ناسا هاست ارائه دهنده سرور مجازی لینوکس و هاست پرسرعت وردپرس به همراه سی پنل و دایرکت ادمین
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15

موضوع: مشکل در راه اندازی آیزا

کاربر عادی n_samay آواتار ها
    تشکرها / پسندها

پیش فرض مشکل در راه اندازی آیزا

با سلام خدمت تمامی اساتید
    اولا عرض کنم که من تقریبا تمامی پستها رو نگاه کردم و در مورد ی که من میخوام بحث کنم جایی توضیح داده نشد اما اگه جایی گفته شده خورده نگیرید
    خدمت شما عرض کنم که من زیر مجموعه یک شبکه هستم که در این شبکه من یک سیستم دارم که به طور مستقل روی آن ویندوز 2003 سرور نصب شده ( یعنی کاملا مستقل هستم فقط یه کابل به کارت شبکم وصل شده که ip 172.25.25.53 رو به من میده و من میتونم به اینترنت وصل بشم و دیگه به شبکه اصلیه کاری ندارم ) و روی اون 2 عدد کارت شبکه وجود داره که یکی به همون شبکه اصلی وصل هستش و کارت دوم به هاب وصل هستش که 30 کلاینت به این هاب وصل هستن که از من سرویس میگیرن من روی سیستمم که 2003 نصب هستش اکتیو دایرکتوری بعلاوه dhcp - dns - iis نصب کردم و برای همه یوزر تعریف کردم و فقط بایوزر خودشون میتون به سیستمها لوگین کنند من تا الان یه بار با استفاده از سرویس rrs ویندوز با استفاده از vpn و چند وقتی هم با استفاده از NAT به کلاینهام اینرنت میدادم ( اینم بگم که زیاد به کار vpn , nat وارد نیستم و فقط چند مقاله خارجی پیدا کردم و هرجوری بود سرویس دادم اما حالا میخوام از ISA استفاده کنم تا هم خودم چیزی یاد بگیرم و هم از فیروال و کشینگ ایزا استفاده کنم من مقالات زیادی هم انگلیسی هم فارسی جمع آوری کردم ولی نتوستم با ایزا کار کنم چون تو همون اولش گیر افتادم حالا باقیش مشکلی نیست به مورور یاد میگیرم اما مشکل اصلی همین ابتدای کارهتش و اونم اینکه من آیزا رو نمیتونم روی سرور اصلیم نصب کنم چون IIS رو از کار میندازه ومنم به اون نیاز مبرم دارم پس تصمیم گرفتم یه سیستم دیگه وارد میدان کنم یه ویندوز سرور 2003 روی اون نصب کردم و روی اونم دو تا کارت شبکه گذاشتم میخوام بدونم چه سرویس هایی باید ابتدا روی اون راه اندازی بشه (منظورم DHCP - DNS - RRS هستش) یا احتیاجی به اینا نیست وفقط با ید آیزا رو نصب کنم واین سیستم چطور باید با اون یکی دیگه سیستمم که سرور روش نصب داره در ارتباط باشه تا بتونه اینترنتو از اون بگیره و به باقیه سیستممام بده
    ضمنا عرض کنم خدمت شما در سیستم اولی IP که من میگیرم 172.25.25.53 هستش (که از اون کارت شبکه اینترنت میگیرم و توسط تنظیم یه ****** تو اینترنت اکسپرولر وبعد از اون یه یوزر و پس میخواد که بهش میدم و اینترنتم فعال میشه ) و برای شبکه داخلیم از رنج 192.168.0.1 تا 192.168.0.255 استفاده کردم وسیستهای دیگه یعنی کلاینتها تو این رنج هستن که این سیستمی هم که میخوام ایزا روش نصب کنم IP 192.168.0.30 رو ما خودش کرده حالا بیابید پرتقال فروش را
    امیدوارم کامل توضیح داده باشم لطف کنید اگه امکان داره راهنمایی کنید
    خواهشن نرم افزارهای دیگه توصیه نکنین چون من میخوام رو آیزا کار کنم
    باتکر از همه دوستان

2. # ADS
    Circuit advertisement

تشکرها / پسندها

آقا تو رو خدا کمک کنید چرا کسی جواب ما رو نمیدههههههههههههههه

تشکرها / پسندها

پیش فرض کمک

آقا شاید ما خیلی بد نوشتیم سوالمونو
    فقط من میخوام بدونم که چطور باید به این سروردومم اینترنت بدم تا اون به بقیه بده یا مستقیم اینترنت را به همون دومی بدم تا اون پخش کنه و در هر حالت چه چیزهایی غیر از ایزا داشته باشه (منظورم dns , dhcp , غیره است) یعنی از کدوم توپولوژی آیزا استفاده کنم

کاربر مستعد Mahdi آواتار ها
    تشکرها / پسندها

سلام دوست عزيز

معمولا دوره ISA بعد از كليه دوره هاي Network+ و XP و Server و ... برگزار ميشه حالا شما بدون اينكه به اين دوره ها تسلط داشته باشي بعيد مي دونم به اين راحتي كه انتظار داري بتوني ISA راه اندازي كني (نميگم غير ممكنه ها!).
    چون تو دوره ISA ، دانستن كليه معلومات دوره هاي قبل بخصوص Network Infrastructure ، لازم و ضروريه !
    تنظيمات هم يكي دوتا نيست .
    به [فقط اعضا می توانند لینک ها را مشاهده کنند برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید] يك نگاهي بندازيد . آموزشهايي جهت راه اندازي و عيب يابي ISA توش هست كه اميدوارم به درد بخوره .
    ویرایش توسط Mahdi : 2008/10/21 در ساعت 05:33 PM
    قال اميرالمومنين علي ع :

اذا تَمَّ الْعَقْلُ نَقَصَ الْكَلامُ .
    چون خرد كمال گيرد، گفتار نقصان پذيرد.
    [فقط اعضا می توانند لینک ها را مشاهده کنند برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید]

تشکرها / پسندها

آقا جسارت نباشه من این دوره ها رو کامل میدونم و هر سوالی داری بگو تا مشکلت رو حل کنم به صورت کامل اگه میتونیت یه گره از کار ما باز کنید دو روزه من یه مشکلو مطرح کردم بعد از دو روز یکی جواب داده اونم این جوری آقا ناراحت نشین ها ولی من 4 سواله که سرور کار میکنم و تا اونجا که احتیاج داشتم از سایتهای خارجی پیدا کردم هنوز نشده ما یه مشکلیو مطح کنیم تو این فروما یه جواب درست به ما بدن

تشکرها / پسندها

پیش فرض جالبه به خدا

آقا جسارت نباشه من این دوره ها رو کامل میدونم و هر سوالی داری بگو تا مشکلت رو حل کنم به صورت کامل اگه میتونیت یه گره از کار ما باز کنید دو روزه من یه مشکلو مطرح کردم بعد از دو روز یکی جواب داده اونم این جوری آقا ناراحت نشین ها ولی من 4 سواله که سرور کار میکنم و تا اونجا که احتیاج داشتم از سایتهای خارجی پیدا کردم هنوز نشده ما یه مشکلیو مطح کنیم تو این فروما یه جواب درست به ما بدن

کاربر فعال webgard3 آواتار ها
    تشکرها / پسندها

جناب مهندس شما که میدونی جواب نمیگیری چرامی پرسی؟

شما چون که از یک ****** دیگه با یوزر و پسورد اینترنت میگیری نمیتونی با ISA شییر کنی برای بقیه.

احتیاج به سرویس خاصی هم نداری همون rras که پیش فرض نصبه کافیه.

برای وب سرورت هم باید اونو توی ISA پابلیش کنی.
    ...Thechnology is faster than you
    .so Try HARD

تشکرها / پسندها

ممنون از لطفتون اگه میشه یکم بیشتر توضیح بدین منظورتونو نفهمیدم اگه نمی تونم با ایزا شیر کنم پس چطور تو ایزا پابلیش کنم یکم محبت کنید بیشتر توضیح بدین
    در ضمن من قسط جسارت نداشتم ولی بعضی ها به جای جواب میان یه چیزی غیر مستقیم بارت میکنن خب اگه میتونی جواب بده دیگه کنایه زدن چیه و در اینکه دوستای گلی مثل شما هستن که جواب میدن من منظورم کلی نبود

کاربر مستعد Mahdi آواتار ها
    تشکرها / پسندها

سلام دوست عزيز
    اين جوري كه شما اول خودتون رو معرفي كرديد فكر نكنم كسي بتونه احتمال هم بده شما حتي كلاس XP يا سرور رو رفته باشي ، به هر حال شايد هم از كند ذهني من باشه .

براي كانفيگ ISA به طور كلي كارهاي زير بايد انجام بگيره :

1- تعريف Network هاتون كه معمولا موقع نصب ISA تنظيم ميشهو بعدا هم ميشه تغييراتي در اونها داد .
    2- تعريف Network Rule ها كه مشخص كننده چگونگي ارتباط Network هاي مختلف به همديگه اس (Route يا Nat و ...) و نوع Authentication كاربران .
    3- تنظيم FireWall Policy هاي مورد نياز .
    4- احيانا دستكاري Add-ins مثلا براي فعال كردن FTP , dا غير فعال كردن Yahoo Messenger .
    5- تعريف Cash و تنظيم Rule هاي آن .

اينها كارهاي كلي بودن كه ممكنه در شرايط و طبق نيازهاي متفاوت كم و زياد هم بشن . شما بگو كجا گير كردي و تا كجاش رو انجام دادي كه بهتر بشه راهنمايي كرد .

درمورد سرويسها اگه DNS و DHCP تو شبكه ات هست ديگه رو ISA نبايد نصب بشه و اصولا اين سرويسها رو روي ISA نصب نميكنن و همينطور A.D رو .

منظور شما رو از RRS هم نفهميدم منظورتون IIS بود يا RRAS ؟
    قال اميرالمومنين علي ع :

اذا تَمَّ الْعَقْلُ نَقَصَ الْكَلامُ .
    چون خرد كمال گيرد، گفتار نقصان پذيرد.
    [فقط اعضا می توانند لینک ها را مشاهده کنند برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید]

تشکرها / پسندها

ممنون ازجوابتون ولی اول خوب ما رو کوبوندین
    دوما ما اصلا به کانفیک ایزا در مرحله اول کار نداریم
    سوالم دوباره میگم:
    ما دوتا سرورداریم که هر دوتا ویندوز 2003 سرور نصبه
    روی اولی AD , dhcp , DNS , IIS نصب هتش و داره کاروش به نحو احسن انجام میده
    دومی هنوز هیچ سرویسی نصب نیست میخوایم با ایزا اینرنتو شیر کنیم حالا :
    1- کارت شبکه هاباید چطور پیکر بندی بشه
    3- نحوه ارتباط دو سرور (منظورم اینه که باید با هم جوین بشن یا نه و ایپی هر دو سیستم باید دستی تو یه رنج باشه یا Dhcpبه اون یکی IP میده
    3- آیا باید سرویس DNS دوباره روی سرور دوم راه اندازی بشه یا اگه اینجوریه تنظیماتش چطوریه که با اون یکی دیگه در ارتباط باشه
    4- آیا سرویس DHCP که رو سیستم اول نصبه باید غیر فعال بشه و رو دومی که ایزا نصبه پیکربندی بشه یا نه اگه اره آیا تنظیم خاصی داره یا نه

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)