ناسا هاست ارائه دهنده سرور مجازی لینوکس و هاست پرسرعت وردپرس به همراه سی پنل و دایرکت ادمین
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 17

موضوع: سوال درباره isa

کاربر عادی total-msr آواتار ها
    تشکرها / پسندها

پیش فرض سوال درباره isa

ما یک شبکه داریم که با استفاده از یک روتر به اینترنت وصل شده و یک ایزا هم داریم(مرکز اینترنت یک دانشگاه)

اگر ایزا را به صورت پراکسی تنظیم کرده باشیم(برای جلوگیری از ورود به بعضی سایتها)،
    حال آیا جمله زیر درست است:
    1)اگر ایزا در شبکه داخلی باشد(با یک کارت شبکه) باید روی تک تک کامپیوترهای درون lan و در داخل تنظیمات lan setting مرورگر ie آدرس ip مربوط به ایزا بنویسیم و تیک پراکسی را بگذاریم ،و اگر ایزا را روی gate way قرار دهیم دیگر نیازی نیست روی تک تک کامپیوترها آدرس پراکسی سرور را تعیین کنیم؟

و دو سوال دیگه:

2)در حالتی که ایزا در شبکه داخلی قرار دارد و علاوه بر تنظیمات پراکسی،به عنوان کش نیز تنظیم شده باشد و آدرس ip ایزا را روی کلیه کامپیوترها ست کنیم آیا علاوه بر پراکسی از خاصیت کش ایزا نیز استفاده می کنند؟

3)(در حالتی که ایزا روی gate way باشه که حتما از کش ایزا استفاده میشه،چه آدرس ایزا رو روی کلاینتها ست کرده باشیم چه نکرده باشیم؟درسته؟)

4)به نظر شما استفاده از کدام روش بهتر است؟(روی gate way یا در شبکه داخلی و با درد سر تنظیم 100تا کلاینت؟)

اگه امکان داره جواب سوالاتم رو جداجدا بدید(خواهشا)

2. # ADS
    Circuit advertisement

RezaBehroozi admin آواتار ها
    تشکرها / پسندها

وقتی ****** سرور داری حتما باید روی کلاینتها تنظیم بشه...اگر ****** نمی خواهید نت کنید

اگر کش رو فعال کرده باشید

اگر کش رو فعال کرده باشید در هر صورت استفاده میشه..شما یه خورده به نظرم مفاهبم رو قاطی کردید

بستگی به نیاز داره..نمیشه همینجوری نسخه پیچید
    [فقط اعضا می توانند لینک ها را مشاهده کنند برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید]

کاربر عادی mss آواتار ها
    تشکرها / پسندها

4)به نظر شما استفاده از کدام روش بهتر است؟(روی gate way یا در شبکه داخلی و با درد سر تنظیم 100تا کلاینت؟)
    سلام
    برای 100 تا کلاینت شما چه دردسری داری ؟
    آدرس آیزا رو روی DHCP تنظیم کن تا هرکی IP گرفت Gateway رو هم دریافت کنه.
    موفق باشی.
    بني آدم اعضاي يكديگرند **** كه در آفرينش زيك گوهرند
    چو عضوي به درد آورد روزگار *** دگر عضوها را نماند قرار

تشکرها / پسندها

آقا رضا
    شما که می فرمایید فرقی نداره ****** کجا باشه (چه روی gate way و چه در شبکه داخلی)باید حتما روی کلاینتها تنظیم بشه،برای یک شبکه دانشگاه با 100تا کلاینت امکان پذیر هست که کلاینتها را تنظیم کرد
    حال در یک isp اگر بخواهیم یک ****** قرار دهیم و مشتریها را مجبور به استفاده از این ****** کنیم باید چه کار کنیم(نمیشه که روی تک تک کلاینتها این تنظیمات را انجام داد )

" من تا حالا ندیدم مشتریان یک isp مرورگر خود را برای استفاده از یک ****** تنظیم کنند"، آیا میشه از این جمله نتیجه بگیریم که هیچ isp ****** نداره؟؟

کاربر عادی mss آواتار ها
    تشکرها / پسندها

نقل قول نوشته اصلی توسط total-msr نمایش پست ها
    آقا رضا
    شما که می فرمایید فرقی نداره ****** کجا باشه (چه روی gate way و چه در شبکه داخلی)باید حتما روی کلاینتها تنظیم بشه،برای یک شبکه دانشگاه با 100تا کلاینت امکان پذیر هست که کلاینتها را تنظیم کرد
    حال در یک isp اگر بخواهیم یک ****** قرار دهیم و مشتریها را مجبور به استفاده از این ****** کنیم باید چه کار کنیم(نمیشه که روی تک تک کلاینتها این تنظیمات را انجام داد )

" من تا حالا ندیدم مشتریان یک isp مرورگر خود را برای استفاده از یک ****** تنظیم کنند"، آیا میشه از این جمله نتیجه بگیریم که هیچ isp ****** نداره؟؟
    سلام
    دوست عزیز به فرمایشات بنده توجه نکردید....
    از طریق DHCP همه کلاینتها آدرس Gateway رو دریافت میکنن و نیاز نیست روی اونا اینکار انجام بشه.
    موفق باشید.

تشکرها / پسندها

mssجان این که شما می فرمایید مال کلاینتهای securnat در isa هسته نه مال کلاینتهای web *****
    شما بفرمایید من برای این نوع کلاینتها باید چکار کنیم؟

حال گذشته از این موضوع من یک مطلبی را در کتاب isa دیدم که ذهنم را یه خورده مشغول کرده و برام غیر قابل هضمه،از دوستانی که در این زمینه تجربه دارند لطفا یه خورده توضیح بدند
    موضوع به شرح زیر است:
    "روی ایزا سروری که یک کارت شبکه دارد میتوان سرورهای پراکسی و کش را راه اندازی کرد"
    به نظر شما اساتید چطور میشه همچین کاری را انجام داد،من یک سناریو دارم که به این شرحه زیره،حال اگه میشه روی این سناریو بگید چطور میشه ...

=>یک هاب داریم که تعدادی کلاینت به آن متصلند و یک سرور ایزا داریم(که یک کارت شبکه دارد) و یک روتر که به اینترنت متصل است و این دوتا هم به هاب متصل هستند و روی کلاینتها ایزا را به عنوان ****** تعریف کردیم
    حال وقتی کلاینتها درخواستی را می خواهند به اینترنت بفرستند این در خواست به تمام پورتهای هاب از جمله روتر هم میرسد و روتر این در خواست را به اینترنت می فرستد،پس به نظر شما نقش این ****** توی این شبکه چی میشه؟ولی اگر این ایزا دوتا کارت شبکه داشت و روی gate way قرار می گرفت همه چیز حل بود،مگه نه؟

تشکرها / پسندها

کسی نیست جواب این مشکل ما را بده

RezaBehroozi admin آواتار ها
    تشکرها / پسندها

isp ها برای چی باید ****** استفاده کنند...squid هم بزارند بصورت transparent در میارن

شما نت رو اشتباه انجام دادی..یرای چی کلاینت ها باید بتونن با تنظیم gateway اینترنت داشته باشن؟...روی یک کارت شبکتون هم می تونید چند تا رنج اضافه کنید....باید فقط رنج مختص ****** سرورتون اینترنت داشته باشه
    [فقط اعضا می توانند لینک ها را مشاهده کنند برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید]

تشکرها / پسندها

آقا رضا من که متوجه منظوتون نشدم
    اگه میشه لطف کنید جواب سوال دومم را بدید

کاربر عادی mss آواتار ها
    تشکرها / پسندها

نقل قول نوشته اصلی توسط total-msr نمایش پست ها
    mssجان این که شما می فرمایید مال کلاینتهای securnat در isa هسته نه مال کلاینتهای web *****
    شما بفرمایید من برای این نوع کلاینتها باید چکار کنیم؟

حال گذشته از این موضوع من یک مطلبی را در کتاب isa دیدم که ذهنم را یه خورده مشغول کرده و برام غیر قابل هضمه،از دوستانی که در این زمینه تجربه دارند لطفا یه خورده توضیح بدند
    موضوع به شرح زیر است:
    "روی ایزا سروری که یک کارت شبکه دارد میتوان سرورهای پراکسی و کش را راه اندازی کرد"
    به نظر شما اساتید چطور میشه همچین کاری را انجام داد،من یک سناریو دارم که به این شرحه زیره،حال اگه میشه روی این سناریو بگید چطور میشه ...

=>یک هاب داریم که تعدادی کلاینت به آن متصلند و یک سرور ایزا داریم(که یک کارت شبکه دارد) و یک روتر که به اینترنت متصل است و این دوتا هم به هاب متصل هستند و روی کلاینتها ایزا را به عنوان ****** تعریف کردیم
    حال وقتی کلاینتها درخواستی را می خواهند به اینترنت بفرستند این در خواست به تمام پورتهای هاب از جمله روتر هم میرسد و روتر این در خواست را به اینترنت می فرستد،پس به نظر شما نقش این ****** توی این شبکه چی میشه؟ولی اگر این ایزا دوتا کارت شبکه داشت و روی gate way قرار می گرفت همه چیز حل بود،مگه نه؟
    سلام
    در مورد وب پراکسی تا الان چیزی نفرموده بودید خب طبعا" منم این حالت رو در نظر نگرفتم.حالا منطق شما برای استفاده از وب پراکسی چی هست ؟
    آیا لازمه همه سیستمها به اینترنت متصل بشن ؟

در مورد سوال دوم هم باید بگم که آیزا مثل یه تصفیه خونه آب میمونه که باید بین راه قرار بگیره تا وظیفشو درست انجام بده و بر اساس چیزی که شما فرمودید منم جاهای مختلف شنیدم ولی عملی نیست.
    موفق باشید.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)