راجع به کارایی ساخت سوپراسکوپ وقتی سرور ما از طریق یک کارت شبکه به دو شبکه متصل باشد میخوندم ک 2 تا سوال برام پیش اومد؟
    1- استدلال نویسنده این بود ک در مواقع کم اوردن ip دو تا اسکوپ بسازیم و .... از سوپر اسکوپ استفاده کنیم
    سوال>> ایا بهتر نیست برای چنین مشکلی بییاییم و زیر ساخت رنج ip رو از کلاس c به b ببریم یا حتی 2 بیت از سابنت رو کم کنیم ک این مشکل برطرف شه؟ بنظرم تنها مشکل ایجاد شده دست بردن تو زیر ساخت ip زیاد از نظر تکنیکی کار مشکلی نیست و فقط یه کار وقتگیره ولی تو این solution دیگه نیاز ب یچیده گی این مسائل و بوجود اومدن مشکل سوال بعدیم نیست (( خیلی عذر میخوام ک تا اینجا انقدر پر چونگی کردم ))

سوال 2>> نویسنده وقتی دو رنج مختلف رو تو یه سوپر اسکوپ برد به تنظیمات scope option هر رنج router ip سرور همون اسکوپو داد - چون در ابتدای کار به همون یه دونه کارت شبکه 2 تا ip مثلا 192.168.1.1 & 192.168.2.1 داده بود حالا اومد تو اسکوپ اولی default gate رو 1.1 و دومی 2.1 داد و RRAS رو ب گونه ای تنظیم کرد ک رو تنها کارت شبکه routing انجام شه و اینا همدیگه رو پیدا کنن
    اصل نا فهمی من!!! تو این سوال>>> بفرض ما تو اسکوپ اول فقط ب 5 تا سیستم ادرس روتر adsl دادیم ک از ایترنت استفاده کنن ولی به این تفاسیر به تمام 254 تا سیستم اسکوپ اول ادرس روتر 192.168.1.1 رو دادیم . ایا 254 تا سیستم تو این حالت اینترنت نخواهند داشت و مشکل پیش نخواهد امد چون ما روتر رو سرور معرفی کردیم ک یا اینا از کانال اون همه اینترنت دارن یا همه ندارن؟
    ایا بنظرتون بهتر نیس ک زیر ساختو بر اسا رنج B تغییر بدیم تا شبکه stable تر باشه؟
    پیشاپیش از طرح طولانی و کسل کننده و بیان مضخرف خودم عذر میخواهم
    Keep moving FORWARD
    <\:c

2. # ADS
    Circuit advertisement

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)